42 מתנגדים לפתיחת מעון חב"ד בבית פרטי בכרמי גת

עמותת בית דוד רכשה וילה ברחוב ספיר בכרמי גת קריית גת במטרה להשתמש בה כמעון יום של רשת חב"ד. 42 שכנים שהבתים שלהם סמוכים לאותה וילה הגישו התנגדות לשימוש חריג . לטענת המתנגדים הם בחרו להשקיע את כל הונם כדי לגור בצמודי קרקע בסביבה מהודרת ונעימה. מעון באמצע רחוב קטן משמעותו מכוניות, פקקים, פחי אשפה ורעש הם אומרים. נציגי עמותת בית דוד טוענים מדובר בשימוש זמני.

שכונת כרמי גת תוכננה, כך על פי כל הפרסומים , בדקדקנות. כל פרט ופרט נלקח בחשבון כולל הצרכים העתידיים דוגמת מספר מעונות הילדים הדרושים. "לא ברור איך בשכונה שתוכננה עשרות שנים קדימה כבר מפעילים באופן חריג מעון בתוך וילה פרטית " אומרים המתנגדים.

ביום רביעי השבוע התקיימה ישיבת בלשכת ראש העירייה בה השמיעו נציגי המתנגדים את טענותיהם בפני ראש העירייה, מהנדסת העירייה וגורמים נוספים. המתנגדים טוענים שמעבר לעובדה ששימוש בבית דו קומתי כמעון ילדים מסכן את הילדים. הרחוב הקטן לא נועד למספר רב כל כך של מכוניות פעמיים ביום, לרעש ולהמולה הכרוכה בהפעלת מעון. עוד טענו המתנגדים שלא הגיוני ששכונה שתוכננה בקפידה ועדיין רחוקה מאיכלוס מלא כבר נדרש בה שימוש חריג במבנה.

אנשי עמותת בית דוד בראשם, איציק הבלין, טענו מנגד כי השימוש החריג הוא לזמן מוגבל שנה עד שנה וחצי עד שיאשרו לעמותה גן מסודר. מצד אנשי עמותת בית דוד היה ניסיון להגיע להבנות עם המתנגדים שסרבו לכל הצעת פשרה ודרשו שהמעון לא ייפתח בדו קומתי ברחוב ספיר.

לאחר הדיון אמר אחד המתנגדים: "אנחנו לא רוצים לריב עם אף אחד אבל גם לא מוכנים שהסביבה שהשקענו בה כסף רב ועמל תהפוך למשהו אחר ממה שהובטח לנו, רחוב יוקרתי בסיבה איכותית. שעמותת חב"ד תמתין עד שיקצו לה גן ותפעל בו.

עיריית קריית גת ועמותת בית דוד בחרו שלא להגיב לידיעה.