200 סטודנטים שיתרמו לקהילה יזכו במלגות לימוד משודרגות

למעלה מ-200 סטודנטים ישתלבו השנה בפרויקטים ייחודים של תרומה לקהילה, ליווי וחונכות תלמידים תוך העצמת יכולותיהם, בתמורה יזכו למלגות לימוד מכובדות, פרי שיתוף פעולה ואיגום משאבים של עיריית קריית גת, פרוייקט פר"ח ומפעל הפייס.

שי זולדן עם סטודנטים

 

 

 

 

 

 

המיזם יוצר מצב מנצח בו הסטודנטים זוכים במלגות לימוד גבוהות באופן משמעותי ובה בעת יוצאים נשכרים בני נוער, תלמידים וכן קבוצות בקהילה הזקוקות לסיוע, העשרה והעצמה בידי הסטודנטים הנבחרים.

מרכז הצעירים "תנופה" ממשיך לקדם את תחום ההשכלה הגבוהה בקריית גת והציג בפני הסטודנטים תושבי העיר את שלל המלגות העומדות לרשותם. השבוע לדוגמא- נחנכה סיירת מנהיגות סטודנטים חדשה במרכז הצעירים אשר מורכבת מ-20 סטודנטים שיעברו הכשרה מקיפה על מנת לקיים חוג אנגלית חוויתי לבני נוער וילדים כחלק מפעילות למען הקהילה. הסטודנטים ירכשו כלים שיאפשרו להם להגיע אל המועדוניות בשכונות השונות בעיר, ללמד ולסייע לתלמידי בתי ספר והתיכונים בלימודי האנגלית בצורה מעניינת, חוויתית ובמסגרת שונה. את ההכשרה לסטודנטים תעביר ליאת קנזי, מי שניהלה בשנים האחרונות את בית הספר לאנגלית "קנזי קנדואיט".

במפגש עם הסטודנטים נכח הממונה על הנוער והצעירים, חבר מועצת העיר שי זולדן אשר בירך את הסטודנטים, הציג להם את הפרויקטים השנתיים והמלגות המשמעותיות והדגיש כי לצד המלגות חשובה תרומתם לקהילה והחיבור שלהם לבני הדור הצעיר, ילדים ובני נוער, עבורם הם יכולים לשמש דוגמה ולבנות דור צעיר איכותי אשר גם הוא לא יוותר על השכלה גבוהה.

מנהלת מרכז הצעירים, אודליה סבג הוסיפה: " אני מברכת את הסטודנטים. הפרויקט הזה ייחודי ומשותף לעיריית קריית גת ומפעל הפיס. תקציב המלגות הוגדל השנה כחלק ממדיניות ראש העיר לעודד את ציבור הסטודנטים להיות מעורבים בקהילה ולשמש דוגמא לדור הבא לצעוד בעקבותיהם.

בכל הפרוייקטים בקהילה ישתתפו למעלה מ-200 סטודנטים במיזמי חונכות אישית כאשר מחצית מהם ישמשו חונכים לבני נוער העומדים בפני בגרויות, יסייעו להם בלימודיהם ויכינו אותם לבחינות. המטרה היא להבטיח כי לבני הנוער תהייה תעודת בגרות איכותית שתהווה עבורם כרטיס כניסה ללימודי תואר באוניברסיטאות ובמכללות המובילות.
12 סטודנטים נוספים יתרמו, תמורת מלגה איכותית, שעות התנדבות במסגרת בית וקס ומכללת אשקלון עבור אוכלוסיית הקשישים בעיר ועוד עשרות סטודנטים נוספים ישתלבו במסגרות למען הקהילה בקריית גת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.