״ואף על פי כן, נוע תנוע״ : ערב אמנותי ומרגש של בנות מגמת המחול בתיכון אריה מאיר

מופע מגמת המחול בתיכון "מאיר" לשנת תשע״ו, התקיים בשבוע שעבר במעמד ראש העיר, אבירם דהרי ומנהלת אגף החינוך זהבה גור. המופע הציג מפגן מרשים של ריקוד אמנותי בסימן 60 שנים להיווסדה של קריית גת. תלמידות בית הספר ( שכבות ז'-יב') הדגימו על הבמה את תוצרי העבודה במקצועות המעשיים המגוונים אותם הן לומדות בביה״ס, במסגרת 5 יח״ל לבגרות: בלט קלאסי, מחול מודרני וקומפוזיציה.

OR162017הקהל נרגש מאוד מהריקודים והעבודה המאומצת של התלמידות בהובלת המורות למחול: אפרת כדורי-דרור ( בחלט קלאסי), איילת יצחק (בלט קלאסי ומחול מודרני, עדי רולינגס (מחול מודרני ותולדות המחול), נופר דויטש (בלט קלאסי(, שלי אלמוג (בלט קלאסי, מחול מודרני, קומפוזיציה ומוסיקה למחול), יעל גודוי (בלט קלאסי, מחול מודרני וקומפוזיציה) ורגבה גלבוע רכזת המגמה, מורה לכוריאוגרפיה ולאנטומיה יישומית למחול.

בוגרות שכבה יב', הנמצאות כפסע מהבגרות המעשית שלהן, הופיעו עם עבודות הקומפוזיציה, שלמעשה הן שיצרו בעצמן, בהנחיית המורה לקומפוזיציה. עם עבודות אלו הן גם ניגשות לבחינת הבגרות. מדובר בעבודות שנוצרו מעולם התוכן של הבנות, בתהליך מרתק תוך בחירת שפה מוסיקלית, תלבושות וליהוק הרכב הריקוד.

גם השנה הציגו תלמידות החטיבה העליונה במגמה ריקוד מאת הרקדן והכוריאוגרף המוערך רועי אסף (כיום מופיע עם להקת בת שבע ולא מכבר העלה מופע ייחודי שלו בהיכל התרבות בקריית גת). במהלך כל תקופת הלמידה עם רועי אסף, התלמידות העידו על הנאתן הרבה מהעבודה ועל האתגר שרועי מזמן עבורן.

מנהלת תיכון "מאיר", הגב' רחל מויאל נשאה דברים וציינה את הקשר בין אנשים שהובילו להגשמת החזון של הקמת העיר קריית גת לחזון של חולמים שהביאו להקמת מגמה לתפארת ממקום של אמונה שגם תלמידי העיר זכאים להגשים את חלומם ולהתפתח בתחומים ייחודים וברמה גבוהה כפי שנצפתה בערב המחול.

כתבות נוספות:  נזק של מאות אלפי שקלים למתקן טיהור השפכים קריית גת

רכזת המגמה, רגבה גלבוע: " אני מודה לכל השותפים הנפלאים שסייעו בהפקת ערב הזה ולמנהלת בית הספר רחל מויאל שהיא מחוללת הניסים שלנו. המגמה למחול פועלת תחת הסלוגן "ואף על פי כן נוע תנוע" (גלילאו גליליי) והופכת חלום למציאות. כל תלמיד ותלמידה המעוניינים להתמקצע בתחום המחול האמנותי מוזמנים ללמוד במגמה ולהגשים חלום".

הערב נחתם בריקוד של כל בנות המגמה לציון 60 שנים להיווסדה של קריית גת.

הערב נחתם בריקוד של כל בנות המגמה לציון 60 שנים להיווסדה של קריית גת.

קרדיט צילום: ארונה קלגרד