תלמידות קריית גת סודקות את תקרת הזכוכית

תלמידות בי"ס בוים בקריית גת זכו במקום הראשון בחידון 'סודקות את תקרת הזכוכית' תשע"ו הארצי של 'כל ישראל חברים-אליאנס'. תלמידות בי"ס מאיר בקריית גת זכו במקום השני. החידון התקיים השנה במכון דוידסון, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן, רחובות .

תלמידות בית ספר בוים המוכשרות סודקות את תקרת הזכוכית

תלמידות בית ספר בוים המוכשרות סודקות את תקרת הזכוכית

430 נערות מרחבי הארץ השתתפו בחידון "סודקות את תקרת הזכוכית" תשע"ו של 'כל ישראל חברים-אליאנס' בתחום המתמטיקה, שהתקיים ב-8.2.16 במכון דוידסון, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן, רחובות. זו השנה השלישית שבה מתקיים החידון, שעמד השנה בסימן המודעות של אליאנס מאז הקמתה, לחשיבות ההשכלה בקרב נשים, קידומן והעצמתן. בנות בי"ס זאב בוים, קריית גת זכו במקום הראשון. במקום השני זכו בנות מבי"ס מאיר, קריית גת.אינטל קריית גת שותפים אף הם במימון הפרוייקט וליווי התלמידות והנחייתן.

מנהלת אגף החינוך זהבה גור ברכה על ההישג הנכבד והודיעה כי בשנה הקרובה יורחב הפרוייקט לכלל המקיפים בעיר ויצטרפו אליו גם בנות מקיף ע"ש רבין ובנות אולפנת קריית גת החדשה.

זוהי השנה השניה של מיזם "סודקות את תקרת הזכוכית בקריית גת וכבר לוקחות בו חלק 87 בנות , תלמידות המקיפים בקריית גת בכתות ח- יא המשתתפות בתכנית יחודית להעצמה והכוון תלמידות- בנות להצטיינות בתחומי המדעים והמתמטיקה .
במהלך ליווי הנערות (מכיתה ח ועד לצבא) מאמצים אותן מפעלים וחברות שונות: אינטל, IBM , אמדוקס, סיסקו, להב – תעשייה אווירית, אל אופ, ECI , טבע, wmware, hp indigo , אלביט, sap , גוגל, מייקרוסופט, מכללת אפקה, חברת WIX , אל-על, חברת החשמל, אלגוטק, ,emc ממ"ג, משרד רו"ח 'ארנסט ויאנג' וסטרטסיס. המפעלים ממלאים תפקיד חשוב בחשיפתן לאפשרויות הקריירה בתחומי המדע וההנדסה השונים המתקיימים בהם. כך הן זוכות להעצמה ומקבלות מודלים לחיקוי הדוחפים אותן בדרכן להצלחה.

כתבות נוספות:  הסכם גג נוסף יוצא לדרך בקריית גת

החידון שהופק השנה ע"י "שער" – החטיבה למצוינות חינוכית של 'כל ישראל חברים' בשיתוף עם מכון דוידסון לחינוך מדעי – הזרוע החינוכית של מכון ויצמן, אשר כתבו ואירחו את החידון, מבטא את העבודה ואת תהליך הלמידה שמתקיימים בתכנית ייחודית – "סודקות את תקרת הזכוכית' של 'כל ישראל חברים-אליאנס' שנועדה להעניק לנערות את הכלים הנדרשים כדי להגיע לתעודת בגרות איכותית, הכוללת מתמטיקה מוגברת ומקצועות מדעיים, פותחת להן דלתות ומגדילה את סיכוייהן לבחור ללמוד בעתיד מקצועות מדע והנדסה באוניברסיטה. התכנית מתקיימת במקווה ישראל, בת-ים, נתניה, קרית-גת ובני-ברק/פרדס כץ.

מקום ראשון בתחרות הארצית של "כל ישראל חברים-אליאנס"

תלמידות בית ספר בוים בקריית גת | מקום ראשון בתחרות הארצית של "כל ישראל חברים-אליאנס"

ד"ר יהודה מימרן, מנכ"ל 'כל ישראל חברים- אליאנס' בירך את הנוכחים וציין כי "תקרת הזכוכית היא תקרת הציפיות העצמיות של החברה. התפיסה המוטעית שהשתרשה אומרת שבנות יכולות להצליח פחות. הסדק מראה שיש תקרה, יש מחסומים בלתי נראים. ברגע שיודעים עליהם אפשר להתגבר". ד"ר אריאל היימן – מנכ"ל מכון דוידסון לחינוך מדעי הוסיף כי: "זהו אירוע מרגש ויפה והלוואי שיוביל רבות מכן להיות תלמידות מתמטיקה בחמש יחידות. אני שמח שאתם בצל קורתנו – וחושב שצריך לומר תודה למוריכן".

החידון שנערך לכבוד המדענית פרופסור קולט לוינר – שותפה לתכנית מן היסוד ואשת האטום באירופה, הפעיל את כל הבנות בקהל והשתתפו בו תלמידות שכבה ט' בתכנית. בשלב הראשון התמודדו כל 430 ה"סודקות" ממקום מושבן בקהל בשאלות מתחום המתמטיקה והגיאומטריה בתוכנת קהוט. בשלב השני השתתפו ארבע נציגות מכל בית ספר. סך הכל: 72 תלמידות ו-18 בתי ספר. את החידון הנחה ד"ר יוסי אלרן, ראש היחידה לטכנולוגיה בחינוך במכון דוידסון, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע.

כתבות נוספות:  בחניית הרכבת מבקשים: תנו גם לנו מטאטא

אודיאה דורי, מנהלת 'שער' – היחידה למצוינות של 'כל ישראל חברים' ציינה בתום התחרות כי: "הבנות שנמצאות פה היום הן חלק מתהליך שלם שאנו מובילים כדי ליהנות ממנו אבל הוא אינו חזות הכול. מחיאות כפיים לנבחרות בתי הספר שלקחו על עצמן לייצג את בית ספרן בהוגנות וברוח ספורטיבית מתוך רצון להצליח בגלל האתגר ולא בגלל התחרות".

בין שופטי החידון היו: היו"ר דניאל בראונשוויג, רו"ח אבישי זיו- מ'ארנסט אנד יאנג', מרים שטילמן – סמנכ"ל תפעול ומשאבי אנוש חברת אלגוטק, איריס כהנא – מנחה מחוזית למתמטיקה בחטיבה העליונה – מחוז תל אביב, ד"ר שירלי עצמון – מרצה במכללת לוינסקי להוראת המתמטיקה ביסודי ומנהלת מרכז פסגה נתניה, מיכל אלרן – מנהלת תכניות מתמטיקה בהתכתבות – מכון דוידסון לחינוך מדעי, מלכה ברנדר- מנהלת תכניות של"ב והתמדה – מכון דידסון לחינוך מדעי ויועצת מתמטית ומכשירת מורים ומלגאים בתכנית "סודקות את תקרת הזכוכית".

כל ישראל חברים' הוא ארגון חינוכי-חברתי, הפועל לקידום חברה ערכית ושוויונית ולביסוס חינוך איכותי לכלל ילדי ישראל בשלושה תחומים מרכזיים: מצוינות חינוכית – טיפוח מצוינות ומימוש יכולות לימודיות, חינוך יהודי חברתי – יהדות מתונה ומכילה שבמרכזה ערכים של צדק חברתי, רווחה וחוסן חברתי – קידום בני נוער למימוש הזכות לחיים נאותים בכבוד.

קרדיט צילום:ארז שחם