גנב תכשיטי זהב ונעצר כשניסה להמלט

תכשיטי זהב ממרוקו שנגנבו מדירה, הושבו עוד לפני שבעלת הדירה ידעה על כך. פורץ לדירה שגנב רכוש בעל ערך סנטימנטלי רב נעצר ע״י בלשי משטרת שדרות כשניסה להימלט.

תכשיטים שנגנבו הוחזרו עוד לפני שבעלת הדירה ידעה על כך

תכשיטים שנגנבו הוחזרו עוד לפני שבעלת הדירה ידעה על כך

שלשום בשעות הצהריים בוצעה התפרצות לדירה ברח׳ יהושוע בן נון בעיר שדרות. כעולה מהחקירה ומעובדות כתב האישום שהוגש אמש נגד החשוד במעשה (בן 28 תושב העיר שדרות), הוא פרץ לדירה דרך מסתור הכביסה ובהמשך דרך חלון חדר המקלחת. לאחר שנכנס לדירה גנב משם רכוש ונמלט. אולם לרוע מזלו של הפורץ ,בטרם הספיק להתרחק מהמקום ואפילו בטרם בעלי הדירה הבחין בפריצה ודיווח למשטרה, הוא נעצר ע״י בלשי משטרת שדרות.

במהלך ניסיון הימלטותו של החשוד מהאזור, הבחינו בו 2 בלשים ממשטרת שדרות של מרחב לכיש שהיו באותה עת בפעילות יזומה נגד פורצים ועברייני רכוש. ״זיהינו את החשוד כשהוא היה בסמוך לבית העלמין בשדרות, ובגלל שהתנהגותו החשידה אותנו החלטנו לבדוק אותו״ מספרים הבלשים אלכס דביר וזאב כהן. ״כשהתקרבנו לעברו הוא הבחין בנו וניסה להימלט״, מוסיפים הבלשים.
במהלך המרדף הקצר השליך החשוד מידיו תיק לעבר שיח ולא נענה לקריאות הבלשים לעצור. בהמשך המרדף נתפס ונעצר. בחיפוש שערכו הבלשים בתוך התיק וברשותו של החשוד נמצאו: מחשב נייד, 2 שעוני יד, תכשיטי זהב יקרי ערך ותיק איפור.

לאחר מעצרו, החשוד נלקח לחקירה במשטרת שדרות ומעצרו הוארך. אמש בתום חקירה מהירה, חטיבת התביעות של משטרת ישראל הגישה נגדו כתב אישום בבית משפט השלום באשקלון בגין התפרצות, גניבה ושיבוש הליכי משפט.
עוד בטרם הספיקו בני הזוג להבחין בהתפרצות ובגניבה הם קיבלו טלפון מבלשי משטרת שדרות שבישרו להם על הפריצה, הגניבה, המעצר והתפיסה. בעלת הבית הייתה מאושרת, הודתה לבלשים ואמרה: ״מדובר בתכשיטים עם ערך סנטימנטלי רב שעברו בירושה במשפחה שלי מדור לדור עוד מהימים בהן הם היו במרוקו. פשוט עשיתם לי את היום״.

כתבות נוספות:  אור ירוק: עליה של 175% בתאונות אופניים חשמליים בקריית גת

מפקד משטרת שדרות סנ״צ אפי שימן ציין כי תושיית הבלשים מנעה וסיכלה את הגניבה עוד בטרם בעלי הדירה הבחינו בה. ״נוסף על מתן מענה לאירועי תגובה אנו משקיעים לא מעט משאבים בסיכול ומניעת התפרצויות וגניבות. זו בדיוק מטרתה של הפעילות היזומה בה היו הבלשים בעת שזיהו ועצרו את החשוד. אנו שמחים שהצלחנו להשיב לאשה את הרכוש שנגנב ממנה. נמשיך לפעול ללא לאות כנגד פורצים וגנבים בכדי להגביר את תחושת הביטחון האישי של האזרחים המתגוררים באזור״.

צילום: חטיבת דובר המשטרה.