12 חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס בני העדה האתיופית הוכשרו בפרויקט מיוחד

בפרויקט מיוחד של מד"א בשיתוף תוכנית "למרחק" של משרד הכלכלה וארגון ג'וינט ישראל, סיימו 12 צעירים וצעירות יוצאי אתיופיה קורס חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס * "הקורס הזה מבחינתי ומבחינת חניכים רבים הוא חלום שמתגשם" אמרה חובשת רפואת חירום ונהגת אמבולנס, אלמז ממויה ממסיימי הקורס

בטקס סיום של המחזור השני של קורס הכשרת חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס המשותף למגן דוד אדום ולתוכנית "למרחק" להכוונה תעסוקתית ליוצאי אתיופיה של הג'וינט ומשרד הכלכלה אשר התקיים בתחנת מד"א בתל אביב, הוסמכו 12 צעירים וצעירות יוצאי אתיופיה והצטרפו אל שורות הארגון כחובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס.

זהו המחזור השני של הקורס המתקיים בשיתוף פעולה עם תוכנית 'למרחק', לאחר שהמחזור הקודם, בו הוכשרו 13 חובשים יוצאי אתיופיה, הוגדר כהצלחה. "שיתופי פעולה ותוכניות מסוג זה הם העתיד שלנו. מגן דוד אדום שם לו כמטרה לקדם את שילובם התעסוקתי של יוצאי אתיופיה בשורות הארגון. אנו רואים בכך נושא בעל חשיבות גבוהה ויש לנו, כארגון ההצלה הלאומי, מחויבות לשילובם ועירובם של כלל האוכלוסיות והקהילות השונות בישראל." הסביר מנהל אגף ארגון ומנהל במד"א עו"ד שאול אברמוביץ. כחלק מכך שואף הארגון ששילובם התעסוקתי של בוגרי התוכנית, אשר יספרו על כך לחבריהם וקרובי משפחתם, יוביל לעלייה במספר העובדים ומתנדבים לארגון מקרב יוצאי אתיופיה.

חובשת רפואת חירום ונהגת אמבולנס, אלמז ממויה, תושבת נתניה, שסיימה את הקורס אמרה בטקס "תמיד רציתי להגיע למד"א ובתור בחורה צעירה זה היה נראה מאוד מרוחק ולא בר השגה. בתיכון לא הכרתי את ההתנדבות למד"א ולכן לא ידעתי שהייתה לי את האפשרות הזאת בכלל, פשוט כי יוצאי אתיופיה לא חשופים לכך מספיק. הקורס הזה מבחינתי ומבחינת חניכים רבים הוא חלום שמתגשם. הכניסה לארגון בגילאים שלנו נראתה לנו בלתי אפשרית ולכן ההזדמנות שמגן דוד אדום מעניק לנו בשיתוף עם תוכנית "למרחק" לא מובנת מאליה. אני מסיימת את הקורס בגאווה ומבחינתי זאת רק תחילת הדרך. אני עובדת הרבה עם ילדים ובני נוער ופועלת להעלות את המודעות שלהם להתנדבות בארגון, זה משהו מאוד חשוב בעיניי. אני יוצאת בקרוב לקורס מדריכים והייתי רוצה בהמשך להעביר קורסים גם באמהרית, אין לי ספק שיש רבים בקהילה שירצו להצטרף ולהתנדב למד"א והם יהיו כוח אדם מצוין כל עוד נמשיך להנגיש להם את זה, בדיוק כמו שהתוכנית הזאת עושה."

כתבות נוספות:  עמידר החדשה משיקה שירות 'זימון תור מראש' לתושבי קריית גת

שרית צפדיה, מנהלת תוכנית 'למרחק': "זהו הקורס השני אותו אנו מובילים וזה מאוד מרגש. שילוב יוצאי אתיופיה בשורות מד"א הוא כבר לא דבר נדיר והיום אנו רואים אותם בתפקידים משמעותיים בשורות הארגון, כאשר כ-30 יוצאי אתיופיה שולבו במסגרת תוכנית זו בלבד, מבלי להתייחס לפרויקטים נוספים שמוביל הארגון. אני רוצה להודות למגן דוד אדום על שיתוף פעולה מצוין אשר תמיד מוליד פרויקטים חדשים ומשמעותיים. אין לי ספק כי המשתתפים שסיימו היום את הקורס ייצגו בכבוד את עצמם, את הקהילה ואת התכנית."

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "שיתוף הפעולה עם תוכנית 'למרחק' כבר הוכיח את עצמו במחזור הראשון כאשר הוליד קבוצה של חובשי רפואת חירום מצוינים, מקצועיים ומסורים, לכן אין לי ספק שכך יהיה גם המחזור הנוכחי. אני מאחל לכם, המצטרפים החדשים לשורות הארגון, המון הצלחה ומבקש מכם לקרוא לשורותינו לבני משפחותיכם וחבריכם. אנו מקווים לראות עוד חניכים בתכנית זו בשנים הבאות, דבר שוודאי יצמיח אנשי מקצוע מעולים בעלי תרומה משמעותית בפעילות הארגון להצלת חיים".