עתיד מבטיח לתעשיית קריית גת: מפעל חדש לייצור מדפסות 3D

מפעל חדש של חברת סטרטסיס

מפעל חדש בקריית גת של חברת סטרטסיס | צילום אורי שדה

עם הקמת המפעל החדש בקריית גת, חברת סטרטסיס מחזירה את קריית גת להתחרות על מיקומה ברשימת עמק הסיליקון של ישראל. תעשיית קריית גת מתפתחת ואין ספק שאלו חדשות טובות לא רק לתושבי קריית גת אלא גם למשקיעים ולנרשמים לפרוייקט כרמי גת כאחד.

בנוסף להתחייבות אינטל לשדרג את המפעל שלה בקריית גת בעלות אסטרונומית של כ-6 מיליארד דולר (כ-24 מיליארד ש"ח) ולפתוח 1000 מקומות עבודה נוספים בתמורה למענק של 1.4 מיליארד ש"ח מן המדינה, פתיחת מפעל שירותי אקולוגיה ומפעל HP סאיטקס בקריית גת מצטרפת גם חברת סטרטסיס, ענקית מדפסות התלת מימד עם הקמת מפעל חדש בקריית גת שיהווה אחד ממפעלי ייצור המתקדמים ביותר בעולם.

חברת סטרטסיס, הינה יצרנית גלובלית מובילה של מדפסות תלת-ממד ופתרונות לבניית אב טיפוס וייצור,חנכה השבוע את המפעל המתקדם בעולם לייצור מדפסות תלת מימד פה בקריית גת. המפעל החדשירכז את כל פעילות הייצור של החברה בישראל, הכוללת את מחלקות התפעול, הרכש, הלוגיסטיקה, היצור, האיכות, הנדסת היצור והמנהלה. במפעל החדש יועסקו מאות עובדים וספקים, המגיעים ברובם מאזור הדרום והשפלה. המפעל החדש יגדיל את כושר הייצור של החברה וייתן מענה לביקושים הגדלים למדפסות תלת מימד וחומרים מתכלים בטכנולוגיית Poly-Jet. רובה המוחלט של פעילות הייצור מיועדת לייצוא. חברת סטרטסיס מובילה בעולם מהפכה בתהליכי העיצוב והייצור של מוצרים במגוון רחב של תעשיות, ביניהן: תעשיית מוצרי צריכה ואלקטרוניקה התעופה והחלל, תעשיית הרכב, החינוך, מכשירי רפואה ורפואת שיניים, ספורט, צעצועים, עיצוב, אופנה, מוצרי לייף סטייל ועוד.

חניכת מפעל חדש של חברת סטרייסיס בקריית גת במעמד שר האוצר וראש העיר

"לפני ארבעה חדשים חתמנו, ראש העיר ואני, על הסכם גג לבניית 8000 יחידות דיור (שכונת 'כרמי גת'), וכעת כבר שוקדים בעיר על הסכם נוסף לבניית עוד 14,000"

שר האוצר, יאיר לפיד, השתתף בטקס ופתח אותו באמרו: "אם רוצים להבין איך בונים כלכלה תסתכלו כאן על קריית גת: לפני ארבעה חדשים חתמנו, ראש העיר ואני, על הסכם גג לבניית 8000 יחידות דיור (שכונת כרמי גת), וכעת כבר שוקדים בעיר על הסכם נוסף לבניית 14,000 יחידות דיור נוספות. אתמול נחתם סופית ההסכם מול אינטל לשדרוג הטכנולוגיה במפעל בקריית גת בשישה מיליארד דולר והיום חונכים את 'סטרטסיס' על הקמת המפעל חדש בקריית גת בשפיץ של הטכנולוגיה, שתורם למעגל הצמיחה של מדינת ישראל. העיר הפכה למיקרוקוסמוס של הפעילות הכלכלית שלנו שמייצרת מנועי צמיחה. מפעל הייצור של 'סטרטסיס', שמהווה הוכחה חיה למפעל הציוני, ומייצא 99% מהתוצר שלו, הוא מנוע של הכלכלה הישראלית. הגדלת הייצוא מביאה להגדלת הצמיחה שמביאה להגדלת העוגה התקציבית, וכך מתאפשר לנו להשקיע יותר בבריאות, חינוך ברווחה ובאזרחים"

דיוויד רייס, מנכ"ל סטרטסיס, הוסיף: "סטרטסיס בחרה להקים את המפעל החדש שלה בקריית גת כחלק כחלק מאסטרטגית החברה ומחוייבותה לשימור התעשייה והייצור בישראל. המפעל החדש מצטרף למפעל החומרים של החברה שפועל בקריית גת משנת 2009. אין לי ספק, שהגדלת כושר הייצור שלנו והשקעתנו בבניית המפעל הינה הדבר הנכון לעשות בעת הזאת. המפעל החדש יאפשר לנו לענות על הביקושים הגדלים, ישפר את איכות הייצור ומעל לכל ישפר את סביבת העבודה של עובדי התפעול והייצור".

תעשיית קריית גת מתפתחת, כל כמה חודשים אנו שומעים על מפעל חדש ועל שדרוג מפעל קיים בקריית גת ולאחר תקופה מעט אפורה, העיר חזרה להתחרות על מקומה ברשימת עמק הסיליקון של מדינת ישראל. עם הצמיחה המהירה של התעשייה בעיר, אין ספק שאלו חדשות טובות למשקיעים ולתושבים העתידיים של כרמי גת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.