תעודת פשע

80 מתושבי קריית גת הגיעו לשמוע בסיפרייה העירונית את הסופר הקריית גתי, יגאל וינברגר מספר את סיפור חייו מימי ילדותו ונעוריו בעיר קריית גת דרך הצבא, המכללה בה למד, העמותה אותה יסד והקים בעיר, כמובן חייו הפוליטיים במשרדי הממשלה השונים ובקמפיינים שחווה ועוד…כל זאת יחד השפיעו על כתיבת ספרו "תעודת פשע..

ההרצאה גלשה מעבר לזמן שהוקצב לה הקהל שנכח במקום ישב מרותק במשך שעתיים ואפילו היו בני נוער שבדרך כלל מדירים את רגליהם מאירועי ספרות.

"העכברים מרעישים בתוך הקירות הרקובים, הטלפון מצלצל והחברים מהעבר השני קוראים לך לצאת להתנחם ולהשאיר את הצרות מאחור. אתה נמשך לעבר הטיפשות, בורח מהחיים שלך. אתה שואל שאלות והחלומות מובילים לתשובות הגיוניות שנראות כפתח לצרות בעתיד. אנחנו מתחילים בדרך אשר בסופה מקבלים תעודה. חלקנו מסיימים בתעודת פטירה, חלקנו מקבלים תעודת סיום לימודים, אבל אנחנו בחרנו בתעודת פשע." כך פותח ספרו הראשון "תעודת פשע" של יגאל וינברגר. ספר מתח סוחף שלא מאפשר לאף אחד להישאר אדיש אליו.

יגאל וינברגר בן 35 תמיד ידע שחייו לא יהיו שגרתיים. כבן להורים שעלו מרוסיה בשנות ה 70 ונתקלו בכל קשיי העלייה האפשריים – שפה, תרבות, כלכלה הוא זכה לבית חם ואוהב אבל הצורך של ההורים בפרנסה הוביל אותו כבר מגיל צעיר להיות עצמאי. זיכרון ילדות של ילד בן חמש שהולך וחוזר מהגן לבד מלווה אותו עד היום. הוא גדל כאן בקרית גת ולכאן חזר לאחר דרך ארוכה שבה השפיע ושינה מחשבות ודעות של בכירי הממשל בישראל.

בשנת 2002 יגאל היה בן 21 כשהקים את עמותת "כולנו למען כולנו" העמותה הוקמה יחד עם שני חברים טובים שלו "אני זוכר את היום הזה בדיוק. עמדנו בחוץ בשכונה, ירד גשם, היה קר, עישנו ודברנו על הקשיים שיש לבני הנוער בקרית גת צחקנו שיש רק את הסנוקר להעביר את הזמן, אז לא היה הקניון ולא היו כל החנויות שיש היום. באותו ערב גשום וקר גיבשנו החלטה להקים עמותה שתדאג לתושבי קריית גת. מאז העמותה לא מפסיקה לפעול לשמחתנו או לצערנו אנשים פונים אלינו ממקומות שונים כדי שנוכל לסייע להם. זה עצוב אבל אני שמח שהעמותה שלנו קיימת ופועלת. בנוסף, אנחנו מושכים חבר'ה צעירים להתנדב בעמותה ובכך אנחנו מכניסים להם תוכן לחיים."