תמונת עגומה בכדורסל קריית גת: שחקנים מחכים לשכר, העירייה בחובות והבקרה מוגבלת

חודש עבר מאז שהעונה הסתיימה ולא ברור מה עתידה של הקבוצה שזכויות הניהול שלה מתוכננות לעבור מהעמותה לידי העירייה. איגוד הכדורסל אמור לקיים ביום חמישי הקרוב ישיבה דחופה עם אנשי מכבי קריית גת כדי לשמוע כיצד והאם הם מתכננים לשלם לשלם את החובות העומדים על סך של כ-2 מיליון ש״ח השחקנים כבר פנו לעורך דין המתמחה בפירוק חברות.

מכבי כדורסל היא קבוצת שנתמכת על ידי העירייה אך ההתחייבויות הכספיות של עיריית קריית גת לשנת 2018 לא עמדו במבחן המציאות, והשחקנים והצוות המקצועי, נאצלו לעבוד ללא משכורות חודשים ארוכים. רק בעקבות איומי שביתה ואי הופעה בפלייאוף הצליחו השחקנים לקבל חלק מהשכר מהעברות על סך 900 אלף שקלים מבקרת התקציבים לטובת שכר השחקנים והצוות, אבל ברגע שהעונה הסתיימה התברר שהעירייה לא מעבירה את כספי תמיכות שהתחייבה ואין להנהלה דרך לשלם את חובות השכר לחלק מהשחקנים, לצוות המקצועי ולתשלום עבור שכר דירה וכדומה

בתחילת העונה התחייבה עיריית קריית גת תקציב של 3 מיליון שקלים. על פי חוקי הבקרה התקציבית, 25% מהתקציב, דהיינו 900 אלף שקלים, צריכים להיות מופקדים בבקרה, ויחולטו במקרה הצורך, כמו שקרה במקרה שלפנינו. אבל מה לעשות, ש-25%, או 900 אלף שקלים, לא באמת מספיקים עבור השכר הכולל של השחקנים, הצוות המקצועי והצוות הנלווה.

על פי גורמים שמקורבים להנהלת מכבי קריית גת, למאמן רועי חגאי, ולשלושת השחקנים הישראלים הבכירים, רוברט רות'ברט, נמרוד טישמן ואלון ספיר, עדיין חייבים חמש משכורות. הבקרה התקציבית עצמה פנתה לעיריית קריית גת, בדרישה לכסות את חובות הקבוצה, כמו שהצהירה במסמך כוונות בתחילת העונה.

[custom_pixel_js_code]