תלמידי קריית גת ממשיכים להצטיין בתוכנית עתידים לצה"ל

אתמול התקיים באשכול הפיס, כנס חשיפה לתוכנית הצה"לת עתידים. הכנס הוא תוצר של שיתוף פעולה מתמשך ומוצלח של עיריית קריית גת, מרכז הצעירים "תנופה", עתידים, אגף החינוך ובתי הספר התיכוניים בעיר. לכנס הגיעו תלמידים בכיתות יא' ויב' בעיר מחמשת התיכונים בקריית גת יחד עם הוריהם, נפגשו עם ראש העיר ונציגי עתידים וקיבלו מידע רב לגבי התוכנית היחודית.

IMG-20151224-WA0000

תוכנית עתידים מאתרת בני נוער מצטיינים מהפריפריה ומאפשרת להם ללמוד תואר אקדמי לפני הגיוס, לקבל הטבות ייחודיות במהלך הלימודים ולאחר מכן להתגייס לשירות משמעותי במסגרת המקצועות אותם למדו, מקצועות מבוקשים בשוק והכל במסגרת מסלול העתודה של צה"ל.

לפני הכנס התקיימה פגישת עבודה של נציגי עתידים עם ראש העיר, אבירם דהרי. נציגי התוכנית ציינו כי קריית גת מחזיקה באחוזים גבוהים של בוגרי התוכנית וממשיכה להעלות את מספר התלמידים הלוקחים בה חלק מידי שנה והיא מובילה בתחום זה בארץ. ראש העיר, אבירם דהרי, ציין כי הוא זוכר שלפני עשור היו רק שלושה תלמידים מהעיר שלקחו חלק בפרוייקט וכיום מדובר בעשרות: "קריית גת זוכה בשנים האחרונות להוביל את טבלאות הבוחרים במסלול העתודה ואנחנו שמחים על כך ונשמח לעודד זאת". במפגש השתתפו גם מנהלי התיכונים ובתי הספר בעיר והוסבר להם על התוכניות הנוספות שמפעיל צה"ל בעיר כגון קדם עתידים בשכבות הצעירות בחטיבות הביניים וכהכנה לתוכנית עתידים בצה"ל. עוד הוחלט כי החל מהשנה הקרובה גם תלמידי הקריה החינוכית ע"ש גרוס יקחו חלק בתוכנית.

עד היום ישנם למעלה ממאה בוגרים ובוגרות מהעיר המשרתים כיום כקצינים בצה"ל ומשמשים בתפקידים המובלים באזרחות כמהנדסים, רופאים, עורכי דין, מורים, כלכלנים ומדענים. במרכז הצעירים "תנופה" מלווים את חניכי התוכנית, דואגים להפגישם עם בוגרים ומכוונים אותם צעד צעד דרך לקבלה לתוכנית ובמסגרתה. למעוניינים בפרטים נוספים ניתן לפנות למרכז הצעירים "תנופה"

כתבות נוספות:  הגיע הזמן להודות: אנחנו גזענים