תלמידי התיכונים בעיר השתתפו בקורס סיוע עצמאי – ראשוני במסגרת תכנית מוגנות חברתית

תרגיל מעשי סער

סע"ר – תרגיל מעשי

במסגרת ההכשרות של תכנית "מוגנות – חברתית" התקיים השבוע קורס סע"ר (סיוע עצמאי-ראשוני) בתחום החילוץ הקל לתלמידי התיכונים בעיר. התוכנית, בניהולו של שלמה בן-שושן, מכשירה באופן אקטיבי צעירות וצעירים בימי שגרה למוכנות בשעות חירום וככוח סיוע משמעותי לכוחות הביטחון והחילוץ הפועלים בעיר.

קורס הסע"ר לנוער התקיים במהלך יומיים בבית וקס ובמסגרתו עברו התלמידים הכשרה בנושאי חילוץ והצלה ראשוניים בעת רעידת אדמה, הכשרה של כיבוי אש, מד"א ויחידת חילוץ והצלה של פיקוד העורף והשתתפו בתרגול שטח אימון עירוני בהנחיית פיקוד העורף.

מנהל המרכזים הקהילתיים בקריית גת, שלמה בן שושן, האחראי על התוכנית הדגיש כי מטרת הקורס היא לאפשר את הכשרת החניכים ולהעניק להם כלים באמצעותם יוכלו להתמודד עם סיטואציה של רעידת אדמה עד להגעת הכוחות המקצועיים לזירת האירוע: "התלמידים למדו את פעולות החילוץ הקל, את מאפייני התנהגות האוכלוסייה בשעת חירום, מאפייני התמודדות עם אש והם גם יעברו הכשרה בסיסית בהחייאת מבוגרים, חבישה וטיפול בסיסי".

תרגול פינוי פצוע באלונקה

תרגול פינוי פצוע באלונקה

קורס הסע"ר ניתן לצעירים כחלק ממכלול נרחב של הכשרות הנעשות בבתי- הספר התיכוניים במסגרת מוגנות-חברתית בהם: שיעורי קרב-מגע, הגנה-עצמית, מתן עזרה-ראשונה ויציאה למטווחים בשלב המתקדם יותר. ראש העיר, אבירם דהרי, הדגיש את חשיבות הנושא ברמה העירונית הן בימי שגרה והן בימי חירום כאשר בני הנוער מהווים תוספת כח משמעותית לכלל הכוחות בעיר.

תרגול הרמת הריסות

תרגול הרמת הריסות

התלמידים שהשתתפו בקורס גילו סקרנות רבה בנושאים הנלמדים ומצאו עניין רב בהרצאות ובדיונים המקצועיים שהתקיימו. התוכנית פועלת בשיתוף פעולה של עיריית קריית גת, רשת המתנ"סים ופיקוד העורף. מפקד נפת מחוז דרום בפיקוד העורף, אל"מ שגיא פלד, שוחח עם התלמידים בסיום הקורס, הודה להם על השתתפותם וציין את חשיבות המוגנות בחיי היום היום בקרב האזרחים. בטקס הסיום העניקה יו"ר הנהלת רשת המתנ"סים, רבקה בוזגלו, תעודות למסיימים. בהנהלת התוכנית הודו לרכזי התיכונים על שיתוף הפעולה וגיבוש הקבוצות: בתיה מזלטרין, נטע פאר ועידן סוויסה, למנכ"ל רשת המתנ"סים, אמיר בן שמחון, לצוות מרכזים-קהילתיים מוגנות-חברתית: גדי בן-חמו וכרמל אריאלי ולצוות בית-וקס בהנהלת גיא פסח על הארגון הלוגיסטי המוצלח: מוריס שלום, בני אלקובי ואנשי צוותם.

בתרגיל המעשי

בתרגיל המעשי

כתבות נוספות:  נעצר תושב קריית גת על גידול וסחר סמים במושב סמוך לקריית גת