תיכון רבין – עושים כבוד לשפה העברית

בסיום ראשון השבוע התחיל שבוע הלשון העברית בתיכון רבין. כשברקע צלילי השיר, אליעזר בן יהודה, בביצוע של חווה אלברשטיין מקבל את פני התלמידים. מנגינת השיר הפכה להיות צלצול הפעמון השבועי של בית הספר.

ציון שבוע מיוחד ללשון העברית בתיכון רבין, נועד לחנך לאהבת השפה ולשימוש ראוי בה בדיבור ובכתיבה, להעמיק את טיפוח הידע הלשוני וכישורי השפה ולהבליט את מקומה של השפה העברית בתחייה הלאומית היהודית, במורשת ובמקורות היהודיים, בתרבות ובחברה בישראל.

לכבוד "חג העברית" (זה חג, תשאלו את אבשלום קור) צוות לשון בהובלת מירב גוזי ונאווה שטרית, החליטו לשתף את התלמידים בחגיגה באמצעות פעילויות מיוחדות, חידונים ושעשועונים בשפה העברית.

לאורך כל השבוע, בתחילת שיעור ראשון ושלישי כל המורים בצוות הקדישו מספר דקות לחידודי לשון בשפה העברית כשהדגש היה על הגייה נכונה של צמדי מילים כמו: לרכב או לרכוב, אופניים חשמליים או חשמליות, שמנתי או השמנתי, עברית תקנית או תקינה, מקנאה או מקנאת ועוד…

ביום שני יום הולדתו של אליעזר בן יהודה, מחייה השפה העברית, תלמידי כיתה ט'2 במסגרת מנהיגות פדגוגית, העבירו פעילות לכל תלמדי ז' ח' .הפעילות כללה צפייה בסרטון על אליעזר בן יהודה, חידון "קהות" מתוקשב תחרותי ואינטראקטיבי, בו התלמידים השתתפו בהתלהבות רבה.
בחלק השני של הפעילות התלמידים ענו על שאלון בנושא בקיאות בחידושי לשון, ולאחר מכן צפו בסרטון משאל רחוב שנערך בקרב תלמידים מערים שונות בארץ, הבודק את הידע באותן שאלות. התלמידים צפו בסרטון מתוך סקרנות רבה והשוו את הידע שלהם ביחס לנשאלים בסרטון.

1