תיכון רבין- הכנה לצה"ל עם עדי כרמי, איש שב"כ לשעבר

בכיר שב"כ לשעבר עדי כרמי סיכן את חייו כדי להחזיר הביתה את גופת מפקדו, סא"ל אמיר מי-טל, שנהרג ב-1988 במבצע בעומק לבנון. עדי בוגר אוניברסיטת בר-אילן, איש ביטחון בכל רמ"ח איבריו. לאחר 28 שנים בשרות הביטחון בהן עבר את המסלול כולו: לוחם בסיירת גולני, מפקד פלוגה בחטיבת גולני, רכז מבצעי שטח בשב"כ ומנהל שטח בכיר, הוא עדיין מרגיש מחוייב לביטחון המדינה.

כגמלאי שב"כ,הוא פעיל בעולם העסקים והספורט,בנוסף הוא מתנדב למען נוער בסיכון במטרה להביא לכך שישלימו את לימודיהם ויתגייסו לצה"ל.

רכזת מעורבות חברתית,מיכל גבאי,הזמינה את עדי להרצות בפני תלמידי יא' במטרה לחשוף אותם לסיפורי צבא וגבורה ולטעת בהם את המוטיבציה לגיוס משמעותי. עדי נעתר לבקשה ועשה זאת בשמחה ובהתנדבות מלאה.

בהרצאתו המרתקת התייחס לכוח שבידע, בתפקידיו היה מחוייב להכיר ולדעת היטב את השטח ואת הסוכנים כדי לבצע את המשימות במקצועיות רבה ואת הכל עשה תוך כדי למידה מעמיקה את שטח האויב,את תרבותו ואת שפתו הערבית.

בנוסף התייחס לאני מאמין שלו "קשר בין אישי תמיד מהווה את המפתח למימוש כל יוזמה,חלום ושאיפות בחיים".

עדי העריץ את מפקדו בסיירת גולני, סא"ל אמיר מי-טל והחליט להנציח את זכרו ומורשתו על ידי הקמת עמותה התומכת בנוער בסיכון. עדי מתנדב בבית הספר "פסגת אמיר" על שם מפקדו, אמיר והצוות עושים הכל כדי להשאיר את אותם נערים בסיכון במערכת החינוך ולהוביל אותם להתגייס לצה"ל לשרות משמעותי. מה שמנחה את עדי ואת הצוות החינוכי "כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו" ועם המסר הזה ועם קשר בין אישי קרוב,הם פועלים להעצמת הנערים והובלתם לדרך המלך.
בין היתר דיבר עם התלמידים על כבוד האדם,על כיבוד אב ואם על חשיבות הדיבר ועל משמעותו בחיים. התלמידים היו מרותקים לסיפוריו של עדי, הוא עורר בהם סקרנות רבה בכל הקשור לתפקידים המגוונים והמשמעותיים לביטחון המדינה.
לסיכום המפגש התלמידים העניקו לו אריזת שוקולדים נאה,עדי השאיר את השוקולדים למורים ואמר להם: "אתם המורים, הסיירת המובחרת של המדינה ולכם מוענקים חזרה השוקולדים"