תביעתו של דהרי נגד המדען הראשי נדחתה על הסף

שוב בית המשפט מסלק על הסף תביעה שהגיש ראש העירייה אבירם דהרי הפעם מדובר במשרד הכלכלה ממשלת ישראל ובעיקר אגפו של המדען הראשי. במקרה הזה מחליט השופט, אור אדם, לפסוק נגד דהרי הוצאות.

סאגה בלתי נגמרת. קצת לפני חג הפסח פוסק השופט אור אדם כי בכתב התביעה שהגיש ראש עיריית קריית גת נגד מדינת ישראל באמצעות המדען הראשי במשרד הכלכלה לא מצוינת כל עילה קונקרטית לחיובה של המדינה גם אם יצליח דהרי להוכיח שד"ר דרור לדרמן הוציא דיבתו של דהרי רעה.

כזכור תובע דהרי, בין היתר, מהמדען הראשי במשרד הכלכלה 33,000 שקלים בטענה שכספים שהעביר לד"ר דרור לדרמן שימשו את לדרמן לפעולות שהוציאו את דיבתו של ראש העירייה, דהרי, רעה.

במספר דיונים הציע השופט, אדם, לדהרי שימשוך את התביעה אך ראש העירייה יתעקש להמשיך.

לטובתו טען דהרי כי משרד הכלכלה לא הגיש כתב הגנה מכאן שהוא מודה שהעניק אלפי שקלים לד"ר לדרמן ולחברה שהוא עומד בראשה, טיוב-איי מדיקל בע"מ, סיוע כספי שהיווה מימון משמעותי ללדרמן וחברתו, פעילות לשטענת דהרי נועדה להשחיר את פניו.
השופט לא קיבל את טענת דהרי ופסק כי למדינה יש עוד זמן להגיש כתב הגנה. "התביעה נגד נתבעת 4 (משרד הכלכלה) הייתה מיותרת.. יש יסוד לטענה כי היא נועדה רק כדי לפגוע בד"ר דרור לדרמן.." כותב השופט.

בפסק הדין קובע השופט כי הוא מורה על סילוק על הסף של התביעה מהעדר עילה, מהעדר יריבות, מהיותה תביעה טרדנית וקנטרנית "או מכל נימוק אחר לפיו ניתן לדחות תביעה מלכתחילה" מסכם השופט.

בניגוד להחלטה לסילוק על הסף של התביעה דהרי נגד עיריית שדרות בהחלטה הזאת מחליט השופט לחייב את דהרי בהוצאות של 500 ₪ שישלם ראש העירייה, מכיסו, למדינת ישראל.

כתבות נוספות:  מי ולמה מפחד מהנחת תפילין?

בסיום ההחלטה קורא השופט לדהרי לשקול מחדש אם הוא עומד על התביעה נגד אינטל שעניינה דומה לתביעות נגד עיריית שדרות שסולקה על הסף ונגד משרד הכלכלה שנדחתה על הסף.

 

Facebook Comments