תאטרון קריית גת לצעירים יוצא לדרך

במוצאי שבת הקרוב יתקיים מופע הבכורה של קבוצת התאטרון העירוני לצעירים. מדובר בערב אלתורים ייחודי, "הפקת בת" של התאטרון העירוני הפועל במסגרת רשת המתנ"סים. קבוצת הצעירים של התאטרון העירוני פועלת במסגרת חברתית, כמעין סדנת תאטרון מתמשכת אשר שמה דגש על תהליך היצירה וקבלת ניסיון על הבמה.

הקבוצה שתעלה את המופע השבוע מורכבת מצעירים תושבי קריית גת, מרביתם בוגרים של מגמת התאטרון של תיכון רבין. זה שלב בחיים שבו הם לא יכולים להתחייב לחזרות אינטנסיביות ולוח זמנים צפוף, כשם שקורה בקבוצת תאטרון הבוגרים של קריית גת, אך למרות זאת מחפשים להיות מעורבים בהליך היצירה ולשמר את רוח המשחק שבתוכם. טווח הגילאים שלהם מגוון ונע בין 30-20 פלוס. ערב המופע יהווה למעשה נקודת פתיחה לפעילות התאטרון ויאפשר חשיפה לפעילות הצעירה. למרות שהוא מוגדר כערב אלתורים על הבמה
מנהלת התאטרון העירוני ענת בן ארי הסבירה: "מהרגע שהתחלנו את המהלך של הקמת התאטרון העירוני עם רשת המתנ"סים היה לי מתווה הרבה יותר גדול. היה ברור לי שלא יכולה להיות רק קבוצה אחת של בוגרים, שזו הקבוצה שאני מובילה והיא ממוקדת בהפקות של הצגות במה. זו קבוצה אינטנסיבית ומאוד מקצועית.
תודה מיוחדת לאירית אלמקייס על הסיוע בהשגת התקציב, ליהודה אלמקייס שחקן התאטרון העירוני אשר מפיק את ערב מופע האלתורים ולהדר פרץ מנחת הקבוצה ומנחת הערב. לקטי חג'ג' ואבות הבית של בית רחל אשר תמיד מסייעים בקיום החזרות וההכנות למופעים השונים וכמובן למנהלת התאטרון העירוני ענת בן ארי, על ההשקעה הבלתי פוסקת בהקמת התאטרון והובלתו להישגים.