תאונות באתרי נופש

עם בואו של החופש הגדול, משפחות רבות מתכננות לנפוש באזורים השונים בארץ – בצימרים, בבתי הארחה, בבתי מלון ובכלל. לצערנו, פעמים רבות נגרמות תאונות באתרי הנופש השונים אשר נובעות מסיבות שאתרי הנופש אחראים להן – החל מתחזוקה לקויה, אחזקת צוות עובדים מצומצם ולא מספק, היעדר ניקיון ראוי וכיוצ״ב.

כדאי לדעת שבכל מקרה בו ארעה תאונה, בין היתר, כתוצאה ממחדל ו/או רשלנות של אתר הנופש ואשר כתוצאה מהתאונה נגרמו נזקי גוף – זכאי הנפגע בתאונה לקבל פיצויים מאתר הנופש ו/או המבטח שלו בגין כל נזקיו. עם זאת יודגש, כי על מנת שתקום הזכאות לפיצויים – יש להוכיח כי אתר הנופש אכן אחראי לתאונה, בין היתר, בשל התנהגותו הרשלנית.

כך למשל, רחל (שם בדוי) יצאה עם בעלה לנפוש בבית מלון בים המלח. בשעת ארוחת הערב במלון, בהיותה בחדר האוכל, ניגשה רחל לקחת מנת אוכל ואולם לפתע, החליקה עקב שלולית מרק שהיתה במקום. אורחי המלון וכן בעלה של רחל עזרו לה לקום והגישו לה עזרה ראשונה; ועובדי המלון מיהרו לנקות את השלולית. לאור הנזקים שנגרמו לרחל עקב התאונה, ובהם חבלות בפניה ובגבה – אנו פנינו לבית המלון; ולאחר דין ודברים, הצלחנו להגיע להסדר פשרה לפיו תשלם חברת הביטוח שבטחה את בית המלון במועד התאונה פיצוי משמעותי לרחל עקב התאונה המצערת.

מקרה נוסף בו טיפל משרדנו עסק בחנה (שם בדוי) אשר התארחה בבית מלון באילת יחד עם חברותיה. בעת שירדה חנה במדרגות בית המלון, החליקה חנה עקב רטיבות במדרגות – אשר היו גם ללא פסים למניעת החלקה. כתוצאה מהתאונה, ספגה חנה חבלה קשה בברכה ונזקקה לטיפול רפואי ממושך. בניסיונות למשא ומתן טרם הגשת תביעה כנגד בית המלון – הצלחנו להגיע להסדר פשרה לפיו קיבלה חנה פיצוי ראוי ומהיר בגין פגיעתה.

כתבות נוספות:  קריית גת: בנייה למגורים בלי נדל"ן מניב פגיעה באיכות החיים

מקרה נוסף בו טיפל משרדנו עסק באור (שם בדוי) אשר התארח בבית מלון בים המלח ונכנס למרחצאות הגופרית של בית המלון, הנמצאות בחוף הים. לאחר שיצא, הלך אור להתרחץ במקלחת פתוחה שהיתה על החוף, ואשר עמדה על אריחי עץ. תוך כדי הרחצה, החליק אור עקב אריח עץ שבור ונחבל בכף רגלו. כתוצאה מהתאונה, נגרם לאור שבר באגודל רגל שמאל. לאחר שפנינו לבית המלון, קיבל אור פיצוי נדיב בגין נזקיו.

לסיכום, בכל מקרה בו ארעה תאונה באתר נופש אשר כתוצאה ממנה נגרמו נזקי גוף – יש לבחון את אחריות אתר הנופש לתאונה (למשל, כתוצאה מתחזוקה לקויה, היעדר ניקיון סביר ו/או כל רשלנות אחרת) ולדרוש את הפיצוי הראוי המשקף את הנזקים שנגרמו.
כמו כן, בכל מקרה בו ארעה תאונה – חשוב לבדוק אם קיימים ביטוחים פרטיים כדוגמת ביטוח תאונות אישיות, אובדן כושר עבודה וביטוח סיעודי – אשר במקרים המתאימים יכולים לזכות את הנפגע בפיצויים נוספים – פיצויים אשר אינם גורעים מהפיצוי שיקבל הנפגע מאתר הנופש, במקרים המתאימים.

Facebook Comments