שר המדע, הטכנולוגיה והחלל דני דנון ביקר בקריית גת

במסגרת ביקורו נפגש עם ראש העיר, אבירם דהרי והתרשם מהתפתחות העיר: "אני שמח לראות שהתוכניות שהוצגו בפני לפני שנתיים הופכות למציאות". השר הדגיש כי משרדו ימשיך לתמוך במיזמים לקידום החינוך המדעי והטכנולוגי בעיר,בהם פרוייקט עיר המח"ר – מתמטיקה, חלל ורובוטיקה.

שר המדע, הטכנולוגיה והחלל, דני דנון, ביקר בקריית גת ונפגש עם ראש העיר, אבירם הרי אשר סקר בפניו את ההתפתחות המואצת של העיר, את פרויקט כרמי גת ואת התוכניות לבנייה בשכונות המערביותשר המדע, הטכנולוגיה והחלל. השניים שוחחו על הפיכתה של קריית גת לעיר המח"ר (מתמטיקה, חלל ורובוטיקה) במסגרת הפרויקט שמובילה עמותת Ytek ואגף החינוך בעירייה לצמצום פערים בחינוך.

שר המדע, הטכנולוגיה והחלל דני דנון עם ראש העיר, מר אבירם דהרי

שר המדע, הטכנולוגיה והחלל דני דנון עם ראש העיר, מר אבירם דהרי

לדברי זהבה גור מנהלת אגף החינוך מטרתה של התוכנית להפוך את קריית גת לעיר מח"ר בעלת רצף לימודי – יישובי – אינטגרטיבי מתפתח החל מגיל הגן ועד התיכון והיא מתמקדת בלמידה של תכני חינוך עכשוויים כמו רובוטיקה, אלקטרוניקה, מחשבים, הנדסה ביו-רפואית, אווירונאוטיקה וחלל.

השר דנון סיפר כי ביקר בקריית גת לפני שנתיים ואז הציג בפניו ראש העיר את תוכניות הפיתוח: "אני שמח מאוד לראות כי התוכניות קרמו עור וגידים, הן יוצאות לפועל והעיר ממשיכה להתקדם בקצב מואץ. אנחנו כאן כדי להמשיך ולהשקיע בחוגי המדע והטכנולוגיה בעיר, בקייטנות, במרכז להב"ה לצמצום הפער הדיגיטלי בחברה וכמובן להמשיך ולעודד את התלמידים ללמוד את מקצועות המדעים והמתמטיקה ברמה של 5 יחידות לימוד".

השר הסביר כי השנה משרד המדע מציין את שנת "נשים פורצות דרך במדע ובטכנולוגיה" ולפיכך נעשית השקעה מרובה בקידום תלמידות בתחומי המדעים. הדבר בא לידי ביטוי בפרוייקט "מדעניות העתיד" ובהרחבתו. בקריית גת מובילה העירייה ואגף החינוך בהצלחה רבה את פרויקט "סודקות את תקרת הזכוכית" בשיתוף אינטל וארגון כי"ח (כל ישראל חברים) ובמסגרתו לוקחות חלק תלמידות המקיפים בעיר בכיתות ח'-יא' כשהמטרה היא להעצים ולהכווין בנות להצטיינות בתחומי המדעים והמתמטיקה. התוכנית כוללת תיגבור לימודי, אימון אישי -קואוצ'ינג להעצמה אישית והעצמה נשית, מפגשים מעשירים עם יזמיות ומדעניות, סיורים לימודיים בחברות היי-טק וקורסים לבניית אתרים.

כתבות נוספות:  במהלך פעילות נתפס אמל"ח אצל צעיר מקריית גת

מנכל עמותת Ytek, ארתור זמשמן השתתף אף הוא בביקור והסביר בהרחבה על פרוייקט עיר המח"ר בקריית גת: "התוכנית תנגיש את המקצועות הטכנולוגיים לצעירים ותפיג את החשש שלהם ממקצועות המדע והמתמטיקה. היא תאפשר להם התנסויות ולמידה חוויתית, אתגרית ומהנה כשמהטרה היא להגדיל את מספר התלמידים הבוחרים ללמוד מקצועות מדעיים. בקריית גת הכוונה היא שהתוכנית תפעל בכל מערכת החינוך, בכל הגנים, בתי הספר והתיכונים".

בקריית גת פועל מרכז מח"ר בבית ספר רמב"ם ומאפשר לתלמידים למידה בסביבה טכנולוגית באמצעות ספרים דיגיטליים, מחשבים, הדמיות, רובוטים ואמצעי תקשוב מתקדמים. כיום מקדמים תוכנית להקמת בית ספר תיכון טכנולוגי חדש בשכונת כרמי גת.