שני נערים הביאו ללכידת פורץ

תושייה של שני נערים (13 ו-12.5) תושבי קריית גת, הביאה למעצרו של חשוד (18.5) תושב הצפון שפרץ במהלך הלילה לשתי דירות מגורים וניסה לפרוץ לדירה בה שהו שני הצעירים טרם יצאו ליום לימודיהם. החשוד שנתפס הועבר לחקירה ומעצרו הוארך בבית המשפט. ביום ראשון השבוע הגישה שלוחת תביעות לכיש כתב אישום נגדו.

 

"ראויה לציון תושייתם של הנערים שנהגו באחריות לשמירת ביטחונם כשמוקדנית המשטרה במוקד 100 מלווה אותם בטלפון ומנחה אותם להיכנס אל חדר נעול ולשמור על קור רוח. דיווח מהיר כפי שעשו הנערים אודות מעשיו של החשוד, הביא למעשה למעצרו המהיר", ציינו במשטרה.

 

ביום רביעי בשעת בוקר הוזעקו שוטרי תחנת המשטרה בעיר קריית גת לדירה ברחוב הכרמל בעקבות דיווח שהתקבל במוקד 100 של משטרת ישראל משני נערים אודות חשוד המנסה לפתוח את דלת ביתו של אחד מהם באמצעות מפתח. הצעיר הביט בעינית הדלת ומשהבחין כי מדובר באדם זר, ביקש מזה לעזוב את המקום ותוך שמירה על תושייה התקשר במהרה אל מוקד המשטרה ודיווח על כך. החשוד בתגובה החל מאיים על הנערים כי- "זה יגמר במוות, זה יגמר בדם אם לא תפתחו לי את הדלת…". שוטרים שהוזעקו כאמור למקום והגיעו במהרה, איתרו את החשוד בסמוך והוא נעצר לחקירה. מעצרו הוארך במהלך הימים האחרונים בבית המשפט ואתמול, יום ראשון, הגישה חטיבת התביעות שלוחת לכיש כתב אישום כנגד החשוד בגין עבירות התפרצות, ניסיון התפרצות ואיומים, ובקשה להמשך מעצרו עד תום ההליכים נגדו.

 

מחקירת המשטרה עולה כי החשוד, תושב נהריה שהגיע לעיר קריית גת בכוונה לפגוש את חברו עמו לא נפגש זמן רב ולאחר פגישתם זו הלין תושב העיר את חברו בדירתו. לקראת השעה 03:30 יצא החשוד לבדו מדירת חברו למסע התפרצויות ו"בוחר" בשכנתו של החבר כקורבן ראשון למעשיו. אותה שכנה מתעוררת וצועקת על החשוד וזה החל בורח כשהוא גונב מדירתה 2 צרורות של מפתחות רכבים. משם, ממשיך החשוד לאחד מהרחובות הסמוכים שם פורץ לדירה נוספת. בדירה זו הוא מעיר נערה בת 16 וזו מפצירה בחשוד לצאת מהבית, אך הוא שככל הנראה מפחד שתזמין משטרה מנסה להתחבב על הנערה ומראה לה את האינסטגרם שלו ומנסה להרגיע אותה. לאחר שניסה לגנוב נעליים בבית זה ללא הצלחה, הוא יוצא מהמקום בדרכו לזירה השלישית.

החשוד מגיע לרחוב הכרמל שם דופק על דלת בית בו נמצאים שני נערים דקות ספורות לפני שאלו יוצאים לכיוון בית הספר ליום לימודים. אחד הנערים שזה ביתו, מסתכל מעינית ולא מזהה את החשוד כמישהו מהמשפחה ועל כן הפציר בחשוד ללכת וזה בתגובה כאמור החל מאיים תוך שהוא מנסה בכל כוחו לפרוץ את הדלת. הנערים בעלי התושייה התקשרו למוקד 100 במשטרת המחוז הדרומי ודיווחו על החשוד ומעשיו תוך שמוקדנית המשטרה דולה מהם את מירב הפרטים אך חשוב יותר מכל נשארת עמם על קו הטלפון מנחה אותם כיצד לפעול ומרגיעה אותם עד בוא ניידות המשטרה. כשהבחין החשוד לבינתיים כי אינו מצליח להיכנס לדירה, עזב את המקום וכוחות המשטרה שהגיעו עצרו אותו עפ"י תיאור לבושו ותיאורו הפיזי סמוך למקום.