שנה חדשה – שכונה חדשה

שכונת ההרחבה החדשה בקיבוץ ניצנים, שבמועצה האזורית חוף אשקלון, נחנכה ערב ראש השנה במעמד ראש המועצה, ראשי הקהילה ,מנהלי הפרויקט וחברי הקיבוץ. עם אכלוס שכונת 'הדרים', הקיבוץ צפוי לצמוח בשנים הקרובות מ 100 משפחות ל 164 משפחות.
בערב חג השנה החדשה בקיבוץ ניצנים היתהאווירה חגיגית והתרגשות מיוחדת. הרמת הכוסית לכבוד ראש השנה נערכההשנה במקום בו עומדת לקום שכונת ההרחבה החדשה לקליטת חברי קיבוץ נוספים. שכונת 'הדרים' בניצנים צפויה לקלוט כ- 64 משפחות.

שכונה חדשה בקיבוץ ניצנים

שכונה חדשה בקיבוץ ניצנים

הדור הצעיר של הקיבוץ ביצע מופע נוסטלגי על השנים הראשונות בקיבוץ , הוכנה תפאורה מיוחדת המאפשרת נקודת מבטעל השנים שעברו וכן, נחשף מקום השכונה והשלט החדש המצביע על תחילת העבודות.
שכונת 'הדרים' , היא שכונה חדשה לחברים הנקלטים בקיבוץ ניצנים, המצויה בצמוד לפרדסי ההדרים של קיבוץ . קיבוץ ניצנים, השייך למועצה האזורית חוף אשקלון, ממוקם בין דרכי תחבורה אסטרטגיות בין אשקלון לאשדוד בסמוך לכביש 4.קיבוץ ניצנים הוא אבן שואבת לרבים המחפשים מקום מגורים עם מערכת חינוך מעולה וחיי קהילה איכותיים .כיום, מונה הקיבוץ כ- 200 חברים וכ-450 נפש סה"כ,ובקרבתו ממוקם בית הספר היסודי ממלכתי 'ניצן'.
הבניה והקליטה של השכונה יתבצעו בשני שלבים שיכללו 36 יחידות בשלב הראשון ו- 28 יחידות בשלב השני.כל 64 המשפחות שיצטרפו לקיבוץ במסגרת פרויקט הבניה יקלטו לחברות מלאה בקיבוץ. למעשה, בשנים הקרובות צפויים להצטרף כ- 120 חברי קיבוץ חדשים ל- 200 החברים הוותיקים.

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, ברך את הנוכחים ואמר :"קיבוץ ניצנים נבנה פעמיים במשך ההיסטוריה והיה מופת לגבורה והתגברות עם הישגים לא מבוטלים לאורך השנים. בניית שכונה למשפחות צעירות שימשיכו את השושלת המפוארת, אינה מובנית מאליה. אנו מצפים לקליטה של ארבע דורות בקיבוץ והמשך שגשוג היישוב. "
מנהל קהילת ניצנים, גיא אלקין: " ראש השנה הוא זמן תקווה. זמן בו אנו מסיימים לאסוף את תבואות הקיץ ומתפנים לחיזוק הבית לקראת החורף.מעמד זה הינו למען המשך הקהילה הרב דורית של ניצנים. "

חשיפת השלט החדש

נמרוד רבר מנכ"ל קורום מוסר: "קליטת מספר כה רב של משפחות לקיבוץ הוא תהליך מורכב ומאתגר. בדיוק בגלל המורכבות הזאת בחרו בניצנים להעביר חלק מהאחריות לחברה שמתמחה בתהליכים אלו. קורום הצליחה לסיים פרויקטים דומים בשדה יואב, בחצור, בבית גוברין ובקרוב גם בבית קמה ובשובל. אני בטוח שהניסיון שלנו יוביל להצלחה גם בניצנים ויחד נעלה בהקדם על מסלול בניה וקליטה מהיר וחלק ככל שניתן."
בצוות קורום מוסיפים:" בהרחבת קיבוץ לא מצטרפים רק שכנים, אלא שותפים מלאים לחברות בקיבוץ. שיטת קורוםמתכללת את 4 הנושאים העיקריים העומדים בבסיס הצמיחה הדמוגרפית במרחב הכפרי: המרכיב הקהילתי חברתי, המרכיב המשפטי ארגוני, המרכיב הכלכלי-פיננסי והרכיב הפיזי-הנדסי. שילוב ניהול ארבעת האלמנטים הללו יחדיו הוא מתכון בטוח להצלחת פרויקטים מן הסוג הזה, כפי שחברת קורום מוכיחה שוב ושוב."

כתבות נוספות:  ביה"ס לאמנויות בן צבי מציג: ישראל חוגגת 70
צילום: אסתר הירשלר.

Facebook Comments