שיא כל הזמנים בשיווק קרקעות מדינה לבנייה

שיא כל הזמנים בשיווק קרקעות מדינה לבנייה – 50,551 דירות השנה. 3551 בקריית גת

משרד הבינוי והרשות למקרקעי ישראל הודיעו כי שנת 2014 היתה הטובה ביותר מבחינת שיווקי קרקעות מאז קום המדינה. 50,551 שטחים ליחידות דיור שווקו, מתוכם 3,551 בקריית גת.

במסיבת עיתונאים לסיכום שנת 2014 שערכו משרד הבינוי והרשות למקרקעי ישראל בתחילת השבוע, חשף שר הבינוי, מר אורי אריאל, את נתוני השיווק לשנת 2014, הטובים ביותר בתולדות מדינת ישראל. מהנתונים שהציג השר אריאל עולה כי שנת 2014 היא שנת שיא בכל הזמנים בשיווק קרקעות מדינה מאז קום המדינה. בשנה האחרונה פורסמו מכרזי קרקע למספר שיא של 50,551 דירות, עלייה של 33.5% לעומת 2013 אז שווקו כ-37,830 יחידות דיור (כאשר גם 2013 היוותה שיא של שנים רבות) ויותר מ-21% מעבר ליעד הממשלתי שהוגדר כשאפתני ביותר (לשיווק 41,700 יחידות דיור ב-2014). כשני שליש מהקרקעות ששווקו ב-2014 היו באזורי הביקוש. כאמור, 3,551 מתוכם שווקו בשכונת כרמי גת הנבנית בצפון העיר.

שר הבינוי ויו"ר רשות מקרקעי ישראל, אורי אריאל אמר: "זהו יום חג למדינת ישראל ולאזרחים – שנת 2014 היא שנת שיא בשיווקים מאז קום המדינה. העבודה הקשה של משרד הבינוי, רשות מקרקעי ישראל וגורמים נוספים הביאו להגדלת ההיצע באמצעות שיווק איכותי של 50,551 דירות – קרקעות ששווקו אחרי שפתרנו חסמי בנייה. נמשיך בשיווק קרקעות מדינה בכל רחבי הארץ כדי להוזיל את מחירי הדיור לציבור בישראל. אנחנו לא מוותרים על אף עיר בישראל בדיוק כפי ששיווקנו בקריית גת כך אנו משווקים בכל רחבי הארץ ונלחמים על כל יחידת דיור. בע"ה בשנת 2015 נמשיך ונשווק אלפי יחידות דיור נוספות בשכונת כרמי גת, נדאג להמשך שגשוגה ופיתוחה של העיר והכל בשיתוף פעולה מלא עם ראש העיר".

מסיבת העיתונאים של משרד הבינוי והרשות למקרקעי ישראל - צילום ששון תירם.

"שיא בשיווק קרקעות מדינה", במהלך מסיבת העיתונאים | צילום: ששון תירם.

"חזרנו לתכנן בהיקפים גדולים – יש עליה מרשימה באישור תכניות – שילשנו את מספר יחידות הדיור בתכנון והגדלנו את המלאי", הוסיף השר אריאל, "מחירי הקרקעות יורדים. אנחנו מסתכלים על ציבור רוכשי הדירות, לטובת הורדת מחירי הדירות, במקום כמה כסף תקבל המדינה. תוכנית מטרה יצאה לדרך לפני שבועיים. היא כבר לא על הנייר. בשבוע וחצי האחרונים פרסמנו מכרזי מחיר מטרה ראשונים לאלפי יחידות דיור בראש העין ובמודיעין ועד סוף 2015 ישווקו 20,500 יחידות דיור ברחבי הארץ במחירים מוזלים של 20% ומעלה לעומת המחיר כיום עם דירות חדשות במפרט איכותי ברחבי הארץ. אנחנו משנים את כיוון מחירי הדירות ומתקדמים למטרה- הגדלת ההיצע והורדת מחירי הדירות".

כתבות נוספות:  בלוני התבערה הגיעו ליער המלאכים למושב נועם ולכפר הריף

בנצי ליברמן, מנהל רשות מקרקעי ישראל אמר: "מצאנו את הנוסחה לפתרון מצוקת הדיור. יש פתרונות לחסמים, הגדלנו והחזרנו את התכנון ובעיקר הבטחנו שיש לנו סחורה במחסנים גם לשנים הבאות, והסכמי הגג מביאים תוצאות. הסכמי הגג הם אלה שהביאו למשל את שני שיווקי הענק במודיעין ואת השיווק בקריית גת והם אלה שאפשרו אותם. חתמנו כבר על חמישה הסכמי גג הכוללים כ-65 אלף יחידות דיור, ובמהלך השנה נחתום עם עוד מספר רשויות ונביא ל-140 אלף יחידות דיור תחת הסכמי גג. כולם מבינים שהדבר הזה טוב לרשות וטוב למדינה. הרשויות מקבלים תמריצים שונים בעקבות הגדלת היתרי הבנייה. היזמים רואים את ביצוע התשתיות ויש להם ודאות".

במקביל, חברת גינדי החזקות, שזכתה במכרז השני בכ-900 יחידות דיור, החלה במסע פרסום ושיווק אגרסיבי בכל רחבי המדינה בנוגע לשכונה החדשה הנבנית בצפון העיר. מחברת גינדי החזקות נמסר כי הם רואים התעניינות גדולה בשכונה החדשה 'כרמי גת' וכי הם צופים לשווקה במהירות. במסיבת העיתונאים שערכה החברה לכבוד ההשקה של הבנייה בשכונה החדשה, אמרו בגינדי כי המחירים יתחילו ב660,000 ₪ בלבד לדירה.