שותים בפורים עד דלא ידע? אל תנהגו!

עמותת אור ירוק: "הסברה היא כלי חשוב במאבק בנהגים שיכורים שמסכנים את כולנו בכביש, אך היא לבדה לא מספיקה. יש להגביר את האכיפה לתפיסת נהגים שיכורים בכל ימות השנה ולא רק באירועים מיוחדים"

מתנדבי עמותת אור ירוק הקדישו את ימי חג פורים לפעילות אינטנסיבית ברחבי הארץ בכדי להזכיר לתושבים את הסכנות הטמונות בשתייה ונהיגה. במסגרת הפעילויות למען מטרה חשובה זו חולקו לתושבים ובעיקר לצעירים שבהם חומרי הסברה על כך שלמרות המצווה לשתות ולשמוח בפורים, חשוב לזכור שלא לעלות על ההגה לאחר מכן. בנוסף חולקו להם צמידים זוהרים שעליהם הכיתוב "בכביש נוהגים צלול".

בין המקומות בהם התקיימה פעילות של עמותת אור ירוק:
בקריית גת ערכו את הפעילות למען מניעת שתייה ונהיגה מתנדבי מועדון אור ירוק וכן חברי קבוצות הנוער של עמותת אור ירוק בבתי הספר.

הפעילות ביישובים אלה נעשתה במקביל בעוד כ- 150 יישובים בכל רחבי הארץ במסגרת פעילות עמותת אור ירוק בחג.

חג הפורים, הוא אחד החגים המועדים לפורענות בישראל בכל הנוגע לשתיה ונהיגה. מדי שנה בחג הפורים, עוצרת המשטרה מאות נהגים כשרמת האלכוהול בדמם גבוהה מהמותר, כשהם מסכנים את עצמם ואת כל מי שנקלע לדרכם.

בשנת 2010 חוקק חוק 0% אלכוהול, הקובע כי לנהגים צעירים אסור לנהוג לאחר שתיית אלכוהול בכל כמות, כלומר, גם לאחר כוס משקה אחת. כיום, חמש שנים אחרי, אין בידי המשטרה מכשיר שמסוגל לבדוק רמת 0% אלכוהול. לכן, מתבצעת אכיפה חלקית ומועטה של החוק, וזאת באמצעות בדיקות דם. למרות שנערכו דיונים רבים בנושא לרבות דיונים בוועדות הכנסת, טרם בוצעו הצעדים הנדרשים לקביעת רף האכיפה הכמותי במכשירי הינשוף אשר יעמוד בדרישות החוק.

עמותת אור ירוק: "הסברה היא כלי חשוב במאבק בנהגים שיכורים שמסכנים את כולנו בכביש, אך היא לבדה לא מספיקה. יש להגביר את האכיפה לתפיסת נהגים שיכורים בכל ימות השנה ולא רק באירועים מיוחדים. משרד התחבורה חייב להקצות למשטרה את התקציבים הנחוצים לה בכדי לרכוש עוד ניידות תנועה בהם יוכלו השוטרים לתפוס את הנהגים השיכורים. אכיפה מוגברת תשדר מסר חד וברור כי לא משתלם לשתות אלכוהול ולנהוג".

כללי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.