שוטר 24/7

בערב חג ראש השנה היה פקד חי עוזר בדרך עם ילדיו הביתה לארוחת ערב חג ראש השנה אצל משפחתו. הוא הבחין בתקיפה חמורה באמצע הרחוב ומבלי להסס עצר את החשוד יחד עם שוטרי סיור של משטרת אשדוד שהגיעו למקום. בתום חקירה שהתנהלה ע"י צוות חוקרי המעצרים של משטרת אשדוד מחר צפויים להגיש נגדו כתב אישום. ״כלובשי מדים מחובתנו לסייע לכל אדם הזקוק לעזרה גם כשאנחנו לא לובשים את המדים בפועל״.

פקד חי עוזר

פקד חי עוזר

בתאריך 13.09.2015 בסביבות השעה 19:30, הבחין קצין הנוער של משטרת אשדוד פקד חי עוזר בעת שהיה עם ילדיו באדם הגורר צעירה בשערותיה ברחוב החרמון בעיר אשדוד. ״הבחנתי באדם גורר בכוח בחורה צעירה מכיוון חנייה לכיוון שביל המוביל לפארק. בתוך כך שמעתי אותה צועקת לעזרה ובוכה ובתגובה אותו אדם צעק עליה, קילל אותה ומשך בשערה". חי לא נשאר אדיש למראה זה. הוא חייג מיד והזעיק את חבריו ממשטרת אשדוד של מרחב לכיש ובמקביל החל להתקרב לעבר השניים. חי ניסה לעצור את החשוד, אולם הוא התנגד ואף תקף אותו בפניו. ״ריתקתי אותו לקרקע, כשלפתע הגיע אביו של החשוד למקום והחל להתערב ולתקוף אותי״.

בתוך מספר דקות הגיעו למקום שוטרי סיור של משטרת אשדוד וסייעו לחי בביצוע המעצר של התוקף ועיכובו של אביו. השניים נלקחו לתחנת משטרת אשדוד שם נחקרו. החשוד שתקף את הצעירה ואת חי נכלא. שלשום הוארך מעצרו בבית משפט השלום באשקלון.
בהמשך התברר כי החשוד תקף את אחותו על רקע סירובה לחזור הביתה. לטענתו סירב להשלים עם העובדה שהיא יוצאת עם בחור תושב אשדוד ורצה לקחת אותה בכוח לביתם.

היום בתום חקירה של צוות המעצרים במשטרת אשדוד, חטיבת התביעות של משטרת ישראל הגישה כנגד החשוד, תושב מבועים בשנות השלושים המוקדמות לחייו, הצהרת תובע בבית משפט השלום באשקלון. מחר צפויים להגיש כנגדו כתב אישום בבית משפט השלום באשדוד. סעיפי האישום המרכזיים בהם מואשם החשוד הינם: תקיפת שוטר, תקיפה הגורמת חבלה, איומים.

כתבות נוספות:  כל הארץ דוורים דוורים

״למרות שלא הייתי באותו הזמן בתפקיד, לא יכולתי להישאר אדיש לתקיפה האלימה שהתרחשה לנגד עיני. מחובתנו המוסרית כלובשי מדים לסייע לכל אדם הזקוק לעזרה, גם כאשר אנחנו לא לובשים את המדים בפועל. אני שמח שנקראתי למקום בכדי לחלץ את הצעירה מזרועות האח האלים״, מסכם פקד חי עוזר.

צילום: חטיבת דובר המשטרה.