שוטרי אשדוד ואשקלון בפעילות חברתית עם בני נוער

בתחילת השבוע נערך יום קהילה ומשטרה בעיר אשקלון במסגרת תכנית "בטוחים מהיסוד". מדובר בתכנית חברתית- ערכית בתחום המניעה המתמקדת במתן דגש על ההבנה וכיבוד החוק, תוך עידוד התנהגות בטוחה ובמניעת אלימות לסוגיה. התכנית היא תולדה של שיתוף פעולה בין משטרת ישראל למשרד החינוך. הפעילות נערכה בבית ספר 'נוף ים א' בעיר אשקלון, ולקחו בה חלק כ-180 תלמידים משתי בתי ספר שונים בעיר.

IMG_5712 IMG_5713 IMG_5722

בפעילות נטלו חלק שוטרי משטרת מרחב לכיש ובניהם: שוטרי הסיור של משטרת אשקלון יחד עם חבלן משטרתי, פרשים, קטנועים, ניידת תנועה ומש"ק שכונת ברנע. התלמידים הכירו את המשטרה מקרוב, ובהמשך שמעו מהשוטרים על הפעילות שלהם בתחומים שונים.

"מעבר לפעילות המשטרתית אותה אנו מבצעים מדי יום, חשוב לנו מאוד לחזק את הקשר עם הקהילה. פעילויות אלו ממלאות אותנו השוטרים לא פחות מאשר את הילדים עצמם", מספר רס"מ רוברט שטרן אשר הוביל את הפעילות בבית הספר בו הוא מעביר שיעורים במסגרת התכנית "בטוחים מהיסוד" במהלך כל ימות השנה.

בתוך כך במשטרת אשדוד שבמרחב לכיש התנהל בתקופה האחרונה פרויקט מיל"ה (משטרת ישראל למען הנוער). תכנית הדגל המשטרתית מיל"ה היא תכנית חברתית מניעתית, שמטרתה לשקם בני נוער עוברי חוק או בני נוער בסיכון ולהעניק להם כלים ומוטיבציה בכדי לקיים מסלול חיים נורמטיבי. הפרויקט מתפרס ע"פ ארבעה חודשים וכולל פעילויות מגוונות של השוטרים והנערים יחד. הפעם התנהל הפרויקט במתנ"ס יא' באשדוד והשתתפו בו 17 נערים ונערות. החניכים קיבלו במהלך הפרויקט הרצאות בנושא חוק האלימות , חוק הסמים, התנדבו למען הקהילה בבית הקשיש, יצאו לטיולים ועוד. באחד הסיורים בבית לווינשטין, קיבלו הרצאה מנער שעבר תאונת דרכים כאשר היה תחת השפעת אלכוהול, ולמדו על הסכנות בכביש ובהתנהגות פוחזת.

כתבות נוספות:  מצטיינים בהצלת חיים

בתחילת השבוע הגיע הפרויקט לסיומו. בטקס הסיום נכחו מנכ"ל הרשות לאלכוהול, קצין השיטור והקהילה של משטרת אשדוד ובני משפחותיהם של החניכים.
"מדובר בפרויקט חשוב מאוד אשר תורם רבות לעתידם של בני הנוער. אנו השוטרים נהנים לתת חלק בפרויקט זה ולעזור לשקם ולהדריך את הנערים הללו", סיפר רס"מ דניאל הדרי אשר הוביל את פרויקט מיל"ה מטעם משטרת אשדוד.

צילום: חטיבת דובר המשטרה