שגרירי קריית גת בשנת שירות

ביתיה שמלה ושחר בן חמו מקריית גת נבחרו לייצג את ישראל במסגרת פרוייקט שנת שירות של הסוכנות היהודית בקנדה

ביתיה שמלה - דילר

ביתיה שמלה – דילר

קריית גת ממשיכה להצמיח "שגרירים צעירים" – לאחר שליאן סויסה, תושבת העיר, מתנדבת מצטיינת ומדריכה בתוכנית "דילר" נבחרה לשרת במסגרת שנת שירות בקנדה, כעת נבחרו לתוכנית גם ביתיה שמלה מקרית החינוך ע"ש "גרוס" ושחר בן חמו מתיכון "מאיר". השניים יטוסו במהלך חודש אוגוסט לטורונטו ולמונטריאול בהתאמה ויתגוררו בקנדה במשך שנה בה יבצעו פעילות הסברה של הסוכנות היהודית מנקודת מבטם של בני נוער על ישראל, יפגשו עם קהילות מגוונות ויעבדו עם תנועות הנוער ובתי הספר במקום.

ביתיה ושחר, מדריכים שהחלו כחניכים בתוכנית "דילר" הייחודית להעצמה ומנהיגות, הגיעו למיונים לתוכנית "שנת שירות של הסוכנות היהודית" ונבחרו לייצג את ישראל מתוך 3,000 בני נוער מרחבי הארץ.

ביתיה שמלה: "תמיד רציתי לעשות שנת שירות אבל נורא פחדתי שזה יתנגש לי בגיל 18 עם השירות הצבאי. לשמחתי הבנתי שיש לי את האפשרות לעשות שנת שירות בחו"ל ולייצג את ישראל ולאחר יומיים מפרכים של ראיונות וסדנאות הצלחתי להתקבל. אני יוצאת לשנת השירות הזאת ממקום של שליחות, לנפץ מיתוסים וסטיגמות שקיימות על ישראל, על הנוער שלנו ולהביא לשם את האמת שלי. אני מאוד שמחה ששחר התקבל גם כן לתוכנית ושאנחנו ממשיכים את המסע המדהים הזה של זהות יהודית וחיזוק הקשר של ישראל ליהודים ברחבי העולם. אני מודה לשותפות 2000 שהפכה להיות משפחה תומכת ומובילה את כל הנוער באזור למצויינות וכמובן תודה לקב"ה".

ביתיה שמלה

ביתיה שמלה

ליאן סויסה ונקובר קנדה

ליאן סויסה. ונקובר קנדה

שחר בן חמו: "אני לא חשבתי על שנת שירות לפני שעברתי את תוכנית "דילר". כשנחשפתי לזה הבנתי כמה השנה הזאת יכולה להיות משמעותית עבור המדינה ועבורי באופן אישי וזה עשה לי חשק. הגעתי למיונים עם ביתיה, התחלנו את התהליך יחד ממש בהתחלה ואני שמח ששנינו התקבלנו. אני הולך להיות חבר בגרעין של מונטריאול שזה הסבב השני שלו בלבד, מדובר בגרעין טרי למדי. אנחנו נהייה שישה חברים, ניפגש עם הקהילה המקומית, נעבוד הרבה עם תנועות הנוער וזה הולך להיות מאתגר כי האופי של כל שכבת גיל בקהילה הוא שונה וכך גם הצורה שבה הם רואים ותופסים את ישראל, אני ממש מצפה לזה".

שחר בן חמו

שחר בן חמו

מי שהיתה המדריכה של ביתיה ושחר בתוכנית "דילר" ועודדה אותם להגיע למיונים היא ליאן סוויסה. ליאן, נבחרה למתנדבת מצטיינת עירונית, תלמידה מצטיינת בתיכון "מאיר" ומשמשת בשנה האחרונה ש"ש בפרויקט של הסוכנות בונקובר קנדה: "השבוע אני חוגגת 2 ימי הולדת- יום הולדת אמיתי שלי ויום הולדת חצי שנת שירות בונקובר, קנדה. מצד אחד,  זאת השנה הראשונה שבה אני חוגגת את יום הולדתי רחוק מהבית ואם יש משהו שקשה לי יותר מהכל זה הגעגועים הביתה- למשפחה המדהימה שלי, החברים, החום והמשפחתיות הישראלית. מצד שני, הדרך שעברתי עד עכשיו הייתה מאתגרת, חוויתית ומלמדת, זכיתי לתת ולקבל כל כך הרבה ובינתיים אני נהנית מכל רגע! לפני כמעט חודש קיבלתי הודעות נרגשות משחר וביתיה, אחרי תהליך מיון ארוך וקשה ושמחתי לקבל מהם בשורות טובות! אני גאה בהם כל כך ומההיכרות העמוקה שלי איתם אני יודעת שהסוכנות היהודית בחרה את שני השליחים הטובים ביותר שאפשר לבחור! שחר וביתיה, אני מאחלת לכם המון הצלחה ומקווה שתזכרו שאני תמיד איתכם לכל אורך הדרך! תודה רבה לכל האנשים שתומכים בי מהארץ, אוהבת בלי סוף, נפגש בסוף אוגוסט בשדה התעופה!"

כתבות נוספות:  לא על מגש של כסף

ליאן צפויה לחזור לארץ בתום שנת השירות ולהתגייס וביתיה ושחר כאמור יטוסו לקנדה בחודש אוגוסט.

נאחל לשגרירים הצעירים הצלחה מרובה!