רק 8% הניגשים לבגרות בקריית גת בחרו ב- 5 יחידות

קריית גת 2014: פחות מ- 8% מהניגשים לבחינות הבגרות במתמטיקה עשו זאת בחמש יחידות. כך עולה מנתונים שפרסם משרד החינוך וקרן טראמפ לקראת בחינת הבגרות במתמטיקה שתתקיים ביום שני הקרוב, כחלק מפרויקט "לתת 5" שיזם שר החינוך, בנט, מתוך מטרה לדרבן תלמידים להעלות את מספר היחידות בגרות במתמטיקה. המצודדים טוענים שמדובר בדחיפה כלפי מעלה של כל מערכת החינוך. המתנגדים טוענים שמתמטיקה ברמה גבוהה לא מתאימה לכל תלמיד ויש עוד מקצועות.

רק 54 תלמידים במערכת החינוך של קריית גת בשנת 2014 החליטו לגשת ל-5 יחידות. העובדה שצריכה להדאיג את ציבור ההורים והתלמידים שמדובר בירידה חדה של למעלה מ- 4 אחוזים מאז שנת 2010 ומאז נרשמת עלייה כמעט בלתי מורגשת שמתבטאת ב- 0.38%.

כל מומחה בתחום החינוך יגיד ש-5 יחידות מתמטיקה לא מתאימות לכל תלמיד אבל הן בהחלט מעידות על חוסן מערכת החינוך באותו יישוב.

הנתונים המצטברים: אחוזי זכאים לבגרות, בחינות מיצ"ב וכעת אחוזי הניגשים ל-5 יחידות מצבעים במצטבר על דשדוש רגלים של הנהלת העירייה בכל הקשור במערכת החינוך הממלכתית והממלכתית – דתי.

למה חייבים 5 יחידות במתמטיקה

עם היכנסו לתפקיד שר החינוך הכריז בנט על תוכנית "לתת 5" שאמורה להעלות את מספר הניגשים לבחינות בגרות במתמטיקה בחמש יחידות. לצורך הקמפיין צורפו הנשיא לשעבר שמעון פרס, מנכלי"ת אינטל ישראל, מקסין פייסברג ועוד.. כדי להראות לתלמידים שעם 5 יחידות מגיעים רחוק ומרוויחים הרבה.

צעד נוסף שבנט כבר הכריז עליו הוא הגדלת הבונוס על בגרות בחמש יחידות במתמטיקה. כל תלמיד שייבחן בחמש יחידות מתמטיקה יזכה ב-30 נקודות בונוס בחישוב הציון בקבלה לאוניברסיטאות, במקום 25 נקודות. ישנם מוסדות לימוד אקדמאיים שבהם הבונוס יעמוד על 35 נקודות.

התוכנית החדשה שהציג בנט, דומה מאוד, אולי כמעט זהה, לתוכנית שהציג בדיוק לפני שנה שר החינוך היוצא שי פירון. גם לתוכנית פירון, ששמה היה "מתמטיקה תחילה" היו שותפים אותם גופים כמו קרן טרמפ, מט"ח ואינטל. בנט שב ואומר כי "שלף" את האחראי על התוכנית, מוהנא פארס, מהאגף לחינוך דרוזי וצ׳רקסי במשרד החינוך, אך פארס כבר היה ממונה על התוכנית מימי פירון. נראה כי במשרד לקחו את תוכנית פירון ומיתגו אותה מחדש.

כתבות נוספות:  נדחתה עתירת עיריית קריית גת נגד הקמת תחנת הכוח

מנגד נשמעים קולות מתנגדים הטוענים שחמש יחידות במתמטיקה הם לא נוסחה ודאית לחיי אושר, עושר והצלחה ויש לעודד את התלמידים כל אחד על פי נטיות ליבו.

טבלה. אחוז בוגרי 5 יחידות בקריית גת אל מול הממוצע הארצי בשנים 2010 - 2014

 

 

Facebook Comments