רחוק מתל אביב רחוק מפעולה נכתב בכאב רב

רק אחרי 100 ימים של שדות ויערות בוערים, 33 אלף דונם שרופים וקרוב ל- 700 שריפות, נכון לשעת כתיבת שורות , התעורר ראש הממשלה בנימין נתניהו לראשונה והודיע על צעד ראשון נגד חמאס: סגירה מיידית של מעבר כרם שלום למעבר סחורות. הללויה ממש הראה להם. העפיפונים ממשיכים לשרוף בלי הפרעה את הדרום כולו ובלוני התבערה ממשיכים לנחות אפילו כאן ליד קריית גת: במושב נועם, קוממיות ויער המלאכים. כנראה שעד שלא יישרף עץ בתל אביב העפיפונים ימשיכו לרחף ולשרוף והממשלה תסתפק בלנופף באצבע ולאיים.

לפני שבוע היה זה שר הביטחון אביגדור ליברמן, שממש "הבהיל" את הפלשתינים "ישראל לא תקבל את המצב הקיים. עד עכשיו שרפו לנו 28 אלף דונם של שדות וחורש טבעי בעוטף עזה. זה סדר גודל של שטחה של נתניה או רחובות", אמר בישיבת סיעת ישראל ביתנו. "אנחנו כבר ביום-יומיים הקרובים נתחיל להכביד על המעברים, והמצב לא יוכל להימשך. הנחתי את צה"ל לנקוט צעדים, והפלסטינים ירגישו שזה לא חד צדדי". כל הכבוד לליברמן. ממש באותו יום הפציץ חיל האוויר מכונית ריקה של מפקד יחידת עפיפונים. מרוב בהלה שלחו הפלשתינים, כעבור מספר שעות עוד כמה, עפיפונים ושרפו עוד כמה שדות.

אין ספק שעפיפוני התבערה הם צרה שהפיתרון שלה מאוד לא פשוט, הרי אי אפשר ליירט עפיפון עם כיפת ברזל. אין לי ספק שצה"ל, בסופו של דבר, ימצא פיתרון לצרה הזאת ששורפת את עוטף עזה. תושבי הדרום איתנים ושורדים את הימים הקשים האלה. הכאב העצום הוא הדממה שאופפת באופן כמעט מוחלט את שרי הממשלה וחברי הכנסת. העובדה שתושבי הארץ מקו אשדוד ומעלה לא מגיעים לעודד, לתמוך, לשדר אנחנו עם אחד גורל אחד .

אני אוהב את המדינה שלי בכל נימי ליבי. טרור העפיפונים נמשך, הנזקים מצטברים, השדות השחורים, העצים השרופים השטחים העצומים שחורים כל כך גורמים לי לעצב עמוק. אנחנו לא יכולים לשבת בחיבוק ידיים בזמן שהאדמה שלנו נשרפת. הדרך שלנו להילחם בהרס הוא דרך צמיחה. חייבים להגיע לישובים לחזק את התושבים. חייבים לקרוא בקול רם לראש הממשלה ולשריו תתעוררו רדו לדרום חבקו את התושבים הם מגש הכסף של העת החדשה. הם שומרי הגבולות של מדינת תל אביב.