ראש העירייה הורה להסיר שלטים פרסום בערבית לסידרה "פאודה"

שלטי חוצות בכיתוב ערבית שנועדו לקדם את סידרת הטלוויזיה "פאודה" שנתלו בקריית גת הוסרו בהוראת ראש העירייה, אבירם דהרי והוחלפו בשלטים עם כיתוב בעברית. תנועת מר"צ יצאו בקמפיין נגד ההסרה. קמפיין שעיריית קריית גת מתנגדת לאפשר תליית שלטים שלו. בארץ נהדרת מיהרו לצחוק על ראש עיריית קריית גת.

ראש עיריית קריית-גת, אבירם דהרי הורה להסיר את שלטי הפרסום שניתלו ברחבי העיר כפרסומת לעונה השנייה של הסדרה "פאודה". על שלט החוצות שנתלה בעיר הופיע כיתוב בערבית בלבד עם מסרים דוגמת: "תתכוננו", "האקשן עומד להתחיל" ו"בדרך אליך", שהודפסו באותיות לבנות על רקע שחור ללא תרגום לעברית לקראת תחילת העונה השנייה שעלתה השבוע בYES. לטענת ראש העירייה, תושבים רבים התקשרו והתלוננו כי השלטים גרמו להם לאי נוחות. בעקבות כך, הורה דהרי על הסרתם.
לתקשורת אמר דהרי: שלט הפרסומת גרם לתושבים רבים תחושה לא נוחה לאור העובדה שתושבים רבים התלוננו על כך הוריתי, להסיר את השלט כבר ביום ראשון. עוד אמר דהרי כי יפנה לשר החינוך שיגביר את לימודי הערבית בעיר.

ביום שני בבוקר כבר התנוסס השלט החדש עם הכיתוב בעברית "פאודה" ולידו הכיתוב בערבית.
בתנועת מר"צ החליטו לצאת במחאה נגד הסרת שלטי החוצות בערבית לקידום עונתה השנייה של הסדרה פאודה. על שלטי הקמפיין של מרצ, שיוצגו ב-40 מוקדים ברחבי הארץ, תתנוסס בערבית ובעברית הסיסמה "לא ניתן למחוק את הערבית". השלטים של מרצ תוכננו לעלות גם בקריית גת אולם גורמים בעירייה כבר הודיעו למפלגה שלא יאפשרו את פרסום הקמפיין בעיר.

הקמפיין של מרץ. לא בקריית גת

הקמפיין של מרץ. לא בקריית גת

בתוכנית "ארץ נהדרת" ששודרה ביום שני בערב לא דילגו על פרסת הסרת השלטים בקריית גת. שם הוצג ראש העירייה כמי שהסיר את השלטים משום שלא הבין את המסר כי לא צירפו לו תמונה.

השלטים בערבית הוחלפו בשלטים עם כיתוב בערבית

השלטים בערבית הוחלפו בשלטים עם כיתוב בערבית