קריית גת ציינה 25 שנים לעלייה מחבר העמים

באירוע חגיגי ויוצא דופן ,מול היכל אדית מלא מפה אל אוזן ,ציינה העיר קריית גת חצי יובל לעלייה ממדינות חבר העמים. ואת תרומתם יוצאת הדופן של העולים למדינת ישראל בכלל ולעיר קריית גת בפרט.

DSC_0126

משרד הקליטה והיחידה לקליטה עירונית בקריית גת ציינו 25 שנים לעליית יהודי ברית המועצות בשנות ה-90, בטקס מכובד ומרגש שלווה בקונצרט והופעות ייחודיות. ראש העיר ציין כי זוהי אחת העליות המשפיעות ביותר על מדינת ישראל ועל קריית גת בפרט והודה ליוצאי חבר העמים על תרומתם לעיר במשך השנים.

בשנות ה-90 עלו לישראל כמיליון איש מברית המועצות שהיוו כ-30% מיהודי ברית המועצות והפכו ל-15% מאוכלוסיית ישראל. התאקלמות העולים בישראל היתה מרשימה ביותר, חדורי מוטיבציה וחרוצים שמו להם למטרה להיטמע ולהשתלב בישראל ובד בבד לשמר ולטפח את התרבות הייחודית להם.

DSC_0076 ביום חמישי האחרון נערך בקריית גת טקס מיוחד במעמד ראש העיר, אבירם דהרי, לציון 25 שנים לעלייה. עוד נכחו בטקס לזר מירקוב יועץ קליטה בקהילה מטעם משרד העלייה והקליטה, אורה קנבסקי מרכזת סניף קריית גת ממשרד הקליטה, יהודה לגאמי ראש אגף שירותים חברתיים, נינה דוקונין מנהלת מחלקת הקליטה העירונית ונשיא רוטרי קריית גת מר קרלו קריילזר.

הקהל שהגיע לטקס נהנה מהופעות מרשימות של בנות הפועל קריית גת בהתעמלות אומנותית ושל נבחרת האושו העירונית. כמו-כן הופיעו חברי תאטרון שירים "סלבוטיץ", הרכב המוסיקה תפוח בדבש, להקת בלט סבוטאז' וכוכבים רבים נוספים.DSC_0021

בתחילת המופע הוקרן סרטון חגיגי המתאר את ימיה הראשונים של קריית גת, את התפתחות העיר במשך השנים ואת קריית גת כיום. הסרטון ריגש מאוד את הנוכחים . ראש העיר, אבירם דהרי, סקר את הצלחתם של עולי חבר העמים בקריית גת וציין את תרומתם לתחומי הטכנולוגיה, הספורט והאמנות והובלתם להישגים מרשימים בעיר, בארץ ובעולם.ראש העיר ציין מורים פורצי דרך שהצעידו את תלמידי העיר להצלחות ולפרסים לאומיים ובינלאומיים בתחומי המדע, הפיזיקה
הטכנולוגיה וכמובן בתחומי הספרט והאמנות . תרומתם של העולים לתחומי התרבות בעיר ניכרת עד מאד והם לוקחים חלק פעיל בבניית התכניות ובהתאמתן לדרישות ולצרכי האוכלוסייה.
עוד ציין את השתלבותם של העולים בתעשייה המקומית למן תחילת שנות ה90 בתעשייה המסורתית ועד ימינו במפעלי התעשייה החדשים. העלייה היא נשמת אפה של מדינת ישראל והעלייה הזו היא בין המשפיעות והחשובות לתקומתה של המדינה .

כתבות נוספות:  הסתיים קורס עורכי חופה וקידושין