קריית גת חגגה את "חג הסיגד"

השבוע נחוג באשכול הפייס ברוב עם: חג הסיגד המסורתי שנחוג זה דורות בקהילת יהודי אתיופיה והשתרש בארץ עם עלייתם.

IMGP8746 הערב החגיגי נערך בהשתתפות מאות מבני הקהילה האתיופית ובני העיר קריית גת, קייסים ונכבדי הקהילה, סגנית ראש העיר שולמית סהלו, מפקד תחנת משטרת קריית גת אבי אלקסלסי וקציני התחנה, חברי תנועות הנוער בעיר: בני עקיבא, הצופים, רכזי מחלקת הנוער ואנשי היחידה לעבודה קהילתית ,אנשי חינוך וקהילה.

לאחר מפגש חגיגי של האורחים במהלכו הוגשו מאכלים מסורתיים של העדה:פתחו את הטקס הקייסים בתפילה מסורתית וחגיגית. אחריהם נשאו דברים נכבדי הקהילה.
שולמית סהלו סגנית ראש העיר בירכה את המשתתפים וציינה כי תרומתה של הקהילה האתיופית לבניית וישוב הארץ היתה הן בצד המעשי עם הגעתם והתיישבותם כאן והן בצד הרוחני עם שמירת המסורת והתרבות של הכיסופים לארץ ולבניית ירושלים.
עם הגעת בני העדה לארץ המשיכו לציין את היום החגיגי עם עלייתם לנקודת תצפית המשקיפה למקום בניית בית המקדש ולהתפלל לגאולת ישראל. לשמחתנו, החג אומץ באופן רשמי ע"י הממסד הישראלי, כנסת ישראל, נשיא המדינה וממשלת ישראל המציינים את החג באופן רשמי.

בן העדה ותושב העיר ,הרב שרון שלום, סיפר על החג ומשמעויותיו הרוחניות של השיוויון והאחווה ההדדית בקרב כל חלקי העם על הצורך למחול לזולת ולהרכין ראש בפני בורא עולם חוקיו ותורתו.

IMGP8752חג הסיגד נחוג שבעה שבועות מיום הכיפורים והוא מציין את קבלת התורה וברית של העם היהודי עם בוראו מתוך תחושת חג ללא הצום והמורא של יום הכיפורים. החג מיוחס למעמד בו כינסו עזרא ונחמיה את העם השב מהגלות וחידשו כביכול את ברית העם עם תורת ישראל ,כמעין מעמד הר סיני מחודש.

אבי אלקסלסי, מפקד משטרת קריית גת, סיפר על רצון המשטרה לשתף פעולה עם בני העדה ולהיות לצידם מתוך תחושת שותפות אמיתית כל הזמן, להיענות לבקשותיהם ולהיות קשובים להם. נעמוד לצידכם ככל שידרש, אמר.

האירוע, שהפך מסורת שנתית בקריית גת נערך ביוזמת מוקד הקליטה העירוני – מחלקת הקליטה ואגף הרווחה ובשיתוף כלל הגורמים השותפים בפעילות המרכז.
מוקד הקליטה מתכלל את התכניות של יוצאי אתיופיה בקריית גת ועובד יחד עם על כלל הגורמים הפנים והחוץ עירוניים הפועלים למען הקהילה מתוך שימת דגש על הקהילה במרכז.

מוקד הקליטה נותן מענה בתחומי תעסוקה, נוער, פנאי, תרבות ומורשת ומשמש כתובת לפניות בני העדה מכל הגילאים בתחומים שונים ומגוונים. בחלק השני של האירוע הופיע הסטנדאפיסט שמואל ברו שדיבר על הנושאים המעסיקים את הקהילה בצורה יומיומית בצורה מצחיקה במיוחד.

אחריו עלה להופיע הזמר זמנה מלסה שהלהיב את הקהל בשירים מסורתיים. כמידי שנה, נהנו המשתתפים מחוויה תרבותית מהנה ומעשירה שיש בה משום שימור מורשת ומסורת בת אלפי שנים והנחלתה לבני הדור הצעיר.

חג סיגד שמח.

בקרו בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.