קריית גת בין 10 הערים המובילות בהשקעה בתרבות, בחינוך ובתושב

צילום מסך מכתבת YNET

צילום מסך של הכתבה באתר Ynet.co.il

קריית גת מקום 4 בארץ בהשקעה בתרבות ומקום 8 בארץ בהשקעה בחינוך ובהשקעה בתושב. כך עולה מנתונים שהתפרסמו לפני שבועיים באתר החדשות YNET ומתבססים על סקירה שמפרסמת חברת הייעוץ הכלכלי צ'מנסקי בן-שחר.

החברה בחנה את מידת השקעת הערים בתושב (נטו), את ההשקעה לתושב בתחום החינוך, את ההשקעה לתושב בתחום התרבות והשפעות השקעה זו על הנדל"ן בעיר ומצאה כי קריית גת נמצאת בין עשר הערים המובילות בארץ בהשקעה בתושבים. מהנתונים עולה כי: קריית גת היא מקום 8 בארץ בהשקעה בתושב (נטו) עם השקעה של 4,227 ₪. קריית גת ממוקמת גם שמינית בהשקעה בחינוך לתושב עם השקעה של 960 ₪ ובתחום התרבות ממוקמת קריית גת במקום הרביעי בארץ עם השקעה של 594 ₪. ההשקעה בתושב נטו מחושבת על ידי סך התשלומים מתקציב השוטף של העיר, מהם מפחיתים את התשלומים והתקבולים הבלתי רגילים (תב"ר) ואת השתתפות המדינה. הנתונים שפורסמו ב-25 לינואר ונכונים לשנת 2014, מתבססים בין היתר על ניתוח דו"חות שנתיים של העיריות ברחבי הארץ ומתייחסים לגודל ההשקעה של העיר בתושביה.

*צ'מנסקי בן שחר ושות' הינה חברת ייעוץ כלכלי, שיווקי ותכנוני ויועציה בעלי ידע נרחב בכלכלת נדל"ן, כלכלה אורבנית, תכנון, קמעונאות ושיווק. החברה מבצעת סקרים, בדיקות והערכות כלכליות ומעניקות ייעוץ ליזמים, חברות פרטיות וממשלתיות, ממשלות ורשויות מקומיות.במסגרת סקירה שביצעה החברה, התפרסמו אתמול נתונים הנוגעים להשקעה של הרשויות המקומיות בארץ בתושבים.

כתבות נוספות:  מ.א. שפיר מבקשת הרחבה נוספת ביישוב 'אבן שמואל'