קריית גת יקרה לליבם

כמיטב המסורת חולקו בערב יום העצמאות אותות יקירי העיר לשנת תשע"ו על ידי ראש העירייה, אבירם דהרי. השנה חולקו האותות לשבעה שבלטו בתרומתם רבת השנים לחברה, לקהילה ולחינוך בקרית גת. להלן יקיר העיר והנימוקים לבחירתם:

בני לוטן
מנכ"ל איסכור המכהן בתפקיד זה 25 שנים נבחר ליקיר העיר והדליק את משואת עצמאות 68 למדינת ישראל בקרית גת. הוביל את החברה בהצלחה בשוק קשה ובתעשייה שנלחמת על חייה וכן גם זה שהוביל את המהלך לכינוס פעילות החברה והנהלתה בקרית גת. קבוצת איסכור היא ספק הפלדה הגדול במדינת ישראל. לחברה היקף פעילות של למעלה ממילארד שקלים בשנה, היא מעסיקה כ- 500 עובדים, רובם תושבי קרית גת ומהווה עוגן למאות מפעלי תעשייה, יצרנים, יצואנים, קבלנים ופרוייקטים של תשתיות ובניה.

נועה תמרי
ילידת הארץ, בת לחלוץ מהעליה שלישית, גדלה בקיבוץ רמת יוחנן. מחוברת וקשורה לארץ, לנופיה, לשפה העברית ולאנשים. משנת -1961 מתגוררת בקריית גת והיא אחת מהגננות הראשונות בעיר.

למעלה מ-30 שנים עבדה נועה בטיפוח הגיל הרך בעיר. ב-20 השנים הראשונות חנכה וסייעה לילדים והורים עם עלייתם ארצה ולאחר מכן עשתה רבות בפיתוח פרוייקטים להעשרת השפה בקרב ילדים ולטובת הכנת ילדי הגן לכיתות א', הקנתה כלים רבים למשפחות על מנת שיוכלו לקדם את כשוריי ילדיהם וכן פיתחה משחקים ייחודיים עבור ילדים בעלי צרכים מיוחדים. לצד עבודתה מול התושבים, עסקה תמרי גם בהדרכת גננות ועמיתות אותן היא ייצגה בכבוד במעמד זה.

נורית ראובפוגל
ילידת אשקלון עברה להתגורר עם בעלה מוטי בקרית גת בשנת 1983. עסקה בחינוך במשך שלושים ואחת שנים מתוכן עשרים וחמש שנים כמנהלת בתי ספר. ניהלה את בית הספר יד יצחק במשך עשרים וארבע שנים והובילה אותו להישגים מצויינים ברמה הארצית.
בזמן ניהולה, שימשה כיושבת ראש תא המנהלים בקרית גת והובילה את בית הספר יד יצחק להישג מרשים, כאשר הוא נמנה על העשירון המוביל של בתי הספר בארץ מבחינה לימודית וחינוכית.

כתבות נוספות:  העליון דחה את ערעור הפרקליטות על קלות העונש תוקף הרב הבלין למאסר קצר

הרב יוסף סט
נולד בשנת 1961 בעיר חיפה, ולמד במגמה המתמטית-מדעית בביה"ס הריאלי העברי. הרב יוסף סט השלים לימודי הסמכה לרבנות, ולמד בחצרו של הרבי מליובאוויטש. מעט אחרי נישואיו עבר – בברכת הרבי – לגור בקרית גת, והחל ללמד מקצועות קודש בקרית החינוך על שם גרוס. שם הוא מנסה להנחיל לתלמידים את אהבת התורה, השתוקקות לידע ולחידושים, ואת האומץ להתמודד עם אתגרים. כתב ספרים אחדים בהלכה ובמחשבת ישראל. מעביר שיעורי תורה קבועים בביהכנ"ס 'היכל גבריאל'ו משמש כ'בעל תפילה' בביהכנ"ס האשכנזי הגדול של קרית גת. בעל תארים אקדמיים ממכללת הרצוג ומאוניברסיטת בר אילן, ומכשיר בהצלחה תלמידים, לעבור את מבחני הבגרות ולכתוב עבודות אקדמיות.

יחזקאל בן יעקב
נולד בחדרה בשנת 1951, גדל והתחנך בתל אביב, שם סיים את לימודי טכנאות השיניים ועסק במקצועו. לאחר נישואיו ליונה, בת קריית גת, עבר לגור בעיר בשנות השבעים. עם הגיעו לקריית גת השתלב בחיים החברתיים והקהילתיים: שימש יושב ראש עם יפה עם אחד בקרית גת, היה חבר הנהלה בארגון איל"ן ובאגודה למלחמה בסרטן. כיום משמש חזי חבר בדירקטוריון רשת המתנ"סים וכחבר בהנהלת גימלאי קריית גת. בשנת 1986 הצטרף יחד עם אשתו יונה למועדון רוטרי בעיר, במסגרתו מכהן כיום כנשיא המועדון, תפקיד אותו מילא בעבר ארבע פעמים. רוטרי מתגאה בפעילויות קהילתיות ועסקיות ענפות ברמה בינלאומית, ארצית ומקומית. זוכה אות "פול הריס" היוקרתי מטעם ארגון רוטרי העולמי ותעודת הוקרה על פעילותו הייחודית במסגרת מחקר רפואי לטיפול במחלת הסרטן בבית החולים "הדסה עין כרם".

זהבה סבג
עלתה לישראל בשנות ה-60 והגיעה לקריית גת, כאן גדלה והתחנכה והקימה משפחה משגשגת. בביתה הנחילה לילדיה את ערכי אהבת האדם, דאגה לזולת, שוויון, צדק והוגנות. זהבה, פעילת ציבור מזה 30 שנים, היא דמות מוכרת, אהובה ואהודה על תושבי העיר. כשרווחת התושבים עומדת לנגד עיניה, מתגייסת זהבה בכל שעה לטובת משפחות רבות בקרית גת הזקוקות לליווי וסיוע אל מול משרדי הממשלה השונים במטרה לאפשר להם למצות את זכויותיהם ולשפר את איכות חייהם. תושבים רבים מעידים עליה שהיא עושה לילות כימים עבור אוכלוסיות רבות בקרית גת ובייחוד עבור האוכלוסייה הבוגרת, להם היא משמשת פה ואוזן קשבת.

כתבות נוספות:  מאיצים להצלחה

אתי וזאנה
אתי גדלה בקריית גת. בגיל עשרים ותשע חלתה אתי בניוון שרירים והפכה מרותקת לכיסא הגלגלים. הודות למשפחתה האוהבת והתומכת תפסה את מחלתה כנקודת מפנה בחייה והחלה בפעילות נמרצת לטובת אוכלוסיית בעלי הצרכים המיוחדים בקריית גת. התמודדה בבחירות 2008 ונבחרה לכהן כחברת מועצת העיר בקריית גת והממונה על אגף הצרכים המיוחדים והנגישות בעיר אותו הקימה יחד עם ראש העיר אבירם דהרי. הובילה בקריית גת מהפכה של ממש בתחום הנגישות הפיסית לצד שיפור איכות חייהם של בעלי הצרכים המיוחדים. הקימה את המועדונית הראשונה בקרית גת לטובת נכים מבוגרים בקמפוס הנביאים יחד עם חברתה עליזה טל ז"ל, שימשה כיועצת ראש העיר לענייני הנגישות בעיר, הובילה את שילובם של פגועי הנפש במסגרות החברתיות והקהילתיות וקידמה את נגישות הטקסים הממלכתיים ותרגומם לשפת הסימנים. כיום, משמשת כחברת מועצה במטה מאבק הנכים הארצי, מרצה על קבלת האחר והשונה בפני ילדים נוער ומבוגרים בהתנדבות וממשיכה בחלוקת סלי מזון לנזקקים במסגרת פרויקט סח"י אותו יזמה יחד עם עודד וייס.