קלף העולם

קלף העולם הוא קלף נפלא. קלף של סגירת מעגלים, הצלחות ושלמות, השואל הוא כבר אדם בוגר הרואה הכול בפרופורציה. הוא רואה את הדברים ממבט על, ואינו מוגבל לזווית ראיה אחת. הוא איש העולם הגדול, מנוסה ורואה את הדברים גם מזווית הראייה של אחרים. לכן הוא יודע להתמודד טוב עם החיים ואינו כבול לרעיון מסויים, למסגרת, לאדם. הוא עושה את מה שנכון לו. רבים מייחסים לו משמעות של חתונה. חתונה הינה סיום של תהליך, סגירת מעגל, זהו המקום המושלם אליו כל זוגיות שואפת. זהו גם קלף של נסיעות לחו"ל. שהשואל אינו מוגבל בחשיבה ובתפיסה שלו רק למקום אחד. הוא אינו מוגבל ב-ד' אמותיו ושואף להרחיב את האופקים שלו, להיות מעבר למה שהוא היום. הוא כבר איש העולם הגדול הרואה את עצמו מעבר למקום בו הוא נמצא.

קלף העולם הינו קלף העוסק בשלמות. שלמות אליה אנו שואפים להגיע בכל תחום, אולם עלינו להיזהר שלא לתת לשלמות זו לקלקל את ההנאה שלנו. פעמים רבות כל כך נרצה את השלמות, עד שנדחה את מה שאינו שלם בחיינו. פעמים רבות הקלף יכול להראות לנו שהשואל מונע מעצמו את ההנאה בחיים כיוון שהוא שואף יותר מדי לשלמות. עלינו להבין כי את ההנאה אנו צריכים להפיק מהתהליך עצמו, מהחיים. השלמות תהיה התוצאה, התגמול. שלמות היא היכולת שלנו להמשיך להתפתח, לשאוף להתקדם וההנאה אינה צריכה להיות תלויה בתוצאה, אלא להיות חלק מהתהליך, סימן דרך לכך שאנו בדרך לשלמות. ברמה הארצית הקלף מחזיק באותם הרעיונות ופעמים רבות כשמגיעים לסוף הדרך, כשמגיעים לשלמות אותה אנו מחפשים, בכל תחום, צריך לדעת לקפוץ לתהום. צריך לדעת להתחיל מהתחלה דבר חדש. כשמגיעים לפסגה יש תחושה ש"עשינו את זה", אולם אם לא נתחדש כל הזמן, ההישג יהיה תוך זמן קצר חסר משמעות ויחליף אותו דבר חדש – השעמום. התחדשות ותהליכים חדשים רק יקבעו את ההישג הקודם, הם לא יחלישו אותו, כיוון שהטעות הגדולה שאנו יכולים לעשות היא לדרוך במקום. זו הסכנה האמיתית, המכשול בכל תחום ועלינו לחשוש מפני נטייה זו במיוחד כאשר הגענו אל השיא אליו שאפנו. כך למשל כשאדם מחליט לטפל הוא לומד (לצורך הדוגמא) רייקי, הילינג והופך להילר. בשלב מסוים הלימודים מסתיימים והוא חייב להמשיך הלאה. סביר להניח כי השלב הבא יהיה לטפל, ואכן זה מה שיהיה, אולם גם לאחר שלב זה הוא יגיע לשיא וירגיש שהוא משתעמם טיפה. זהו הסימן שצריך להמשיך הלאה. כעת הוא יתחיל ללמד וכזה יקרה הוא רק ישפר את יכולת הטיפול שלו. אם בכל שלב הוא ייעצר, הוא יפסיק להתפתח וההישג שאליו הוא יגיע יאבד לו. יש אנשים שכל הזמן לומדים ולומדים. רצים הלאה מקורס לקורס. פעמים רבות צריך לעצור ולבדוק: אולי אנחנו משתעממים? אם זו התשובה, אולי צריך פשוט להתמקצע, להתחיל לעסוק בתחום אותו למדנו ולא רק ללמוד עוד ועוד. גם בזוגיות מתקיים אותו העיקרון. החתונה, שבהחלט מייצגת את שיא הזוגיות, היא איננה הסוף, זוהי רק ההתחלה. כל הזמן צריך להתחדש ולהתקדם. אם לא נמשיך להתפתח בזוגיות יחד ולחוד, אנו נשאר במקום והזוגיות תיעצר.

כאשר אנו נעמוד בפני שאלות כמו, "איפה אני תקוע? מדוע לא הולך לי?", הקלף מרמז על כך שהשואל הגיע לשיא, הוא כבר עשה הכל, יודע הכל, ועכשיו מגיע החלק המסוכן שבו הוא מתחיל להשתעמם. כאן הוא מתחיל להישחק, ואם הוא לא יעשה קפיצה לתהום, הוא יפסיד את כל מה שהשיג.

מהי הקפיצה לתהום? הקפיצה יכולה להיות התפתחות בתחום עצמו ויכולה להיות התחלה של משהו חדש כמו לימודים, תפקיד נוסף או אחר בעבודה, עיסוק (תחביב) חדש וכדומה. הדבר החדש אותו נתחיל לא ירחיק אותנו ממה שהשגנו, אלא ייקבע את ההישג אליו הגענו.

בברכת: שבת שלום ומבורכת.

אילנה דהן – מנטורית ומאמנת להעצמה אישית.
נייד: 0525097080