קייטנות החופש הגדול

למעלה מ- 4300 ילדים החלו השבוע את המחזור הראשון של קייטנות הקיץ בבתי הספר ובגני הילדים. מרכז מריאן מפעיל ב47 מוקדים קייטנות בגני הילדים. בבתי הספר היסודיים פועלות קייטנות במסגרת ביה"ס של החופש הגדול לילדי כתות א' עד ג' .

רשת המתנ"סים מפעילה קייטנות לילדים הבוגרים יותר : קייטנת יום כן יום לא, קייטנת כדורגל, קייטנת כדורסל והכיפייאדה המפורסמת ,בה משתתפים השנה 90 תלמידים ומשפרים את כישורי האנגלית שלהם ע"י מדריכים מקומיים ומדריכים משיקאגו שהגיעו לכאן במסגרת "שותפות ביחד".
כ- 3000 ילדי העיר החלו את החופש בקייטנות של רשת המתנסים קייטנות ביה"ס של החופש הגדול, קייטנת כדורגל, כדורסל, קייטנת יום כן יום לא והכפייאדה. בקייטנות הילדים נהנים מפעילויות חווייתיות מעשירות ומגוונות, מפגשים עם סופרים נסיעות לאטרקציות מחוץ לעיר ועוד המון המון הפתעות.
השבוע החל המחזור הראשון של קייטנת "ארץ החלומות" בגני הילדים ברחבי העיר. השנה נרשם מספר שיא ברישום לקייטנות הגנים, כאשר קרוב ל-1300 ילדים משולבים ב-47 מוקדים ברחבי העיר. מנכ"ל מרכז מריאן, יואל רחמים, מוסיף כי מדובר על גידול של 30 אחוז ביחס למספר הנרשמים אשתקד.
ילדי הגנים נהנים במסגרת הקייטנה מצוות מנוסה, איכותי ומתוגבר, הכולל גננת ושתי סייעות בכל גן. בגנים רבים שולבה סייעת שלישית, בהתאם למספר הילדים. גם השנה חבר מרכז מריאן לתכנית "בית פתוח לנערה" של אגף הרווחה, באמצעותו משולבות נערות ככוח עזר בקייטנות, זאת בנוסף לצוות הגננות והסייעות.
במאמץ משותף של הרשות המקומית, מרכז מריאן והרשות לפיתוח הנגב והגליל, סובסדו מחירי הקייטנות באופן ניכר, כאשר במקביל התרחבו שעות הפעילות של הקייטנות, שיפעלו השנה עד השעה 16:30 ללא תוספת תשלום מצד ההורים. עוד לראשונה השנה, ייהנו ילדי הגנים מארוחת בוקר טרייה ובריאה, אשר מוכנת בגן ומוגשת לכלל הילדים.
צוות הקייטנות במרכז מריאן השקיע רבות בגיבוש תכנית פעילות מעשירה ומהנה, הכוללת בין היתר מפגשי טבע, ריתמוזיקה, פעילויות הישרדות, שעת סיפור, פעילות בתנועה ועוד. רבקה בוזגלו, הממונה על הגנים, מוסיפה כי "הרשות המקומית ומרכז מריאן מברכים על פתיחת הקייטנות, שעומדות השנה בסימן של גדילה, הן במספר הילדים, הן בשעות הפעילות והן בעושר התכנים, זאת במקביל להפחתה משמעותית בעלות הקייטנה".