קטגוריה: יהדות

בית חב"ד קריית גת מסכם בהצלחה פעילות חגי תשרי

בית חב"ד המרכזי קריית גת בראשות השליח הרב שלמה בוטבול ובניהולו של השליח הרב אהרון בוטבול מסכם בימים אלו חודש עמוס בפעילות לכל סוגי האוכלסי'ה בסימן לקבלת פני משיח צדקנו. כינוסי ילדים, שמחת בית השואבה, עלונים ולוחות שנה מרהיבים, סוכה ניידת, פעילות עם חיילי צה"ל, מבצע שופר, בית הכנסת הפתוח, ועוד. הוצאה לאור 10,000 עלוני... להמשך קריאה »

סליחה שפגענו, סליחה שהעלבנו, סליחה שלא ראינו…

יש לו ליום הכיפורים את היכולת להפוך אותנו לאנשים רכים יותר, סלחניים הרבה יותר ובעיקר עסוקים בבקשת סליחה. מדוע צריך לעבור את את כל התהליך המורכב, ואולי משפיל או מתסכל לאחד הצדדים? רבותינו אמרו כי המעביר על מידותיו, מעבירים לו עוונותיו. כלומר, אין אדם שאם נדקדק איתו במעשיו ייצא נקי. כל מי שנפגע מהאחד, מסתמא... להמשך קריאה »

מכתבים לאלוהים: מאות מכתבים שנשלחו לאלוהים מכל רחבי העולם הוטמנו לקראת ראש השנה בכותל המערבי

רב הכותל המערבי, הרב שמואל רבינוביץ ומנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין הטמינו את המכתבים בין אבני הכותל "אלוהים היקר", השנה היתה שנה לא משהו, כותבת אליזבת מאורגון ארה"ב – "אני מתפללת שהשנה הבאה תהיה טובה יותר. שמור על משפחתי ועל כל האנושות". "אלוהים: להלן רשימת בקשות: פרנסה, אוכל, מכונית, גירושין הוגנים וגם שלום באזורים המופיעים... להמשך קריאה »

חגגו את סיום הש״ס

בישיבת חב״ד בקריית גת, נערך סיום הש״ס. התלמידים סיימו את לימוד כל 2711 דפיו של הש"ס, לאירוע הגיע הרב הראשי לישראל, הראשון לציון, הרב יצחק יוסף. הנחה את המעמד הנחה ראש הישיבה קטנה הרב יוסף יצחק זילברשטרום, את ברכת ברוך שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה ברך הרב יחזקאל חנונו, האירוע הסתיים עם הענקת תעודה מיוחדת... להמשך קריאה »

בית כנסת על שם טלי חטואל

בישוב כרמי קטיף שבמזרח המועצה האזורית לכיש נערך השבוע טקס הנחת אבן פינה לבית הכנסת החדש בישוב שינציח את זכרן של טלי חטואל וארבע בנותיה שנרצחו בגוש קטיף. "12 שנים עברו מאז חורבן גוש קטיף. 12 שנים עברו מאז גורשנו מבתינו הפרטיים. ביום הגירוש נאספנו כולנו בבית הכנסת במושב קטיף בשעת ערב ונפרדנו בתפילה. נפרדנו... להמשך קריאה »

חברי עמותת "הנני" מקרית גת השתתפו בכנס השנתי של קרן שח"ף

בכנס, שכותרתו "קהילות משימתיות מייצרות אלטרנטיבה" השתתפו גם שר החקלאות אורי אריאל, השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל, ח"כ סתיו שפיר, ח"כ איציק שמולי, ח"כ אברהם נגוסה ועוד בשבוע שעבר, 9 במאי, קיימה קרן שח"ף את הכנס השנתי שלה בכפר המכבייה ברמת גן בשיתוף מידע כנסים ובהנחיית העיתונאית נועה ברק. מטרת הכנס, שכותרתו "קהילות משימתיות מייצרות... להמשך קריאה »

לראשונה: יותר ממחצית מהציבור היהודי מעוניין בחתונה מחוץ לרבנות

בל"ג בעומר התחילה עונת החתונות. סקר שערך מכון סמית בעבור העמותה לחופש דת ושוויון מעלה את הנתונים המפתיעים המצביעים על שינוי הלך הרוח ביחס לגוף הענק המחזיק במונופול על הדת בישראל: "מאבק אישי וקיומי" בסקר שערך מכון סמית לעמותת חדו"ש (חופש דת ושוויון) לקראת ל"ג בעומר והתפרסם ביום רביעי השבוע, עולים לראשונה נתונים מפתיעים לפיהם... להמשך קריאה »

ישראל אינה עצמאית ללא תלות הדדית

זה יותר מסמלי שיום העצמאות של ישראל מגיע שבוע לאחר יום הזיכרון לשואה. ללא השואה מדינת ישראל לא הייתה קמה באותו האופן שבו היא נוסדה. עם זאת, 69 שנים לאחר הקמתה, קיומה של מדינת ישראל עדיין מוטל בספק, מפני שהעצמאות והביטחון שלה אינם תלויים באותם הגורמים שקובעים את גורלן של מדינות אחרות. מאת: הרב ד"ר... להמשך קריאה »

בית חב"ד המרכזי מסכם בהצלחה פעילות מבצע פסח

בית חב"ד המרכזי קרית גת בראשות השליח הרב שלמה בוטבול ובניהולו של השליח הרב אהרון בוטבול מסכם בהצלחה את מבצע פסח הכולל: 3000 ילדים במאפיית המצות הניידת, חלוקת 3000 מצות לחיילי צה"ל וכוחות הביטחון,10000 איש מכרו חמץ בבתי חב"ד ובדוכנים, הגעלת כלים, התוועדויות וכינוסים לכבוד י"א ניסן, חלוקת קמחא דפסחא לנזקקים, ליל הסדר ציבורי, וקמפיין... להמשך קריאה »

בית חב"ד מסכם בהצלחה את מבצע פורים

בית חב"ד המרכזי קריית גת בראשות השליח הרב שלמה בוטבול ובניהולו של השליח הרב אהרון בוטבול מסכם בימים אלו את חודש כסלו עמוס בפעילות לכל סוגי האוכלסיה בסימן לקבלת פני משיח צדקנו. אלפי אנשים שמעו על מצוות החג בקרנבל פורים, כינוסי ילדים בבית חב"ד, התוועדות המסורתית עדלאידע, משלוחי מנות לנפגעי טרור, עלונים מרהיבים, 30 כינוסי... להמשך קריאה »