קטגוריה: קהילה

קריית גת חגגה את חג הסיגד

בערב מכובד ומרגש בהנחייתו של המרצה אברהם אדגך, צויין חג ה"סיגד" המסורתי בבית הקהילה האתיופית ברחוב אשר במעמד ראש העיר אבירם דהרי ומכובדי הקהילה. כמדי שנה ציינו תושבי קריית גת את חג הסיגד בערב שכולו מסורות, תפילה ואחדות. חג הסיגד מהווה יום זיכרון לכיסופים של בני הקהילה האתיופית לארץ ישראל ואף יום תפילה וניצחון על... להמשך קריאה »

סגרו מעגל עם חיוך: עמידר העניקה לכ-30 ילדים מהדיור הציבורי בקריית גת אלבומי תמונות מבר המצווה שחגגו בכותל המערבי

התרגשות רבה נרשמה בשבוע שעבר במרכז השירות של עמידר החדשה בעיר קריית גת, עם הגעתם של כ-30 ילדים מהדיור הציבורי המלווים במשפחותיהם לטקס בו העניקו להם נציגי עמידר שי צנוע – אלבום תמונות המהווה מזכרת מאירוע בר המצווה שלהם בכותל המערבי. כזכור, לפני כחצי שנה עשרות ילדים ממשפחות בדיור הציבורי חגגו בר מצווה בכותל המערבי,... להמשך קריאה »

'מקום בלב' בקרית מלאכי מתכוננים לשנה החדשה

ביום עיון שנערך לצוותי מרכזי הנוער של 'OU ישראל' ציין סמנכ"ל 'OU ישראל', חיים פלזנר "יש כאן המון אנרגיות מטורפות שאיתן אנחנו צריכים להסתער על בני הנוער בלי לוותר על אף אחד" ביום הכנה מיוחד שהתקיים בירושלים לכבוד פתיחת השנה החדשה, נטלו חלק צוות סניף 'מקום בלב של OU ישראל' בקרית גת. ביום העיון שנערך... להמשך קריאה »

היה נכון – צופי שבט הערבה במחנה באגם ירוחם

ביום שישי יצאו חניכי שבט צופי הערב מקריית גת למסע סמוך לאגם ירוחם. בתוכנית: לינה באוהלים, מסע לילי וקבלת עניבות צופים. לסיכום: מסע מושלם. שבט צופי קריית גת, שבט הערבה, יצאו בשישי שבת למחנה סוך לאגם ירוחם. בין היוצאים גם החניכים הטריים (כיתה ד') מגדוד שמש שזו להם הפעם הראשונה להצטרף למחנה שכזה. החניכים ישנו... להמשך קריאה »

עובדי אינטל עוזרים לסטודנטים עם מוגבלויות להשתלב בשוק העבודה

השבוע התקיים באינטל קריית גת אירוע "מתנה -מראה", שמטרתו לסייע לסטודנטים צעירים לקראת כניסתם לשוק התעסוקה. הפרויקט הפעם היה מיועד לסטודנטים עם מוגבלויות, המלווים על ידי ארגון "סיפתח". עשרה סטודנטים התארחו במפעל של ענקית הטכנולוגיה, השתתפו בסדנה מקצועית לכתיבת קורות חיים, התנסו בראיון עבודה וקיבלו עליו משוב. בפרויקט השתתפו 20 מתנדבים ממחלקת משאבי האנוש של... להמשך קריאה »

טקס סיום קורס חוס"ן למתנדבי איחוד הצלה סניף קרית גת

השבוע התקיים טקס סיום של מתנדבי חוס"ן לאחר קורס הכשרה שערך כחודש וחצי בו הוכשרו 25 חובשים של איחוד הצלה והוסמכו כמתנדבי חוס"ן לעזרה ראשונה נפשית עד להגעת מתנדבי חוס"ן בכיר, בוגרי הקורס הם מתנדבים פעילים כחובשים באיחוד הצלה מסניף קריית גת וישובי הסביבה. יחידת חוס"ן (חירום וסיוע נפשי) נוסדה בכדי לתת מענה ראשוני למקרי... להמשך קריאה »

פותחים שנה במכללת הגמלאים בקריית גת

תקופת החגים מסמלת התחלות חדשות ומרעננות וכמדי שנה היא גם אות הפתיחה לעונת הפעילות של מכללת הגמלאים בקרית גת, שהתכנסה לפתיחת עונה חגיגית. השבוע ביום שני בבוקר נפתח במופע של הרובע הלטיני ושירים עם טעם של פעם בניצוחו של אמיר שרייבר וברכות של יו"ר מכללת הגמלאים יצחק אטיאס, ממלאת מקומו טובה רויף ומנכ"ל רשת המתנ"סים... להמשך קריאה »

חוגגים את הקהילות בקרית גת

ערב העדות השנתי שנערך באמפי העלה על נס את המאכלים ומהנהגים של הקהילות השונות המרכיבות את הקהילה בקריית גת. כעת הגיע תור התעודות. ראשי הקהילות והפעילים המרכזיים לטקס קיבלו תעודות בקמפוס הנביאים מגן הוקרה ייחודי על הרעיון המקורי לנושא המרכז בערב העדות ( 70 שנים לישראל) הוענק לסבטלנה יצחקוב ממועדון "בית חם" של העדה הבוכרית.

קריית גת: עשר שנים של עיר יפה

מגן "עשור הצטיינות" ניתן לעיריית קריית גת לאחר שזכתה עשר שנים ברציפות ב-5 כוכבי יופי בתחרות "עיר יפה ומקיימת בישראל יפה". זוהי הפעם העשירית ברציפות שקריית גת זוכה בחמשת כוכבי היופי, ומקבלת גם את תואר "עשור הצטיינות". ועדה מיוחדת מטעם התחרות סיירה ובחנה את חזות העיר, הסביבה והשקעת הרשות באיכות החיים. התחרות היא כלל ארצית,... להמשך קריאה »

מתנדבים מכל הלב

היחידה להתנדבות עירונית קיימה בשבוע החולף באווירת החגים, פעילות ייחודית של "התנדבות משפחתית" במסגרתה הגיעו מתנדבים למרכז יום לקשישים מולדת ובילו עם הנוכחים יום בלתי נשכח. המתנדבים תלמידי מקיף רבין והוריהם שעסקו בשתילת צמחים לתה טעים עבור הקשישים במקום (מצמחים שמקורם בפינת התבלינים "החריפה" של מקיף רבין) וכן חילקו להם שתילים. התלמידים גם יצרו עם... להמשך קריאה »