קטגוריה: סבתא של

שנה חדשה כל הקלפים נטרפים מחדש. רק תנו לעצמכם הזדמנות ותאמינו והכל יכול להתרחש

שנת תשע"ח כבר ארוזה, מתנדנדת בדרך החוצה מהעולם. הבגדים לארוחת ראש השנה החדשה כבר מקופלים בארון. סבתא גיהצה חזור וגהץ את החולצה הלבנה שקנתה במיוחד לחתונה של הבן של הגיסה הפחות חביבה על סבתא (הגיסה ממש כעסה על סבתא שהופיע בלבן. סבתא הזכירה לגיסה שגם לסבתא יש כעסים עתיקים אז הן בתיקו כלאמר סבתא והגיסה).... להמשך קריאה »

סבתא טובעת בדמעות

הימים ימי מסיבות סיום. יפתי שלי חגגה ביום שישי מסיבת סיום גן חובה. הקטנה שגדלה פלאים עולה לכיתה א'. חגיגה שגרמה לסבתא להזיל דמעות התרגשות בכמות שפותרת בצורת ממוצעת. מסיבת סיום גן חובה היא מסיבה מאוד מיוחדת כי בסופה צעדה הקטנה עטויה בסרט כחול עליו כתוב, שהיא המצוינת, עולה לכיתה א' וכדי שההכרזה תהייה ברורה... להמשך קריאה »

שוש הגננת לראשות העיר

באחד האחרי הצוהורימים טיילנו האהובים וסבתא במסלול החביב עלינו: חנות הצעצועים המועדפת על הנהדרים, קפה קפה המועדף על סבתא והמאפיה המצוינת המועדפת על כל הנוגעים בדבר. פתאום בלי הכנה מוקדמת שאלה הקטנה בקול פעמונים: "סבתוש מה זה הכאילו דגלים שתלויים על הבתים" הנהדר שכבר הספיק לצבור ידע מוניצפלי לא מבוטל ענה ממרומי סוף כיתה ג':... להמשך קריאה »

הופ הופ טרללה סבתא מפיקה סידרת שבוע הולדת

בן פורת יוסף, חמסה, שום, מלח ועוד רשימה ארוכה של ברכות וסגולות שבאופן בדוק פועלות מהיר וישיר על כל מיני בישין מרעין המטילים ומאחלים עין הרע. מדובר ברשימה שסבתא שומרת לימים שיש בהם חובת פריסת הגנה אדירה על בני משפחה מדרגה אהובה. אם תרצו כיפת ברזל לעין הרע. הקטנה המאוד אהובה חוגגת בשעה טובה ומוצלחת... להמשך קריאה »

שחר סוסקיס הופך את סבתא למומחית בהכנת הסליים

כדי לקיים שיחה סבירה עם שני האהובים עד מאוד סבתא מקפידה להתעדכן במילים שקשורות באופן ישיר ליוטיוב, לאינסטגרם, לסנאפצ ועד מיני כאלה. במקרה של אי הבנה מוחלטת במהות השיחה סבתא פיתחה שיטת הנהון בראש והשמעת קולות גרגור המציגים הסכמה כללית. השיטה מצליחה בעיקר בשל העובדה שלנהדרים ברור שסבתא היא, איך נגדיר בעדינות, שוחה בנושא במים... להמשך קריאה »

יאללה מדורה לסבתא כואבת הברך נורא

הימים האלה שמורכבים מיום העצמאות ול"ג בעומר גורמים לברכיים של סבתא לגנוח ולצלוע. לא חלילה שהדבר מעיד על הזדקנות, הבעיה היא בעיקר בסמיכות של שני חגים עמוסי תנועה גופנית ואכילה בכמות בלתי סבירה שגורמים לאותם ברכיים לשדר מצוקה. פעם מזמן, לפני שנים, כשאבי טולדנו, ( הנהדר שואל מי זה? סבתא עונה עומר אדם של פעם),... להמשך קריאה »

הריעו, סבתא שרדה את מסעות חול המועד

בגאווה, בראש מורם ובמבט עז קדימה סבתא מכריזה על ניצחון מוחלט של האדם המזדקן על אירועי חול המועד. מבאר שבע ועד הר הזבל חירייה. מהממותה בקומה מינוס 3 ועד לתור הארוך מאוד מאוד ב- I JUMP סבתא הייתה, ביצעה ושרדה. היורשת והחתן המריאו לחו"ל ולסבתא נתנו את הרשות והזכות לטפל ובעיקר לשעשע את האהובים החמודים.... להמשך קריאה »

סבתא של: עוד מעט נשב סביב שולחן הסדר…

עוד מעט זה מתחיל. הגיפלטע פיש יתפוס צבע מהגזר ויציץ על הדג החריף שישחה לו בנחת בשמן ופפריקה כי אנחנו במשפחה שלנו כל מיניי, מזרח ואשכנז שהתאהבו התחתנו והביאו לעולם נהדרת ומדהים שהם הקטנים משלבים קצת טריפולי, קצת פולין, קצת בסרביה (היום אוקרינה) וקורטוב ארץ ישראל מדורי דורות. כולנו נשב סביב שולחן הדור, כולו בצבעי... להמשך קריאה »

המומחיות של סבתא – בגדים לאירוע משפחתי

אירוע במשפחה המורחבת הוא ללא ספק שימחה. קבלנו הזמנה ומיד שמחנו ומאוד. הימים חלפו ויום האירוע התקרב ממש. היורשת, כמיטב המסורת במשפחתנו המצומצמת, מינתה את סבתא, שהיא על תקן מומחית למבצעים מסובכים, לנושא הכנת המדהימים בכל הקשור ללבוש, הנעלה וסירוק. א. כי סבתא יודעת איך היפים צריכים להופיע באירוע. ב. כי סבתא עושה חשבון למה... להמשך קריאה »

סבתא של | נקיונות רבותי נקיונות

יצאנו ממצרים. זאת עובדה. כתוב בהגדה. עכשיו תסבירו לסבתא על מה ולמה אנחנו נענשים פעמיים? לא מספיק צעדנו במדבר 40 שנים אנחנו גם חייבים להיכנס כל שנה למסע ניקיונות כאילו כל השנה לא ניקנו אפילו פרור אבק אחד שסחבנו איתנו ממדבר סיני? לצורך הפרוטוקול סבתא מבקשת לציין שניקינו. כל הזמן ניקינו. השבוע באחד הדמדומים ישבה... להמשך קריאה »