קטגוריה: משפטי

תשלום תכוף לאחר תאונת דרכים קשה

הרבה פעמים – מוצא את עצמו נפגע בתאונת דרכים או בא כוחו במערבולת של ויכוחים עם חברת הביטוח האם מגיעים לו פיצויים אם לאו, או האם גובה הפיצויים צריך להיות N כלשהו או N-P לטענת נציג חברת הביטוח. תביעה אזרחית שמוגשת נגד חברות כאלה מהווה הליך מסורבל וממושך שלא יניב פיצויים בטווח הזמן המידי. בינתיים... להמשך קריאה »

נפגעת בתאונה מאופניים חשמליים? הדרך לקבלת פיצוי לא תהיה קלה. המחוקק ובית המשפט יצטרכו למצוא פתרון

אוקטובר 2015 קבע לראשונה בית משפט השלום בתל אביב, כי אופניים חשמליים אינם מהווים "רכב מנועי" כהגדרתו בחוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים (חוק הפלת"ד), ולכן אין מוטלת עליהם חובת ביטוח. כיום אנו רואים יותר ויותר את זוג הגלגלים הממונעים האלה סביבנו, ברחובות, בפארקים, בכבישים ועוד. לאור השימוש ההולך וגובר באופניים החשמליים, מדובר בקביעה בעלת משמעות... להמשך קריאה »

תאונות באתרי נופש

עם בואו של החופש הגדול, משפחות רבות מתכננות לנפוש באזורים השונים בארץ – בצימרים, בבתי הארחה, בבתי מלון ובכלל. לצערנו, פעמים רבות נגרמות תאונות באתרי הנופש השונים אשר נובעות מסיבות שאתרי הנופש אחראים להן – החל מתחזוקה לקויה, אחזקת צוות עובדים מצומצם ולא מספק, היעדר ניקיון ראוי וכיוצ״ב. כדאי לדעת שבכל מקרה בו ארעה תאונה,... להמשך קריאה »

ועדות רפואיות של הביטוח הלאומי – טיפים ועצות מעשיות

החלטות הועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי (לסוגיהן השונות) תקבענה למעשה את גובה הפיצוי (מענק חד פעמי או קצבה חודשית) אשר ישולם לנפגע. לכן, ישנה חשיבות עליונה להגיע מוכן לוועדה הרפואית, להציג נכונה את טענותייך ותלונותייך, להגיש את המסמכים החשובים ולהתנהג בצורה הנכונה על מנת למקסם את סיכוייך להצליח בוועדה הרפואית. להלן מספר עצות וטיפים... להמשך קריאה »

נפילת עובדים מגובה מוכרת כתאונת עבודה

יוסף, גבר כבן 32, עבד כמחסנאי בחנות סופרמרקט. באחד הימים במסגרת עבודתו, נתבקש יוסף על ידי הממונה עליו להביא ארגז בקבוקי ערק ממחסן החברה המשמש לאחסון דברי מזון ושתייה. כדי להביא את הארגז המבוקש שהיה מונח בגובה של כשלושה מטרים, היה על יוסף לטפס על מדפי המתכת הקיימים במחסן והמשמשים לאחסון דברי מזון. יוסף ביצע... להמשך קריאה »

פיצוי של 250 אלף שקל לעובד מטבח שנפגע מעבודות שיפוץ שנעשו במסעדה בה עבד

עובד מטבח צעיר שהועסק במסעדה בתל אביב, נדרש להגיש סלטים לבר. באותה עת בוצעו תיקונים בתקרת  המסעדה, כאשר חלף העובד מתחת לאזור שבו בוצעו התיקונים, נפלה עליו חתיכת מתכת, ותוך ניסיון להגן על ראשו, נפגעה ידו הימנית מהמתכת הנופלת. מיד לאחר התאונה פונה העובד לבית החולים שם נדרש לעבור ניתוח בידו, ובהמשך, לאורך זמן, נדרש... להמשך קריאה »

תאונות דרכים – 7 דברים שלא ידעת

1. לא רק התנגשות בין רכבים המקרים הבאים יחשבו לתאונות דרכים :תאונה שארעה תוך כניסה לתוך רכב או ירידה ממנו, תוך כדי החנייתו של הרכב, תאונה שארעה במהלך דחיפתו או גרירתו או שארעה בעת טיפול-דרך או תיקון-דרך ברכב וכן תאונה שנגרמה עקב ניצול הכוח המיכני של הרכב. 2. מי מפצה? נוסע ונהג זכאים לקבל את... להמשך קריאה »

הכרה בירידה בשמיעה בעקבות תנאי עבודה ברעש

לאחרונה שונה החוק המגדיר את הקריטריונים הנדרשים להוכחה, לצורך הכרה בתביעה במסגרת המוסד לביטוח לאומי, בגין ירידה בשמיעה ו/או טינטון בעקבות תנאי עבודה ברעש. התיקון שהוכנס לחוק פוגע בצורה אנושה באפשרותם של נפגעי עבודה, לקבל את הפיצוי המגיע להם בעקבות פגיעה במערכת השמיעה ולמעשה מביא לכך שרוב התביעות שהוגשו מאז כניסתו של התיקון לתוקף יידחו... להמשך קריאה »

קבלת קצבת שירותים מיוחדים מביטוח לאומי

לא כולם יודעים זאת, אך ביטוח לאומי מאפשר לאזרחים להגיש תביעה לקבלת קצבת שירותים מיוחדים במקרים מסוימים וזאת בנוסף לקצבת נכות המשולמת להם בגין מצבם הרפואי. משמעותה של קצבת שירותים מיוחדים הינה מתן תשלום כספי, מידי חודש, למי שזקוק לעזרתו של אדם אחר בפעולות היום–יום כגון: לבוש, אכילה, רחצה, ניידות בבית ושליטה על הסוגרים, או... להמשך קריאה »

פיצוי מעירייה עקב החלקה ברחוב

יוסף הלך בשוק מחנה יהודה בשעות הבוקר, יוסף הלך בשוק מחנה יהודה בשעות הבוקר, החליק נפל ושבר את רגלו. התאונה נגרמה כאשר היו מים וסבון על הרצפה, ביום שאיננו גשום. עד מטעם התובע העיד כי התובע נפל ומעד ממכסה ביוב שלא היה במקומו והעד מטעם העירייה המשמש כמפקח ניקיון בשוק העיד שבעל חנות, שטף את... להמשך קריאה »