קטגוריה: דעה אישית

צריך להיאבק בשחיתות שלטונית כאילו כל חייו תלויים בכך

אחת העובדות הידועות היא שחרף הצרות הגדולות שבהן שקוע ראש הממשלה ומנהיג הליכוד, בנימין נתניהו, אין עדיין מי שייקח מידיו את מושכות השלטון. באין מתחרה שיאיים על כסאו, הוא ממשיך לשדר מנהיגות כרגיל, בלא לחשוש ממי שמעז לחסום את דרכו. בצד בין הצללים ממתין בשקט ובבטחה, יורשו העתידי של נתניהו, גדעון סהר. ממתין עד שיגיע... להמשך קריאה »

הכי חשוב שתהייה לכולנו חתימה טובה

באורח פלא, בלי חוק ארצי, בלי חוק עירוני, בלי מאבקי כוחות קואליציוניים, בלי כפיה חיצונית, רוב מוחלט של הישראלים בוחרים ביום הכיפורים באופנים ולא במכונית. עֲבֵרוֹת שֶׁבֵּין אָדָם לַמָּקוֹם, יוֹם הַכִּפּוּרִים מְכַפֵּר. עֲבֵרוֹת שֶׁבֵּין אָדָם לַחֲבֵרוֹ, אֵין יוֹם הַכִּפּוּרִים מְכַפֵּר, עַד שֶׁיְּרַצֶּה אֶת חֲבֵרוֹ" דרש רבי אלעזר בן עזריה ומאז אנחנו כולנו הולכים לאור האמירה... להמשך קריאה »

מערכת לימודים מחוררת: בתחילת שנת הלימודים, לפני החגים, אחרי החגים, לפני סוף המחצית ובמיוחד לפני סוף השנה פשוט לא לומדים.

המערכת כולה נושמת לרווחה החופש הגדול הסתיים, נכון חודש אוקטובר כולו חגים אבל זה כבר סיפור אחר. הבעיה היא לא החופש הגדול, הבעיה היא שמערכת החינוך כולה עובדת רק לפעמים. רשימה חלקית: בתקופות של תחילת שנת הלימודים, לפני החגים, אחרי החגים, לפני סוף המחצית ובמיוחד לפני סוף השנה, המאמץ הלימודי יורד עד כדי כך שקשה... להמשך קריאה »

זכותו של הציבור לדעת מה עושה העירייה בכספו

ביום שלישי השבוע חתמה עיריית קריית גת בנוכחות שר האוצר, משה כחלון על הסכם גג שני. נראה טוב. מצטלם מצוין. השאלה אם לא מיהרה העירייה, אולי כדי לספק תמונות מצוינות לתקשורת ערב הבחירות המקומיות, לחתום על הסכם שני כשעוד לא ממש ברור אם ההסכם הראשון, שגם הוא נחתם ממש לפני בחירות מקומיות, עושה טוב לקריית... להמשך קריאה »

חוק הלאום – גאווה יהודית, גאווה ישראלית

כמה גדולה הזעקה שקמה סביב חקיקת חוק הלאום שנחקק בכנסת 70 שנים אחרי קום המדינה. מה לא נאמר בידי המתנגדים לחוק היסוד הזה שקובע ש"מדינת ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי, שבה הוא מממש את זכותו הטבעית, התרבותית, הדתית וההיסטורית להגדרה עצמית", מדינת אפרטהייד, גזענות, מדינת הלכה ועוד.. בפועל הזועקים התעלמו מכך שהחוק קובע... להמשך קריאה »

חוק הפונדקאות: ונהי בעינינו כחגבים

הבחירה ביום ט' באב כיום המחאה של הקהילה הלהטב"ית מקוממת אותי כיהודי מנגד האפליה שהם חווים כבר שנים מצד השילטון בישראל מקוממת אותי כישראלי. אני מאמין שכל אחד זכאי להיות הורה. שכל אחד ואחת צריך שתהייה לה את הזכות לאהוב, להיות נאהב/ת, להקים משפחה ולחיות באושר. שמי שאוחז בשילטון בישראל, מדינה דמוקרטית, אסור לו להחליט... להמשך קריאה »

פוליטיקה קטנה וקופה ציבורית ריקה חיסלו את קבוצת הכדורסל המפוארת שלנו

קבוצת הכדורסל מכבי קריית גת שילבה עבורי בהצלחה את האהבה הגדולה שלי למשחק הכדורסל, את הגאווה בהצלחה האדירה של הקבוצה שנשאה את שם העיר שלי ואת העובדה שאני גאה להיות תושב קריית גת. השבוע פורקה מכבי סופית. הקבוצה הזאת שהמריאה לגבהים ארציים פורקה מצד אחד בגלל פוליטיקה קטנה ועלובה ומצד שני קופת העירייה בגרעון עצום.... להמשך קריאה »

רחוק מתל אביב רחוק מפעולה נכתב בכאב רב

רק אחרי 100 ימים של שדות ויערות בוערים, 33 אלף דונם שרופים וקרוב ל- 700 שריפות, נכון לשעת כתיבת שורות , התעורר ראש הממשלה בנימין נתניהו לראשונה והודיע על צעד ראשון נגד חמאס: סגירה מיידית של מעבר כרם שלום למעבר סחורות. הללויה ממש הראה להם. העפיפונים ממשיכים לשרוף בלי הפרעה את הדרום כולו ובלוני התבערה... להמשך קריאה »

העירייה חייבת לפרט לתושבים מה עושים עם כספי המיסים שלנו

עיריית קריית גת שקועה בגרעון עמוק. לא צריך להיות כלכלן בכיר כדי להבין שרשות מקומית שמצויה בחובות כספיים כבדים, יש כאלה המדברים על גרעון שוטף של למעלה מ- 30 מיליון שקלים, חייבת להסביר לתושבים איך היא הגיע לגרעון כל כך כבד ומה היא עושה כדי לעצור את הסחף. התושבים הם הבוס של העירייה או לחילופין... להמשך קריאה »

מאיזה גרעון נשלם את עלות מרבדי הפלסטיק הנפרשים ברחבי העיר ואיפה משרד הפנים

המחוקק קבע כי יש איסור לעשות שימוש בנכסי הציבור לצורך תעמולת בחירות. המחוקק לא נתן את דעתו על עירייה עם גרעון עצום, דוגמת קריית גת, שהעומד בראשה יעסוק חצי שנה לפני הבחירות, בהן הוא מתמודד שוב לראשות העיר, בפרישת מדשאות סינטטיות וקניית פסלים לכיכרות בסכומים גדולים מאוד למרות שאין לו בקופה הציבורית כסף אפילו לא... להמשך קריאה »