קטגוריה: אוהב את קריית גת

פסי ההאטה שגומרים לכם את המכונית

פַּס הֶאָטָה (בַּמְפֶּר) הוא אמצעי המיועד להפחית את מהירות הנסיעה של כלי רכב בכבישים ובכך להפחית ולמנוע תאונות דרכים. צורתם של פסי האטה היא לרוב מעוגלת או אליפטית, והם פרוסים לרוחבו של הכביש.  כאלה פוזרו ברחבי העיר , לא מעט,  בתקווה שהנהגים כדי לשמור על המכונית שלהם ייסעו לאט יותר. עד כאן צל"ש לעירייה. אז... להמשך קריאה »

למה החליף מהאטמה גנדי כיכר?

תוך כדי הליכת ערב ברחובות קריית גת היפה הגעתי אל מול הקריה החרדית, שם לפני קרוב לשלוש שנים הציבה העירייה בקצה כביש ללא מוצא שמוביל לשום מקום אנדרטה על שמו של מהאטמה גנדי. בטקס חגיגי בנוכחות מכובדים מאוד שגריר הודו ורעייתו, מר ג'איידיפ והגב' מינאקו סארקאר, ראש עיריית קריית גת, אבירם דהרי, הקונסול והנספח הצבאי... להמשך קריאה »

שתבוא עלינו שנה טובה. ולמה חשוב ללכת להצביע בבחירות המקומיות

השנה הבאה עלינו לטובה מביאה בתחילתה בחירות מקומיות. למרות שמדובר בבחירת אנשים שיהיו משמעותיים מאוד מאוד בחיי היום יום של תושבי קריית גת, הרבה יותר מראש ממשלה ושרים שמשפיעים על חיינו בנושאים הגדולים המדיניים ראש עירייה וחברי מועצה משנים איכות חיינו ביום יום. הציבור, גם בקריית גת נוהג להפגין אדישות בכל הקשור לבחירות לראשות העיר... להמשך קריאה »

ישיבת מועצת העיר האחרונה

החלטתי ללכת ולראות את ישיבת מועצת העיר האחרונה של הקדנציה הנוכחית. מי יודע מי מכל המתמודדים יחזור לתפוס כסא סביב השולחן המכובד ובאיזה תפקיד. כמוני מתברר היו עוד רבים מתושבי העיר ומקרובים לכל מיני מתמודדים שהגיעו בעיקר כדי לראות את המועמד המועדף עליהם. מאז כינונה של מועצת העיר הנוכחית לא היה שולחן המועצה מלא בכל... להמשך קריאה »

בחניית הרכבת מבקשים: תנו גם לנו מטאטא

החנייה הסמוכה לתחנת הרכבת היא שטח עירוני וכמו כל שטח השייך לעיר העירייה אמורה לטפל בכל נושא הניקיון והתחזוקה. אז למה המקום כל כך מוזנח? נהגי דן בדרום היו אלה שהפנו את תשומת הלב למצב: "מטאטא זה אירוע נדיר מאוד במקום" בסוף 2017 התפארה העירייה בהרחבת אזור החנייה סביב הרכבת (תוספת של 133 מקומות חנייה).... להמשך קריאה »

בבקשה סיימו את ההצללה

מיתקן המשחקים הבודד בגן המשחקים באקסודוס היה חשוף 15 שנים לשמש ולגשם, המיתקן מיושן וסביבו חול מלוכלך שהיה זרוע בבדלי סיגריות, ואפילו קונדומים ומזרקים מצאו שם ילדים שהגיעו לשחק. בזכות "בחירות 2018" סוף סוף הוחלף החול בדשא סינטטי, הוצב עוד מתקן לקטנטנים אלה שבאו ולא סיימו. הצללה במיתקן הותיק תקועה והמיתקן החדש עומד חשוף .... להמשך קריאה »

סמוך לבתי תושבים: לכלוך כבד, פסולת בנין, פסולת אספלט

לגמרי במקרה התחברו להם השבוע שני אירועים בעיר בהם תושבים פנו וביקשו שנעזור להם לפתור בעיה של לכלוך כבד שהעירייה לא פותרת. החלק האחורי המזוהם של הטיילת בין הרחובות גלגל ונחשון. והמקרה השני ערימות של פסולת בנין ואספלט שהולכות ומצטברות כל יום ברחוב הקוממיות בלב שכונת מגורים. החצר האחורית המלוכלכת של קריית גת אני מודה... להמשך קריאה »

מככרים* את קריית גת

רוחות "בחירות "2018 ההולכות ומתחזקות מביאות איתן עוד ועוד כיכרות המתרבות לאורכה ורוחבה של קריית גת. האחרונה, לעת עתה, נבנית במרץ במפגש הרחובות הרימון-הגפן. שני מומחי תחבורה איתם דברתי מטילים ספק בצורך של כיכר שתהייה בלית ברירה קטנה מאוד ובעייתית מאוד לתנועה. בעשרת החודשים האחרונים, שלא במפתיע כולם בעונת "בחירות 2018" עוטה קריית גת כיכרות... להמשך קריאה »

רחמים על הטיילת

הטיילת היפה זו שמקיפה את קריית גת מהכניסה לשדרות מלכי ישראל ולאורך כביש 40 הייתה שנים מקום קסום אליו הגעתי עם ילדי לטייל בשבת. בשנים האחרונות אין יד מטפלת והטיילת היפה הפכה למקום חסר ייחודיות. אדוני ראש העיר אולי רוחות "עונת אוקטובר 2018" יעזרו, שפוך גם קצת כסף על הטיילת. הטיילת היפה של קריית גת... להמשך קריאה »

אפשר בבקשה קצת דשא וצמחיה מפלסטיק לרחוב ראובן | "אל תעקור נטוע" , אמר קוהלת

אפשר בבקשה קצת דשא וצמחיה מפלסטיק לרחוב ראובן הבעיה הכי גדולה של תושבי רחוב יהודה ורחוב ראובן בקריית גת היא היותם רחוב צדדי. מה שנחשב ליתרון: רחוב שקט, מעט מכוניות קהילתיות הוא ככל הנראה גם חסרון גדול שלהם כי כשפורצת עונת בחירות 2018 הם לא ברשימת המשופצים כי מי יראה את משטחי דשא הפלסטיק והפסלים... להמשך קריאה »