קטגוריה: חינוך

ידידים בלב ובנפש – ילדי בי"ס "הרצל" ועובדי מפעל "אור לעיוור"

במסגרת הפעילויות החברתיות והקהילתיות המשותפות לבית הספר "הרצל" ולעובדי מפעל "אור לעיוור", התארחו תלמידי כיתות ו', במפעל "אור לעיוור". בפעילות נכח גם ראש העירייה, אבירם דהרי וסגנית ראש העירייה, שולמית סהלו. התלמידים הנעימו את זמנם של העובדים לכבוד השנה החדשה וחילקו להם שי סמלי וכרטיסי ברכה ססגוניים ומקושטים, עליהם עמלו רבות. התלמידים הציגו טקס חגיגי,... להמשך קריאה »

נבחרת האקדמיה

ה'נבחרת לאקדמיה' הראשונה של קריית מלאכי יצאה לדרך: ביום רביעי שעבר נפתחה במרכז הצעירים נבחרת בה שותפים 15 צעירים מובחרים. הצעירים שעתידים להיות סטודנטים, עברו תהליך מיון וקבלה לנבחרת, החלו תהליך פרטני כהכנה לקראת לימודי התואר הראשון שלהם. במסגרת הסדנא יתקיימו 7 מפגשים קבוצתיים ואישיים בהנחייתה של אורית כהן- פסיכולוגית תעסוקתית ומאמנת אישית. אורית, בוגרת... להמשך קריאה »

המשרד להגנת הסביבה מקדם חינוך סביבתי בבתי הספר ובגני הילדים בקריית גת

תוכנית 'יחד' של רשת 'אור תורה סטון' בשיתוף מקדמים חינוך סביבתי בבתי הספר ובגני הילדים גם בשנת הלימודים תשע"ט: המשרד להגנת הסביבה אישר תמיכה של 15 מיליון שקל ב-172 רשויות מקומיות בישראל. גובה התמיכה בכל רשות ורשות נקבע בהתאם לכללי הקול הקורא, שלקחו בחשבון את גודל הרשות ואת הדירוג החברתי-כלכלי שלה ובהתאם להיקף התקציבי שהגישה... להמשך קריאה »

פתיחת שנת הלימודים תשע"ט במספרים

10,330 תלמידים מגיל גן ועד תיכון יתחילו ביום ראשון את שנת הלימודים תשע"ט. מדובר בגידול של 900 ילדים ותלמידים מהשנה החולפת . 13 בתי ספר יסודיים בהם 4,280 תלמידים 8 בתי ספר מקיפים בהם 3,750 תלמידים 721 תלמידים ייתחילו את כיתה א' 74 גני ילדים בהם 2,300 ילדים ,מתוכם 15 גני ילדים חדשים שיפתחו ברובע... להמשך קריאה »

יו"ר הסתדרות המורים, יפה בן דוד: "למרות הסיסמאות של משרד החינוך, על כך שהוא מגבה את עובדי ההוראה, בעניין הזה יש כשל גדול אז לקחתי את המושכות לידיים"

ערב פתיחת שנת הלימודים תשע"ט יו"ר הסתדרות המורים, יפה בן דוד, מדברת על התערבות דורסנית של הורים במערכת החינוך, המחסור הכבד במורים בתחום המדעים ואנגלית ומאחלת למורים להגיע כל יום לעבודה עם תשוקה לחולל שינוי ולעשות טוב. מערכות יחסים טובות בין הורים המורה ובית הספר הן נקודת התחלה מצוינת להתמודדות עם בעיות שצצות בבית הספר.... להמשך קריאה »

שימו אוזן: חווית התקשורת של רדיו קול גת

אחת החוויות לבני הנוער בקיץ בקריית גת היא כמובן תכנית "חוויות התקשורת" של רדיו קול גת מבית רשת המתנ"סים ושותפות 2000, במסגרתה מתקבצים תלמידים מבתי הספר השונים בעיר ולומדים במשך 10 ימים על עולם התקשורת והרדיו בפרט. החניכים הגיעו לרדיו קול גת הממוקם במתנ"ס בית רחל מדי יום ובמשך ארבע שעות למדו ונשמו את אולפן... להמשך קריאה »

קייטנות החופש הגדול

למעלה מ- 4300 ילדים החלו השבוע את המחזור הראשון של קייטנות הקיץ בבתי הספר ובגני הילדים. מרכז מריאן מפעיל ב47 מוקדים קייטנות בגני הילדים. בבתי הספר היסודיים פועלות קייטנות במסגרת ביה"ס של החופש הגדול לילדי כתות א' עד ג' . רשת המתנ"סים מפעילה קייטנות לילדים הבוגרים יותר : קייטנת יום כן יום לא, קייטנת כדורגל,... להמשך קריאה »

אלופים במחזור

תאגיד המחזור אל"ה, עוסק בעידוד למחזור כבר מתקופת הגן ובצעדיו הראשונים של הילד. בגן בגין החדש מאמינים ש החינוך לערכי השמירה על הסביבה וחשיפתם של הילדים לתהליך האיסוף, המיון והמחזור מעניקים ערך מוסף. ההחלטה להפוך לגן ממחזר מטילה על הצוות החינוכי מעמסה גדולה נוספת על המטלות היום יומיות. בגן בגין החדש הילדים וההורים בניצוח של... להמשך קריאה »

תיכון רבין מציג: מחזור כ' הגדול מכולם

אחרי שכל התיכונים עשו זאת מזמן, הבגרויות הסתיימו והחופש "קורא מכל פינה" מחזור כ' של תיכון רבין,חגג את מסיבת הסיום ועשה זאת בגדול. מחזור כ' שהכתיר את עצמו למחזור ממלכתי כבר בתחילת השנה,סיים את השנה במסיבה ממלכתית במיוחד. לאחר ברכות של מנהלת בית הספר אילנה גז,נועה בן דוד רכזת השכבה ונציגי ההורים מלכה עזרא וליליה... להמשך קריאה »

תיכון רבין מככב בתערוכת מיזמים ארצית של סודקות את תקרת הזכוכית

תלמידות מצטיינות בתוכנית "סודקות את תקרת הזכוכית" בהובלתה של מזל מלכה מציגות תוצרים ומיזמים בבית ציוני אמריקה שבתל אביב. תלמידות מצטיינות בתוכנית "סודקות את תקרת הזכוכית" בהובלתה של מזל מלכה מציגות תוצרים ומיזמים בבית ציוני אמריקה שבתל אביב. "סודקות" י' תיכון רבין אומצו על ידי אינטל קרית גת.הבנות יצרו בקבוצות כמה מיזמים/תוצרים מעניינים והציגו אותם... להמשך קריאה »