קטגוריה: נדל"ן

מתחם שבטי ישראל בקריית גת קודם לטיפול הותמ"ל

קבינט הדיור אישר השבוע תוכניתם של משרד הבינוי והשיכון והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, לקידומו של מתחם "שבטי ישראל" בעיר קריית גת, במסלול הותמ"ל (הועדה לתכנון מתחמים מועדפים לדיור). זהו פרויקט פינוי-הבינוי הגדול ביותר המקודם כעת בקריית גת, ובימים אלה פועלת הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית לקידום פרויקטים דומים נוספים. שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, הנחה את... להמשך קריאה »

רוכשי דירות בכוכב הנגב: " למעלה משנה איחור במסירת הדירה"

בחרתם מקום לגור בו, לקחתם משכנתא, ועכשיו אתם רק מחכים למפתחות. אבל לקבלן יש לוח זמנים משלו. את השיטה הזאת גילו בדרך הכואבת מאוד רוכשי דירות מחברת כ.כוכב ברובע הפרחים. הקבלן מפגר במסירת הדירה בין 12 חודשים ל- 14 חודשים תלוי ברוכש. כמה זמן מותר לקבלן לאחר ואיך ניתן לצמצם את האיחור ומה הפיצוי שצריך... להמשך קריאה »

כ- 240 אלף יחידות דיור נוספות ייבנו באזור עד שנת 2040

שר הבינוי והשיכון מקדם תכנית אב אזורית לפיתוח נפת אשקלון אשדוד – קריית גת – קריית מלאכי. כ-240 אלף דירות ייבנו עד 2040 עם סיום יישום התוכנית יתווספו לנפה כ-112 אלף יחידות דיור באשדוד, באשקלון 72 אלף יחידות דיור, בקריית גת 15,000 יחידות דיור, בקריית מלאכי 6,000 יחידות דיור, במרחב הכפרי 13,000 יחידות דיור. בנוסף... להמשך קריאה »

הפסד לעיריית קריית גת: בג"ץ הורה לעירייה להוציא מיד היתרי בנייה בכרמי גת

שופטי בג"ץ דחו את עתירת עיריית קריית גת נגד הסכם הגג, מתחו ביקורת על התנהלותה: " על העירייה והעומד בראשה לחדול מאקטים כוחניים", הורו לה להסיר את החסמים מול היזמים. המדינה התחייבה מנגד לכנס ועדה שתפעל לפתרון הבעיות במתחם הענק. העירייה: "פעלנו מתוך אחריות ציבורית לתושבים" בית המשפט העליון קבע בדיון בעתירת העירייה נגד משרד... להמשך קריאה »

העליון הורה לעיריית קריית גת לתת היתרי בנייה ולהפסיק לעכב יזמים בכרמי גת

בית המשפט העליון קבע היום (חמישי) כי על עיריית קריית גת לחדול מעיכוב פיתוח מתחם כרמי גת והורה לעירייה לקדם הליכי תכנון והנפקת היתרי בניה לכל היזמים המבקשים. עוד נקבע כי על העירייה לחתום לאלתר על הסכמי תשתית עם היזמים ולהתחיל מיידית בעבודות הפיתוח במתחם. במהלך הדיון הביע בית המשפט את עמדתו הנחרצת כי אין... להמשך קריאה »

עיריית קריית מבקשת לפתח את רובע הפרחים – בביקור שר השיכון לא דנו בתביעת רובע הבנים בכל הקשור בסחבת הפיתוח

ראש העירייה, אבירם דהרי דרש משר השיכון , גלנט , בסיור עבודה בקריית גת לאפשר לעירייה לפתח את רובע הפרחים. דהרי לא סיפר לשר השיכון שהעירייה, משרד השיכון ורשות מקרקעי ישראל ניצבים בפני תביעת של עשרות מיליונים מקבוצת תושבי רובע הבנים בגין סחבת של שנים בפיתוח רובע הבנים. בסיור עבודה של שר הבינוי והשיכון, יואב... להמשך קריאה »

השר כחלון: בנים ממשיכים גם בקריית גת

עולים ששוקמו בימי קום המדינה ביישובי עולים באזורי פיתוח יוכלו לרכוש את המגרש הסמוך להם ללא מכרז, דוגמת בעלי הבתים בשכונה א' – רובע החורש בקריית גת. השר כחלון: "מתקנים עוול וקיפוח של עשרות שנים בקריית גת ובקריית מלאכי" מועצת מקרקעי ישראל בראשות היו"ר, שר האוצר, משה כחלון החליטה לתקן עוול היסטורי ולהסדיר את מצבם... להמשך קריאה »

ניר שמול מנכ"ל חברת שניר על נתוני הלמ"ס שמציגים שפל בהתחלות הבניה ומספר עיסקאות הנדל"ן צנח ב–9% בשנה

ניר שמול מנכ"ל חברת שניר המשווקת פרויקטים בתחום המגורים ובתחום המסחרי,  מגיב לנתוני מגיב לנתוני הלמ"ס על שפל בהתחלות הבניה –  ירדו לרמה של 2012, ועל נתוני האוצר כי מספר עיסקאות הנדל"ן צנח ב – 9% בשנה. "בימים האחרונים אנו עדים לגל נוסף של פרסומים אודות ירידה בכמות העסקאות בדירות למגורים במשק , לצד עדכון... להמשך קריאה »

שר השיכון יואב גלנט: "לא ממליץ לזוגות צעירים שמעוניינים לקנות דירה לחכות להקמת העיר שפיר"

שר השיכון יואב קלנט טוען כי העיר החרדית העתידית שפיר נמצאת בשלב התיאורטי בלבד: "לא הייתי ממליץ לזוג צעיר שרוצה לקנות עכשיו דירה להמתין לבניית העיר הזו" ראיון שהעניק שר השיכון לרדיו "קול חי", אמר שר השיכון יואב גלנט כי "העיר שפיר המתוכננת באיזור קריית גת נמצאת עדיין בשלב התיאורתי". לדבריו: "לא הייתי ממליץ לזוג... להמשך קריאה »

רוכשי קבוצת רכישה בכרמי גת הפגינו מול ביתו של שר האוצר בחיפה

ביום שלישי בשבוע שעבר עלו כמה עשרות רוכשי דירות , מקבוצת הרכישה באמונה ויזמים מכרמי גת בשכונת אחוזה בחיפה מול ביתו של שר האוצר, משה כחלון. המפגינים מחו על כך שהם מחכים כל כך זמן רב כל כך כדי לקבל אישור תכנון בנייה. לדברי המפגינים המדינה התחייבה שתוך שלושה חודשים מרגע אישור הפרויקט אפשר יהיה... להמשך קריאה »