קטגוריה: בריאות

תביעה נגד "טרם": בת 4 שוחררה ללא בדיקות ונפטרה מהתייבשות כעבור 3 שעות

הוריה של נוגה בת ה-4 מקריית גת פינו אותה למוקד לרפואת חרום "טרם" בקרית גת לאחר שסבלה מהקאות ושלשולים. הרופא ב"טרם" שיחרר את הילדה עם המלצה להרבות בשתייה, שלוש שעות לאחר מכן הזעיקה האם ניידת טיפול נמרץ אך נוגה נפטרה. הוריה תובעים 2.5 מיליון שקלים פיצויים וטוענים כי הרופא צפה במשחק כדורגל במהלך המשמרת. טרם:... להמשך קריאה »

ציון נכשל בשרות לתושב במועצה הדתית קריית גת טרטרו שנתיים לשווא תושב העיר

שנים רבות טיפל דניאל סויסה באהבה אין קץ באימו חנה סויסה. לפני שנתיים וחודשיים נפטרה חנה בשיבה טובה ונקברה בבית העלמין בקריית גת. חלומו של דניאל היה להיקבר, בבוא השעה, ליד אימו שכל כך אהב. למזלו החלקה הצמודה לקברה של האם הייתה חלקת קבר פנויה. רק חלפו ימי השבעה מיהר דניאל למועצה הדתית בקריית גת... להמשך קריאה »

ח"כ מאיר כהן: אנשים מתים בדרום כי אין רופאים

יו"ר וועדת משנה לעניין שרותי בריאות בדרום, ח"כ מאיר כהן: "תלמידים עם צרכים מיוחדים מחכים שנה ויותר כדי לקבל תור לטיפול" "תושבי הדרום משלמים ביטוח בריאות מלא, לא פחות מתל אביב. מאילת ועד קריית גת יש רק 11 משרות של קלינאי תקשורת" ועדת המשנה לעניין שירותי בריאות בדרום דנה ביום שני השבוע במחסור בדרום במטפלים... להמשך קריאה »

הגיעה למרפאה עם כאבי בטן – שעה אחר כך ילדה תינוק

תושבת קריית גת הגיעה הבוקר למרכז לבריאות האישה של כללית בעיר לבדיקה מעקב הריון שגרתית אליה הוזמנה מראש כשהיא מתלוננת על כאבי בטן. בדיקת האולטרסאונד גילתה כי היא נמצאת בלידה פעילה, שעה אחר כך ילדה בן. האישה, בת 34 תושבת קריית גת ואם לשני ילדים שהייתה בשבוע ה-40 להריונה, הגיעה הבוקר למרכז לבריאות האישה של... להמשך קריאה »

סכנת סגירה למכון להתפתחות הילד

כמאה ילדים הסובלים מהפרעות התפתחות, עלולים למצוא עצמם מחוץ למסגרת של בית החולים ברזילי. קשיים בתקציב הממשלתי והעדר מדיניות גורמים למצב. בית החולים: "אנו מקווים שנוכל להמשיך ולפתוח את שערי המכון ולהמשיך לטפל בילדים ובמשפחות" החשש הוא שמכון להתפתחות הילד בבית החולים ברזילי באשקלון, המשרת ילדים מהאזור כולו כולל קריית גת עומד בפני סגירה. הורים... להמשך קריאה »

אביב הגיע, יתוש בא: המשרד להגנת הסביבה בפניה לכל הרשויות המקומיות בישראל: מחובתכן למנוע מפגעי יתושים, לבדוק את חצרות הבתים, לייבש ולרסס מקווי מים

בשבועות האחרונים החלה הופעתם של יתושים, לאור שינוי בתנאי האקלים • המשרד פנה אל כל ראשי הרשויות בישראל, וציין כי כל טיפול באוכלוסיות היתושים היום, יכול למנוע התפרצות מחלות שונות בחודשים הקרובים – כולל מחלות קדחת מערב הנילוס, זיקה ואחרות • המשרד אף קורא לציבור הנתקל במפגעי יתושים לפנות לרשות המקומית ולדרוש טיפול כמדי שנה... להמשך קריאה »

הצלת חיים בקפלן: הרופאים חיברו מחדש את הצוואר לראש עם שתל של עצם הזנב

מאיר (74, קרית מלאכי) נפל במקלחת ושתי חוליות הצוואר רוסקו – קיבוע מורכב בעזרת עצם מהאגן הצילה את חייו. מאיר כהן (74), תושב קרית מלאכי, אב ל 4 ילדים, שימש במשך שנים רבות כתפסן ראשי לבניית שלד בניין ואף בנה את ביתו הקודם במו ידיו, ולאחרונה נפל במקלחת וקיבל מכה חזקה מהכיור. הוא הובהל באמבולנס... להמשך קריאה »

לא קודם בעבודה ונקם בהשמדת תרופות ב- 4.5 מיליון שקלים

קופת חולים כללית תובעת מרוקח שעבד תשע שנים במחוז הדרום 4.5 מיליון שקלים בטענה שהזמין והשמיד תרופות המיועדות לחולי סרטן כנקמה. מכתב התביעה שהוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע באמצעות עו"ד יצחק שטרית, עולה שהרוקח, אלעמור אימן, החליט להשמיד את התרופות כנקמה על כך שלא קודם לתפקיד מפקח. אלעמור אימן עבד בקופת חולים מחוז דרום... להמשך קריאה »

סכנת זיהום בבית החולים ברזילי

משרד הבריאות מפרסם השבוע לראשונה דו"ח שעוסק בזיהומים בבתי חולים הנובעים מאלח דם – הכוונה לזיהום שנובע מצנתר מרכזי שמגיע לאחד מכלי הדם הקרובים ללב בדרך כלל מוכנס לזרוע כמו בשעת לקיחת בדיקת דם. בית החולים סורוקה בין הנקיים ביותר בארץ ברזילי לא נקי וגם קפלן חייב להשתפר. יותר מ- 5000 אנשים מתים בבתי החולים... להמשך קריאה »

ברזילי וקפלן בתחתית רשימת שביעות רצון של מטופלים

משרד הבריאות פרסם ביום רביעי סקר שביעות רצון המטופלים מבתי החולים: שיבא ובילינסון מובילים, בתחתית הרשימה בתי החולים המשרתים את תושבי מרחב לכיש: ברזילי וקפלן. כרבע מהמטופלים בברזילי ובקפלן לא הרגישו בטוחים בטיפול שניתן להם, ושליש מהם לא היו מרוצים מהתנאים במחלקות האשפוז. הנתונים השנה דומים מסקר שנערך על ידי משרד הבריאות עולה כי בתי... להמשך קריאה »