קורס נאמני בטיחות בעסקים הקטנים יוצא לדרך

27 עובדים בעסקים קטנים בקריית גת התחילו השבוע קורס נאמני בטיחות מקיף במסגרת פרויקט "קהילה בטוחה בקריית גת". המשתתפים בקורס ילמדו במשך שבעה מפגשים על נושאי בטיחות בעבודה, היבטי גיהות, ניתוח אירועי כשל בטיחות, חקירות תאונות עבודה וירכשו כלים ודגשים ליצירת סביבת עבודה בטוחה. הקורס מתקיים מדי יום שלישי במרכז מריאן לגיל הרך.

IMGP8558 מזל שניר אחות בריאות הציבור ויועצת ראש העיר למעמד האישה ויואל רחמים, מנהל מרכז מריאן: "אנחנו שמחים לפתוח את קורס נאמני הבטיחות, מדובר בקורס חיוני וקריטי להתנהלות היומיות שלנו כמנהלים וכעובדים והחשיבות טמונה בחינוך למניעת התאונות. הקורס יקנה לכם כלים חשובים ליצירת סביבת עבודה בטוחה ולא רק במקומות העבודה אלא גם בבתיכם".

זאב שכטר, מנהל מחוז דרום במוסד לבטיחות וגהות הסביר כי במפעלים גדולים בדר"כ אין בעיות רבות של בטיחות כי לכל מפעל יש מנהל בטיחות ופקחים אשר מטרתם לאבטח את סביבת העבודה ואילו במקומות עבודה קטנים, עסקים פרטיים וכד' אין ממוני בטיחות והמטרה של הקורס היא להכשיר את העובדים במקומות העבודה הקטנים בתחומי הבטיחות השונים. עוד ציין שכטר כי הקורס עולה מאות שקלים והודות לעיריית קריית גת, החברה הכלכלית, קרן מנוף והמוסד לבטיחות וגהות הקורס ניתן ללא תשלום.

IMGP8581איציק ריין מהמוסד לבטיחות וגהות, אשר פקד באחרונה את בתי העסק הקטנים בקריית גת וחילק להם תיקי בטיחות, יהיה המרצה בקורס נאמני הבטיחות הבסיסי וימשיך ללוות את פרויקט קהילה בטוחה בקריית גת. עובדים שיסיימו את הקורס יקבלו תעודת נאמן בטיחות וכן תעודת מוסמך עזרה ראשונה.

את הפרויקט "קהילה בטוחה בקריית גת" מובילים עיריית קריית גת, החברה הכלכלית, קרן מעוף והמוסד לבטיחות וגהות.

כתבות נוספות:  יוצרים שינוי באפרים בן דוד