קובלנה פלילית שהגיש דהרי נגד העיתונאי מרדכי גילת נדחתה

שתי קובלנות פליליות שהגיש ראש עיריית קריית גת, אבירם דהרי, נגד העיתונאי מוטי גילת בגין טור שפרסם גילת בעיתון "ישראל היום נדחו ודהרי אף חויב לשלם 1,500 שקלים לקופת המדינה. דהרי, אולי ברוח הודעתו במועצת העירייה, שהבטיח לאשתו לא לתבוע יותר, התחייב בבית המשפט לא להמשיך להגיש קובלנות ותביעות נגד גילת.

בפברואר 2016 פרסם העיתונאי מוטי גילת במדורו "ישראל השבוע" בעיתון "ישראל היום" ידיעה שעסקה בהתנכלות של דהרי בד"ר דרור לדרמן.

עקבות הפרסום הגיש ראש עיריית קריית גת, אבירם דהרי קובלנה פלילית אישית נגד גילת. דהרי טען כי הטקסט של גילת מציג אותו כמושחת ונקמני וכי העיתונאי לא פנה אליו לקבלת תגובה טרם הפרסום. זו הייתה קובלנה פלילית שנייה שהגיש דהרי אחרי שהראשונה נדחתה.

ראש עיריית קריית גת הגיש נגד העיתונאי מוטי גילת על טור שפרסם בעיתון ישראל היום, קובלנה פלילית. דהרי גרס שגילת , כך על פי הקובלנה, הציג אותו שמושחת ונקמן. הקובלנה הראשונה נמחקה על הסף על ידי השופט ג'ורג' אמוראי בבית-משפט השלום בבאר-שבע. דהרי הגיש קובלנה פלילית שנייה ומעודכנת נגד גילת ואף היא נמחקה על הסף על ידי השופט אמוראי שאף חייב את דהרי לשלם למדינה 1,500 שקל.

בעקבות החלטתו של אמוראי הגיש דהרי ערעור לבית-המשפט המחוזי ובו טען כי השופט אמוראי שגה בהחלטותיו. השבוע היה אמור להתקיים דיון בערעור. ביום שלישי השבוע הגישו ראש עיריית קריית גת אבירם דהרי ועו"ד רון דרור, בא-כוחו של גילת, הודעה משותפת לפיה "ברוח ימי החג הגיעו הצדדים להסכמה על דחיית הערעור". עוד סוכם בין הצדדים כי ראש עיריית קריית גת, דהרי, הקובלנה לא יגיש את הקובלנה מחדש.

כזכור בישיבת מועצת עירייה שהתקיימה לפני כחודש הודיע דהרי לנוכחים שהבטיח לאישתו להפסיק לתבוע. לאחר שכל תביעותיו נגד עיתונאים, חבר מועצה ופעילי ציבור כמו: דרור לדרמן ודוד אוחיון נדחו ודהרי חויב לשלם לנתבעים עשרות אלפי שקלים. השופטים לאורך הערכאות כולם פסקו שהדרי עושה שימוש לרעה במערכת המשפט.