קבוצות הרוכבים בדרום התאחדו לחנוכת סינגל אופניים חדש של קק"ל ביער פלוגות

קבוצות רכיבה מכל אזור הדרום הגיעו לטקס חנוכת סינגל אופניים חדש שיצרה קק"ל. הסינגל החדש עובר ביער פלוגות, הסמוך לקריית גת, ומתאים לכל סוגי הרוכבים. המסלול מציע חווית רכיבה ייחודית ונופים מפתיעים העוברים בין צמחים ופרחים שונים ואף אתרים היסטוריים.

לפני שבועיים קק"ל חנכה מסלול רכיבה חדש ביער פלוגות בשם "סינגל פלוגות". מדובר במסלול מעגלי באורך של 13.2 קילומטר היכול להתאים לרוכבים מתחילים ולמשפחות רוכבות. למרות המסלול הנוח, מקק"ל נמסר כי ברגע שמשחררים את הבלמים, המסלול מתגלה כרכבת הרים רווית אדרנלין שתספק גם את הרוכבים התובעניים ביותר.

הסינגל מסומן בשטח על ידי עמודי עץ, עליהם שלט קטן ובו רוכב אופניים ירוק על רקע לבן בתוך עיגול ירוק. הרכיבה היא אך ורק בכיוון המסומן – עם כיוון השעון. סינגל יער פלוגות תוכנן ונבנה על ידי רמי גולד, בסיוע צוות הבונים טאלב אבועיידה וסלימאן אלבחבסה מקק"ל גוש לכיש, אזור צפון הנגב.

בטקס חנוכת השביל, יצאו קרוב ל-60 רוכבים לסיור ראשוני של הסינגל יחד עם בונה השביל, רמי גולד. בין הרוכבים הייתה קבוצה חדשה של רוכבים מקריית גת, העיר הסמוכה ליער, שהתגבשה בעקבות הקמת הסינגל החדש. בנוסף הגיעו גם קבוצת רוכבי הדרום שהם קבוצה וותיקה של רוכבים מאופקים.

הוראות הגעה לסינגל:

בצומת פלוגות פונים מערבה לכביש 35 ולאחר כקילומטר פונים ימינה לכיוון הבסיס הצבאי ומשרדי קק"ל. עושים פניית פרסה וחוזרים לכביש 35, הפעם פונים בו שמאלה (מזרחה), ולאחר כ-150 מ' פונים ימינה לדרך בסימון שבילים אדום. בפיצול הראשון פונים שמאלה וממשיכים כ-800 מ' עד לרחבת החניה שבה נמצאת מבואת הסינגל.

קבוצות הרוכבים בדרום התאחדו לחנוכת סינגל אופניים חדש של קק"ל ביער פלוגות

צילום: קק"ל