קבוצות הנוער של עמותת אור ירוק ליו"ר ועד ההורים: פעלו למען קידום הבטיחות בדרכים בעיר

חברי קבוצת הנוער של עמותת אור ירוק לכבוד שניאור חשין בקרית גת שיגרו לאחרונה מכתב ליו"ר ועד ההורים ביישוב, בקריאה להצטרף לעשייה בתחום הבטיחות בדרכים בעיר. במכתבם, מציינים בני הנוער את נתוני ההיפגעות בתאונות הדרכים ביישוב בשנים האחרונות.

חברי קבוצות הנוער של עמותת אור ירוק בקרית גת, שיגרו לאחרונה מכתב ליואל אברהמי, יו"ר ועד הורים עירוני בקרית גת, בו הם קוראים לו להצטרף לעשייה בתחום הבטיחות בדרכים בעיר.

במכתבם, מציינים בני הנוער את הנתונים הקשים של תאונות הדרכים בקרית גת. על פי הנתונים, בין השנים 2011-2015 נפצעו 81 ילדים ובני נוער (0-19) בתאונות דרכים ביישוב, מתוכם 3 נפצעו באורח קשה.

בני הנוער כותבים כי "נתונים אלו מוכיחים כי יש לפעול להעלאת המודעות והחינוך של תושבי קרית גת בנושאי בטיחות בדרכים ושינוי תרבות ההתנהגות של משתמשי הדרך". בכדי לצמצם נתונים קשים אלו ולשמור על הקהילה בהם הם חיים, חתמו בני הנוער על המכתב בו הם קוראים לשיתוף פעולה מצד ועד ההורים בקרית גת.

עמותת אור ירוק: "בכדי לסייע בעצירת ההידרדרות המתמשכת במספר ההרוגים בתאונות הדרכים בישראל, על הרשויות המקומיות להגביר את מודעות תושביהם לבטיחות בדרכים, לשפר את התשתיות ולבנות פסי האטה וכיכרות באזורים בהם ישנו ריבוי של קשישים וילדים"

בשנים האחרונות מפעילה עמותת אור ירוק קבוצות נוער בתוך כתלי בית הספר, מתוך רצון לחנך את בני הנוער, להיות מנהיגים צעירים בבטיחות בדרכים ולהוביל את הקהילה בה הם חיים להישגים בתחום בטיחות בדרכים ומניעת תאונות בהווה ובעתיד.

קרדיט צילום: אור ירוק
כתבות נוספות:  בית ספר שפרינצק בן 60