צה"ל השמיד תחמושת ישנה ופגע בבתים במושב אחוזם

פיצוץ תחמושת ישנה הוא הליך די שיגרתי בצה"ל רק שביום שלישי השבוע הסתיימה ההשמדה בחלונות מנופצים וקירות שבורים במושב אחוזם שבמועצה האזורית לכיש. מצה"ל מסרו: האירוע בתחקיר"

מדובר היה בפיצוצים מבוקרים כאלה שצה"ל מבצע מידי פעם אבל הפעם משהו השתבש בתים ובית כנסת במושב אחוזם הסמוך לאזור הפיצוצים ניזוקו: חלונות נשברו וקירות נפגעו.

התקרית החמורה והמסוכנת, שהסבה נזק לבתים ולמבנה הציבור, נגרמה במהלך פעילות שגרתית – כוחות מזרוע היבשה השמידו תחמושת פסולה עבור אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה. הדבר נעשה במטווח פתוח בחבל לכיש, באזור קריית גת. בין השאר השמידו שם פגזי ארטילריה.

רק יממה לאחר הפיצוצים הגיעו התלונות על הנזקים במושב אחוזם החשד שאחד הפגזים נפל בתחומי היישוב הקטן. המקרה הועבר למשרד הביטחון, שהחל בתהליך של מתן פיצויים לבעלי הבתים.

באזור נשמעים מעת לעת הדי פיצוצים שמקורם בשטחי האש הסמוכים, בין היתר של בסיס האימונים של פיקוד מרכז לכיש שליד בית גוברין, שבו מתאמנים מדי יום חיילי יחידות שדה. פיצוץ תחמושת פסולה מתבצע בצבא לפי נהלים מחמירים, הכוללים הגדרה קפדנית של גבולות גזרה לביצוע המשימה והתרחקות מכל יישוב שהוא.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "ביום שלישי אירע פיצוץ תחמושת מבוקר שהתנהל על פי הנהלים והוראות הבטיחות. בעקבות תלונות של אזרחים על נזק שנגרם האירוע נמצא בתחקיר".

כתבות נוספות:  בית"ר קריית גת מסיימת עונה בהצלחה ועולה לליגה ב'

Facebook Comments