פרוייקט 'פרח לקשיש' של מרכז תנופה מסכם שנה

סטודנטים מקריית גת פעלו במסגרת פרויקט "פרח לקשיש" והשקיעו למעלה מ- 900 שעות התנדבות לצד האוכלוסייה המבוגרת בעיר במהלך השנה.

הדלקת נרות 2 (1)

עם פתיחת שנת הלימודים האקדמית, החל לפעול בקריית גת פרויקט "פרח לקשיש" בהובלת מרכז הצעירים "תנופה", בית וקס ורשת המתנ"סים. במסגרת הפרויקט פעלו 17 סטודנטים במטרה להיטיב עם קשישי העיר הזקוקים לחברה ולסיוע והנעימו את זמנם. מכללת אשקלון נרתמה גם היא לסייע והעניקה לסטודנטים המתנדבים מטעמה מלגות. הקרן לידידות בקריית גת סייעה באיתור הקשישים ובתאום עבודת הסטודנטים מולם.

הסטודנטים פעלו בעיר במגוון ערוצים: כל סטודנט "אימץ חבר" מהאוכלוסייה הבוגרת בעיר וביקר אותו במהלך השנה, שימש לו אוזן קשבת, סייע בסידורים כגון ליווי לקופת החולים או לקניות ולעיתים הם אף יצאו לבלות יחד. סטודנטית אחת הגדילה לעשות וכתבה את סיפור החיים של הקשישה אותה ליוותה וסטודנטית אחרת, בעלת כישורי איפור ועיצוב שיער, העבירה סדנאות טיפוח למספר נשים מבוגרות בדיור המוגן. כחלק מהמחויבות לפרויקט, ביקרו הסטודנטים את הקשישים גם בחגים וציינו יחד אירועים מיוחדים.

בקריית גת ערכו השנה גם "מבצעים נקודתיים" כך למשל בינואר, הובילה הקרן לידידות את מבצע "חורף חם" במסגרתו חילקו הסטודנטים המחאות עבור תשלום חשמל וחימום הבית לאוכלוסייה הבוגרת הנזקקת. לאורך השנה סייעו הסטודנטים למפות את צרכי הקשישים בעיר על מנת לנסות ולעזור להם למצות את זכויותיהם (למשל בתחום לחצני המצוקה, טיפולי שיניים, רכישת תרופות וכו').

פורים פרח לקשיש

במרכז הצעירים "תנופה" מציינים כי למרות קשיי התקשורת בין הסטודנטים לקשישים, היות וחלקם מתקשים לדבר בעברית, נוצר קשר בילתי רגיל בין הדורות. במרכז עשו השתדלות להתגבר על קושי השפה בכך ששיבצו סטודנטים דוברי רוסית עם קשישים דוברי השפה וכך גם בספרדית ואמהרית.

בימים אלו עומדים הסטודנטים בפני סיום הפרויקט ומבקשים להודות לכל השותפים והעוסקים בדבר ומקווים כי ניתן יהיה להמשיך לקיים את הפרויקט גם בשנים הבאות לאור הביקוש הגבוה בעיר ושביעות הרצון של כל הגורמים.

להתעניינות בפעילות ובהתנדבות בפרויקטים דומים: [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.