פותחים שנה באקדמיה לנוער YOU-niversity

האקדמיה לנוער YOU-niversity הוקמה ביוזמת המשרד לפיתוח הנגב והגליל והינה מיזם משותף עם ארגון WORLD ORT קדימה מדע ועיריית קריית גת. מטרת המיזם להביא את האקדמיה לבני הנוער בתחומי המדע והטכנולוגיה.

אוריאל 1!!!!-min375 תלמידים מקריית גת בכתות ה'-ט' השתתפו בקורסים שמציעה התכנית בשנה"ל הקודמת. בימים אלה נפתחה ההרשמה לשנה"ל הנוכחית, מהרו להבטיח את מקומכם! פרטים והרשמה בטל.08-6810864

YOUniversity מציעה מסלול חינוכי טכנולוגי אשר מאפשר לילדים ובני נוער לחוות את עולם המדעים והטכנולוגיה מגיל צעיר ולהטמיע את הפוטנציאל הגלום בתחום בעולם מתקדם ומשתנה. היא מהווה את המדרגה הראשונה של ילדים ובני נוער בעולם של טכנולוגיה ומדע ובכך תורמת לעיצוב עתידם,שאיפותיהם המקצועיות ותחומי העניין שלהם.

הדגשים בבנית הקורסים הם על :למידה חווייתית, שילוב טכנולוגיה וציוד חדשני, התלמיד בוחר את תחום העניין, עבודה בקבוצות קטנות וצוות הדרכה מקצועי שנבחר לאחר מיונים . כמו כן בכל קורס משולבים סיורים לימודיים, כמו : קורס צילום יום חוויתי בספארי שבו הם מישמים את הנלמד, קורס אופנה מבקר במוזיאון חולון בתערוכה של מעצבים ברמה בינלאומית ובנחלת בנימין בחנויות הבדים , קורס אדריכלות בשנקר ומתחם שרונה וכו'.

אשר בן חמו מנהל הקמפוס "זכותו של כל ילד וילדה לחוות קורס DSCF0787אחד לפחות של YOUniversity למען עתידו. וחובתנו המשותפת למצוא את הדרך. זכות זו תתממש ביתר שאת השנה עודות לשיתוף פעולה מוצלח בין האקדמיה לבין מנהלי בתי הספר".

במרכז יפעלו השנה מגוון רחב של קורסים. נבנתה תכנית לימודים ייחודית שתבטיח לכל באי ובאות המרכז חוויה יוצאת דופן באיכותה. חוויה שמטרתה לחשוף את בני הנוער באופן חוויתי ומאתגר לעולם המופלא של המדע והטכנולוגיה, כל אחד ואחת לפי טעמו וטעמה.

אבי גנון מנכ"ל World ORT קדימה אמר השבוע :" השאיפה למצוינות היא ערך בחזון אגף החינוך של העיר קריית גת וגם אצלנו בארגון מטופח ערך זה בשקדנות רבה והתוצאות מדברות בעד עצמן. יחד עם זאת, ללא שיתוף הפעולה ההדוק והרצוף מצד עיריית קריית גת, גם התכנית המצוינת והמשובחת ביותר לא היתה מצליחה לרקום עור וגידים ועל כך אני מודה לאנשי עיריית קריית גת לעומד בראשה ולמנהלת אגף החינוך על הפיכת הקמפוס לראש וראשון בסדר העדיפות המוניציפלי".עוד הוסיף ואיחל לתלמידים שנה מוצלחת ומהנה.

כתבות נוספות:  בשעה טובה הונחה אבן פינה ל"בית אנוש" בקריית גת

להלן רשימת הקורסים שיפעלו השנה בתכנית:

אופנה כחוט למחשבה – קורס שבו לומדים: טכניקות תפירה ורקמה ידניות, אריגה על נול, צביעת בדים וקיבועם, לקיחת מידות, הוצאת גזירה, גזירה ותפירה – בדים שונים, יצירת בדים בטכניקות שונות ,יצירת טקסטיל מחומרים ממוחזרים, טכניקות תפירה בסיסיותDSC_7080 (3) (1) במכונה, קישוטים שונים ואביזרי אופנה משלימים לצד העשייה

חלל ואסטרונומיה – קורס להכרת היקום. הכרה עם יסודות האסטרופיזיקה: את חוקי הטבע כפי שהתגלו על כדור הארץ ומיושמים לצורך הבנת התהליכים המתרחשים ביקום.

מהנדסים צעירים – הקורס מציע למידה שונה, חווייתית ומעניינת המשלבת תכנון, בניית דגמים, בדיקתם ושיפורם. הלומדים מתמודדים עם בעיות אתגריות, תוך פיתוח מיומנויות של חשיבה, וחשיפה לתחומי הפיסיקה וההנדסה.

פרחי רפואה – הקורס פותח לסטודנטים צוהר לעולם הרפואה והמדע ע"י שילוב של מפגשים עיוניים ומעשיים, בהם נלמדים נושאים שונים הקשורים לגוף האדם ובריאותו.

אדריכלות ועיצוב ב- D3 – מטרת הקורס הינה הכרות מעשית עם מקצועות האדריכלות והעיצוב תוך הכרה ביכולת של העוסקים במקצועות אלה לשנות את הסביבה הפיזית בה אנו חיים. בנוסף, חשיפה למהפכת ההדפסה התלת ממדית. הסטודנטים יתכננו, יצרו ויעצבו מוצרים. ירכשו כלים מעשיים של שרטוט, בנית מודלים , ילמדו לעבוד על תוכנות שרטוט במחשב וייחשפו לעתיד שמתהווה עכשיו: הדפסת מוצרים במדפסות תלת ממד.

טכנאי מחשב – הקורס מפגיש את המשתתפים ,עם מושגים הקשוריםDSC_1573 (2) לחומרת המחשב, מערכת הפעלה ודרכי פעולתו של המחשב.

צילום סטילס ואנימציה – הקורס מקנה לתלמידים ידע והבנה בשפת הצילום בהיבט הטכני והן בהיבט האומנותי ולפתח את ההתבוננות ואת היצירתיות (צילום "יפה" מול צילום עם מסר).

קולנוע ועריכת וידאו – המשתתף ילמד את יסודות הבימוי, תאורה, סאונד, צילום, כתיבת תסריט, וביצוע תסריט דוקומנטרי. למידה של עריכה בסיסית, צילום סרט דוקומנטרי שאורכו (15-20 דק').

כתבות נוספות:  עמידר החדשה משיקה שירות 'זימון תור מראש' לתושבי קריית גת

רובוטיקה – הקורס מפגיש את הסטודנטים עם העולם המופלא של הרובוטים תוך פיתוח חשיבה יצירתית-טכנולוגית בתחומי הרובוטיקה.

פיסיקה שימושית (טילים ורקטות) – שימוש בפיזיקה על מנת לפשט, למצוא קשר ומכנה משותף, וכך להבין טוב יותר את התופעות המרכיבות את עולמנו.

שליחי מדע (כימי-WOW) – קורס חקר חוויתי להכרת יסודות הכימיה. איך לזקק קולה ויין, ליצור משחת שיניים של פילים, להכין גבישים, למצוא את הנוסחה לשוקולד מושלם ולהבין מה קורה לגרעין תירס שהופך לפופקורן? מה קורה לגוף במאמץ ואיך הכימיה קשורה לכל פרט בעולם שסביבנו?

שח מט – במסגרת הקורס: נפתח את מיומנויות החשיבה ושיפורם, נשפר את הזיכרון והסבלנות, נפתח הגיון בריא, יכולת להתמודד עם מצבי לחץ, חשיבה לוגית ופיתוח היצירתיות.

רובוטיקה FLL – הודות לתרומתם של פדרציית שיקאגו שותפות ביחד קשל"ש ניגשות 3 קבוצות חדשות השנה לתחרות : תיכון מאיר,תיכון אורט ע"ש בויים וב"ס דוד אלעזר בנוסף לקבוצות הותיקות :שפרינצק, הרצל ובגין.

בנוסף מגיעים בכל יום רביעי בשעות הבוקר לחוויה מדעית תלמידים מכיתות ו' בעיר , ונחשפים לעולם הפיסיקה והוטרינריה (אילוף כלבים).

הקורסים מיועדים לתלמידים מכיתות ה'-ט', ועלות שנתית של קורס הוא 400 ₪.

בואו להצטרף להצלחה ולממש את זכותכם לחוות את החוויה.