פורסמו תוצאות המכרז: קבוצת "קריית האחדות" זכתה במחיר הגבוה בכ-50% מיתר ההצעות

לאחר שעוכבו תקופה ארוכה בעקבות חשד לתיאום מחירים, פורסמו לבסוף תוצאות המכרזים להקמת 1,471 יחידות דיור בארבעה מתחמים גדולים בכרמי גת.

כזכור, מצד הרשות למקרקעי ישראל נטען כי הגורם לעיכוב היה השתתפות חברת 'באמונה' במכרז שפונה ומשווקת לקהל הדתי לאומי בלבד, דבר האסור על פי חוק. כשהנושא נפתר מספר שבועות לאחר מכן עם קבלת האישור מיועץ המשפטי של הרשות למקרקעי ישראל, הודיעה הרשות שישנו חשד לתיאום מחירים בין הקבלנים והנושא נבדק גם מהצד הפלילי. העיכוב, שהינו דבר חריג גרם לזעם בקרב הקבלנים שהפקידו מליוני שקלים ערובה במרכז.

צילום מסך מאתר קריית האחדות

צילום מסך מאתר של קבוצת הרכישה "קריית האחדות"

קבוצת הרכישה "קריית האחדות"  של חסידאי זק זכתה במחיר הגבוה ביותר של 72 מליון ש"ח על מגרש שמיועד להקמת 402 יחידות דיור (לא כולל עלויות פיתוח בסך 51 מליון ש"ח), הצעה הגבוהה פי 8 ממחיר השומה העומד על 8.7 מליון ש"ח בלבד. המחיר עבור קרקע ליחידת דיור כולל פיתוח עומד על 305 ש"ח, גבוה ביותר מ50% מהצעות הזוכות במגרשים של דונה.

חברת דונה זכתה בשני מכרזים להקמת סך הכל של כ-784 יחידות דיור בסכום של 154 מליון ש"ח כולל הוצאות פיתוח.הצפי של החברה הוא להגיע לכ-1000 יחידות דיור עם תוספות שבס. כזכור, חברת דונה זכתה כבר 240 יחידות דיור שחלקן כבר בשלב השיווק.

במכרז נוסף של 285 יחידות דיור זכה עו"ד דוד זעירא, אביו של ישראל זעירא מבעלי חברת באמונה שיוזמת קבוצות רכישה למגזר הדתי לאומי ההצעה עמדה על 21.5 מליון ש"ח כשמחיר השומה היה 7.5 מליון ש"ח לא כולל הוצאות פיתוח בסך 40.8 מליון ש"ח. המחיר עבור קרקע ליחידת דיור עם פיתוח עומד על כ-218,000 ש"ח.

כתבות נוספות:  נתפסו פורצים שאחראים לפריצה בקריית גת

Facebook Comments